Chłopaki z Marsa. GROM - historia przyjaźni.

Paweł "Naval" Mateńczuk
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Chłopaki z Marsa. GROM - historia przyjaźni.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

GROM to nie jest logo, nazwa obiektu, muru czy uzbrojenia. GROM tworzą ludzie, ludzie z ogromną pasją.

Twórca GROM-u Generał Petelicki wiedział, że aby stworzyć tak elitarną jednostkę nie wystarczy przebrać ludzi w wypasione mundury, berety, wyposażyć w uzbrojenie, którego zazdrościł nam świat. Aby powstała nowa żołnierska jakość najważniejsza była zmiana mentalna.

Naval opowiada właśnie o takich ludziach, którzy z pasją, wielkim uporem, determinacją ową przemianę przeszli. Stali się elitą, zostali uznani za najbardziej skutecznych żołnierzy jednostek specjalnych. Ta książka to ukłon w stronę wszystkich tych, którzy przyczynili się do powstania nowej wojskowej jakości w naszym kraju.

To kolejna już książka Navala, która jest kontynuacją cyklu wspomnień z działań na wodach Zatoki Perskiej i Iraku. Chłopaki z Marsa znowu lądują w Iraku, misja stabilizacyjna przekształca się w brutalną wojnę. Nadżaf, Faludża, Mosul czy Karbala stały się miastami, w których trwały regularne bitwy. Wszędzie tam był GROM, po piętnastu latach przyszedł czas na opowieść, czas na prawdę o tamtej rzeczywistości.
Data wydania: 2020-05-20
ISBN: 978-83-11-15872-6, 9788311158726
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 270
dodana przez: MichalL

Autor

Paweł "Naval" Mateńczuk Paweł "Naval" Mateńczuk NAVAL – służył w GROM-ie przez czternaście lat. Połowę tego czasu spędził na licznych misjach zagranicznych. Za swoją służbę był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi, jakie można otrzymać w Polsce za czyny bojowe w tra...

Pozostałe książki:

Przetrwać Belize Ostatnich gryzą psy Camp Pozzi. GROM w Iraku Ekstremalnie. Poradnik treningowy Strzelnica Navala
Wszystkie książki Paweł "Naval" Mateńczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Chłopaki z Marsa

18.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Chłopaki z Marsa" to kolejne zakulisowe spotkanie z Jednostką Wojskową GROM, podczas którego czytelnik ma szansę poczuć jej rytm, zrozumieć sposób przygotowania do konkretnych zadań oraz po części poznać tych, którzy wybrali ścieżkę wojownika. Kiedyś pisałem, że gdyby każdy z byłych operatorów GROM-u napisał książkę o swojej drodze, która w ostat... {} Recenzja książki Chłopaki z Marsa. GROM - historia przyjaźni.

@MichalL@MichalL {}× 6

Moja opinia o książce

Opinie

@MichalL
2020-08-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam 2020

Cytaty z książki

O nie! Książka Chłopaki z Marsa. GROM - historia przyjaźni.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl