Chirurgia naczyń wieńcowych

Marian Zembala
Chirurgia naczyń wieńcowych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Chirurgia naczyń wieńcowych" jest adresowana do szerokiego grona lekarzy, kardiologów, kardiochirurgów, internistów, anestezjologów, chirurgów oraz lekarzy innych specjalności, a także studentów medycyny. Podział książki na trzy części nie jest przypadkowy. W pierwszej Czytelnik będzie miał okazję do spotkania z wielkimi postaciami współczesnej medycyny, kardiochirurgami i kardiologami z kraju i zagranicy, którzy dzielą się swoim bogatym doświadczeniem, odpowiadając na pytanie: gdzie byliśmy i gdzie jesteśmy w leczeniu choroby niedokrwiennej serca. To spotkanie z pionierami światowej oraz polskiej kardiochirurgii i kardiologii wzbogacone zostało o dekalog lekarza napisany przez twórcę nowoczesnej chirurgii wieńcowej, prof. Renę G. Favaloro i wspomnienie o Nim autorstwa Jego przyjaciela, słynnego kardiochirurga, dr. Dentona Cooleya. Druga i trzecia część szczegółowo i wyczerpująco przedstawiają całokształt zagadnień dotyczących patofizjologii, diagnostyki i nowoczesnego leczenia chirurgicznego choroby niedokrwiennej serca, w tym stosowanych na świecie technik małoinwazyjnych, odmienności w postępowaniu przed-, około- i pooperacyjnym oraz ryzyka zabiegów i ich specyfiki w różnych sytuacjach, przed którymi staje zarówno leczący, jak i leczony. Wierzymy, że dzielenie się doświadczeniami przez kilkudziesięciu Autorów z kraju i zagranicy stanowi o wartości tego podręcznika i możliwości jego praktycznego wykorzystania. Sporo miejsca poświęcono także organizacji sposobu leczenia oraz analizie medyczno-ekonomicznej. Wprowadzenie do książki komentarzy, napisanych przez ekspertów w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii, pozwoli Czytelnikowi łatwiej odnieść się do spraw trudniejszych, często dyskusyjnych. Praca nad tą książką trwała prawie dwa lata. Zapraszając do udziału tak wiele znakomitości, byliśmy cierpliwi i otwarci na nowe wiadomości i uaktualnienia. Dodatkową radość sprawił nam znaczący udział w publikacji licznej grupy kardiochirurgów i kardiologów polskiego pochodzenia, odnoszących sukcesy poza granicami kraju. Książka ta dała im możliwość wymiany doświadczeń. Mamy nadzieję, że zawarte na stronach tej publikacji doświadczenia tak wielu Autorów pozwolą na jeszcze skuteczniejszą pomoc naszym chorym, zwłaszcza tym, stanowiącym najtrudniejszy problem kliniczny. Pozostaje nam wierzyć, że spełniliśmy Państwa oczekiwania. Marian Zembala Andrzej Bochenek Stanisław Woś
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-200-2542-2, 9788320025422
Wydawnictwo: PZWL
Stron: 420

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Chirurgia naczyń wieńcowych nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Chirurgia naczyń wieńcowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl