Chorzy ze stresu

Dr Ewa Kempisty-Jeznach
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Chorzy ze stresu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Umysł i ciało pozostają w absolutnej symbiozie. Upraszczając - jeśli masz zdrowy umysł, to i twoje ciało ma się dobrze. I odwrotnie - kiedy ciało zdrowe, to i umysł jest w dobrej kondycji. Jednak są ludzie, u których opisana zależność nie występuje.

Każdy z nas tylko do pewnego momentu zachowuje kontrolę nad swoim ciałem i psychiką, a stres, którego doświadcza człowiek współczesny, sprawia, że granica między kontrolą a jej utratą jest cieńsza niż kiedykolwiek. Jej przekroczenie może objawić się chorobami psychosomatycznymi i autoimmunologicznymi.

Do tej pory chorobami cywilizacyjnymi nazywaliśmy nadciśnienie, otyłość i cukrzycę. Teraz dołączyły do nich nowe, które autorka nazywa: "chorobami wyzwań". Z chorobami cywilizacyjnymi mają jednak wspólny mianownik: są związane ze zmianą stylu życia. Z tym, że staliśmy się pokoleniem trzech krzeseł: biurowego, samochodowego i fotela przed telewizorem, a nasza dieta bazuje na produktach pełnych konserwantów, hormonów, wypełniaczy, które zmieniają mikroflorę jelitową.

Ewa Kempisty-Jeznach pokazuje, jak reaguje ciało człowieka na działania otaczającego nas świata. Stres, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zaczynając od powietrza i wody pitnej, a skończywszy na spożywanym jedzeniu, zmieniły nasze zdrowie. Autorka opisuje na przykładach swoich pacjentów codzienną pracę współczesnego lekarza skonfrontowanego z nowym rodzajem chorób, zwanych psychosomatycznymi. Uchyla nam drzwi swojego gabinetu, ukazując, jak za różnymi objawami ciała pacjentów nie skrywa się choroba organiczna, tylko głośny krzyk duszy człowieka.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce zrozumieć, jak działa jego ciało wobec współczesnych wyzwań, i nie chce przeoczyć pierwszych sygnałów psychosomatyki. Konsekwencją niedostrzeżenia tych zmian mogą być bowiem przedłużające się objawy bólowe, zespół wypalenia, a nawet depresja.

Lata pracy przed kamerą na ciągłych skokach adrenaliny uświadomiły mi, że źródłem wielu chorób jest nieoczyszczona z nadmiaru bodźców głowa. Jeśli wschodnie przekazy dotyczące potrzeby balansu umysłu i ciała nie zachęcają Państwa do przyjrzenia się bliżej temu zagadnieniu, książka dr Ewy Kempisty-Jeznach w porywający, zachodni i naukowy sposób pokazuje, że warto zadbać o ciało, trochę bardziej kontrolując umysł. Bo wszystko zaczyna się w głowie.

Tomasz Kammel,
dziennikarz TV, gospodarz "The Voice of Poland"

Gorąco polecam książkę Ewy Kempisty-Jeznach, gdyż jest to pierwsza książka na polskim rynku sięgająca po całkiem nowy i niezwykle aktualny temat w medycynie, jakim są choroby psychosomatyczne. Autorka pokazuje, że mózg człowieka daje sobie radę z wyzwaniami współczesnych czasów, ale ciało protestuje pod postacią chorób psychosomatycznych. To bardzo ważna książka dla współczesnego człowieka. Z zaciekawieniem czytałam, jak dr Ewa tłumaczy w przystępny sposób szereg niezrozumiałych dla pacjentów objawów, poszerzając naszą wiedzę o sposoby zapobiegania i walki z tymi dolegliwościami.

Agata Młynarska,
dziennikarka, producentka, konferansjerka, prezenterka telewizyjna, aktorka i polonistka.

Zła dieta, zabieganie, fatalne powietrze, a do tego wszechobecny stres. Strach o przyszłość bliskich, o zaplecze finansowe, o zdrowie własne i rodziny w czasach szalejącej pandemii. W końcu organizm nie wytrzymuje, presja staje się zbyt duża. Dr Ewa Kempisty-Jeznach w sposób jasny i przejrzysty tłumaczy, dlaczego coraz częściej nasz umęczony organizm zwraca się przeciwko samemu sobie, co staje się podłożem wielu chorób psychosomatycznych. Niezwykle potrzebna książka, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Katarzyna Bosacka,
dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat zdrowia, nauki i medycyny.

Data wydania: 2021-01-14
ISBN: 978-83-8234-024-2, 9788382340242
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Poradniki
Stron: 192

Autor

Dr Ewa Kempisty-Jeznach Dr Ewa Kempisty-Jeznach Jest jedynym w Polsce lekarzem medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Männerärztin CMI). Ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, gdzie przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej. Praktykowała w najlepsz...

Pozostałe książki:

Testosteron. Klucz do męskości Książka tylko dla mężczyzn
Wszystkie książki Dr Ewa Kempisty-Jeznach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Stres to choroba cywilizacyjna XXI wieku, niestety.

31.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

SŁOWEM WSTĘPU Chorzy ze stresu – to fraza nie tylko na tytuł książki, ale również na opis życia niektórych z nas. Stres, niestety, jest już przypadłością/chorobą cywilizacyjną XXI wieku i nic na to nie poradzimy. Ewa Kempisty-Jeznach, dr nauk medycznych, w swojej książce pokazuje nam na przykładach swoich pacjentów, jakie stres może dawać objawy ... {} Recenzja książki Chorzy ze stresu

Moja opinia o książce

Opinie

KA
2021-03-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane

Przez 7/8 odkładałam książkę. Dopiero końcówka dała się przeczytać.
Liczyłam na propozycje rozwiązań, szczególnie teraz, gdy stres coraz większy, a lekarze proponują teleporady. Język - w większości naukowy, niezrozumiały dla kogoś bez medycznego wykształcenia, albo bardzo zaangażowanego w leczenie.
Podsumowując lepiej przeczytać dobry artykuł w internecie - myślę, że uzyskana wiedza będzie porównywalna, a wnioski takie same.
Nie polecam.

{}× 2 | link |
@Brzezinkowa
2021-03-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Czy wierzysz w to, że Twój umysł może wywołać różnego rodzaju dolegliwości? Czy wierzysz w to, że choroby psychosomatyczne nie mają poparcia w gorszych wynikach badań, ale możesz odczuwać fizyczny ból?

O tym jest ta książka. O poszukiwaniu źródła swoich dolegliwości. O wizytach u lekarzy, którzy przypisują leki na zasadzie "a nuż pomoże". Mam wrażenie, że nie leczy się pacjenta, a jedynie jego objawy.

Pewnie nie znajdziesz tu sposobu na uporanie się i szybkie wykluczenie swoich chorób psychosomatycznych, ale dowiesz się, w którą stronę zmierzać.

Autorka ma na to sprawdzony system 5S czyli: stres, sen, seks, sport, sposób odżywiania.

Prawda, że to jest łatwe? Na pierwszy rzut oka tak... Ale to wierzchołek góry lodowej. Jednak co masz do stracenia? Dużo. Na pewno swoje zdrowie, jeśli nie podejmie się żadnych działań.

Nie jest to książka do "podobania się" lub nie. Historie pacjentów pozwolą poznać praktyczny problem każdego z nich. Wczuć się w te sytuacje i przekonać się, że świadomość ma tutaj ogromne znaczenie. Warto wiedzieć, że tacy lekarze jak autorka istnieją. Jest to nadzieją dla każdego, kto zmaga się dłuższy czas z dolegliwościami, które utrudniają normalne funkcjonowanie.

{} | link |
@Toska98
2021-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książka przeczytana w jedno południe, za jednym zamachem. Pisana lekkim, przyjemnym językiem, przez co swobodnie płyniemy przez kolejne strony. Autorka rewelacyjnie wyjaśnia, na czym polegają choroby psychosomatyczne. I ja parokrotnie miałam do czynienia z sytuacjami, które lekarze klasyfikowali jako “wywołane stresem”. Nie otrzymałam jednak konkretnych wyjaśnień, w jaki sposób stres wpływa na organizm. Za to autorka zrobiła to na przykładzie konkretnych pacjentów, omawiając ich tryb życia, wyniki badań i choroby. Rewelacja, koniecznie przeczytaj.


{} | link |
@mag85
2021-01-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Bardzo dobry opis tego czym są choroby psychosomatyczne. Niestety dla mnie brak dostatecznego/detalicznego wyjaśnienia metod które mogłyby pomóc osobom cierpiącym z powodu nadmiaru stresu.

{} | link |
EW
2022-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@eliza.czyta
2022-01-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@kat.czyta
2021-08-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
AU
2021-08-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@PannaIndyviduum
2021-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane
@ksiegowarecenzuje
2021-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@w.moich.kregach
2021-05-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
MA
2021-04-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@autodydaktyczna
2021-03-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
@klaudia.nogajczyk
2021-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Chorzy ze stresu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl