Książka tylko dla mężczyzn

Ewa Kempisty-Jeznach
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka tylko dla mężczyzn
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Prawdziwy mężczyzna to gatunek zagrożony wyginięciem. Tak książka to wołanie o ratunek dla panów.

Współcześni mężczyźni coraz mniej odpowiadają wizerunkowi kulturowemu, który każe im być ostoją kobiety, symbolem bezpieczeństwa i walki o przetrwanie. Panowie bywają dziś często słabi, zmęczeni, przepracowani, z obniżonymi potrzebami seksualnymi.
Coraz trudniej doszukać się w nich cech, które odróżniają samca od samicy. Świat zaczynają również zaludniać metroseksualni osobnicy, będący w zasadzie mężczyznami, jednak znacznie bardziej przypominający pozbawione płci istoty.

Doktor Ewa Kempisty – Jeznach traktuje to zjawisko bardzo poważnie, dowodząc, że winę za ten stan rzeczy ponosi obniżanie się poziomu testosteronu, będące skutkiem niekorzystnego wpływu środowiska oraz fatalnego stylu życia większości współczesnych mężczyzn.
Testosteron zanika, atakowany przez żeńskie hormony – estrogeny, zawarte nie tylko w naszym pożywieniu, ale i wodzie pitnej. Jego poziom obniża się wskutek długotrwałych stresów, do których znoszenia męski organizm nie jest przystosowany, siedzącego trybu życia, a wreszcie faktu, że problem najczęściej pozostaje nieodkryty, ponieważ mężczyźni wcale niechętnie zasięgają porady lekarskiej.

Skutki są zgubne, nie tylko dla zdrowia samych mężczyzn, którzy – pozbawieni odpowiedniej ilości testosteronu – popadają w depresję, tyją, czy nabawiają się różnego rodzaju schorzeń. To również problem dla kobiet, dla których znalezienie prawdziwego mężczyzny staje się z roku na rok coraz większym wyzwaniem.

W swojej książce doktor Ewa Kempisty – Jeznach woła o ratunek dla zagrożonych wyginięciem mężczyzn, pokazując, co mogą zrobić sami, i w jaki sposób mogą im pomóc ich życiowe partnerki.


Data wydania: 2022-03-17
ISBN: 978-83-8295-057-1, 9788382950571
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 232
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ewa Kempisty-Jeznach Ewa Kempisty-Jeznach Jest jedynym w Polsce lekarzem medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Männerärztin CMI). Ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, gdzie przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej. Praktykowała w najlepsz...

Pozostałe książki:

Chorzy ze stresu Testosteron. Klucz do męskości
Wszystkie książki Ewa Kempisty-Jeznach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ile męskości w mężczyźnie

24.01.2021

Pani doktor mieniąca się pierwszą w Polsce specjalistką od zdrowia mężczyzn napisała książkę o problemach zdrowotnych specyficznych dla naszej płci. Wychodzi pani Kempisty-Jeznach od założenia, że poziom męskości u płci niepięknej zależy w stopniu decydującym od stanu testosteronu, a wskaźnik ten w ostatnich latach wyraźnie się obniża. To prawdziw... Recenzja książki Książka tylko dla mężczyzn

@almos@almos × 16

Moja opinia o książce

Opinie

@almos
2021-01-24
6 /10
Przeczytane ebook poradnik

Cytaty z książki

O nie! Książka Książka tylko dla mężczyzn. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl