Choroby zakaźne i pasożytnicze

Anna Boroń-Kaczmarska, Alicja Wiercińska-Drapało
Choroby zakaźne i pasożytnicze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowoczesny podręcznik uwzględniający aktualne problemy dotyczące chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Choroby zakaźne i pasożytnicze są dyscypliną medyczną dynamicznie zmieniającą się. Obecnie pojawiają się choroby zakaźne, których przyczyną jest zupełnie nowy patogen lub  powracają znane już wcześniej jednostki chorobowe, ale w wyniku modyfikacji genetycznych zmienia się ich obraz. Nowe metody diagnostyczne i nowe możliwości terapeutyczne dają ogromne szanse pacjentom.

W części ogólnej publikacji w sposób syntetyczny omówiono: epidemiologię chorób zakaźnych, metody diagnostyczne i ich znaczenie w rozponawaniu oraz nowoczesne metody leczenia.

W części szczegółowej poszczególne jednostki chorobowe przedstawiono według jednego schematu z uwzględnieniem etiologii, objawów klinicznych, rozpoznawania, leczenia i profilaktyki. Na pewno podręcznik spełni oczekiwania czytelnika podczas samodzielnej nauki - układ tekstu ułatwia bowiem dokonanie szybkiego i krytycznego przeglądu wiadomości, a także materiału opanowanego w trakcie zajęć.

Redaktorzy naukowi i Autorzy są wybitnymi specjalistami, dydaktykami z wiodących ośrodków naukowych i klinicznych w kraju.

Książka adresowana jest do studentów medycyny i innych kierunków medycznych oraz lekarzy wszystkich specjalności, w tym lekarzy rodzinnych, internistów, pediatrach, specjalistów medycyny pracy czy lekarzy rodzinnych.

Data wydania: 2017-10-10
ISBN: 978-83-200-5422-4, 9788320054224
Wydawnictwo: PZWL
Stron: 768
dodana przez: Vernau

Autor

Anna Boroń-Kaczmarska Anna Boroń-Kaczmarska
Urodzona w 1946 roku w Polsce
Anna Boroń-Kaczmarska – polska lekarka, profesor nauk medycznych. Obroniła pracę doktorską, następnie uzyskała stopień doktora habilitowanego[2]. 20 października 1992 nadano jej tytuł profesora w zakresie nauk medycznych. Objęła stanowisko profes...

Pozostałe książki:

Zagrożenia infekcyjne w ciąży
Wszystkie książki Anna Boroń-Kaczmarska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Choroby zakaźne i pasożytnicze? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Choroby zakaźne i pasożytnicze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl