Cicha noc. Świąteczne zbrodnie

Opracowanie Zbiorowe
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Cicha noc. Świąteczne zbrodnie
Książka Cicha noc. Świąteczne zbrodnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Boże Narodzenie to tajemnicza i magiczna pora roku. Dziwne rzeczy mogą się wtedy wydarzyć, i to pomaga wyjaśnić uświęconą tradycję opowiadania o duchach przy kominku, gdy rok zbliża się ku końcowi. Świąteczne opowieści o zbrodniach i ich wykrywaniu mają podobny urok. Kiedy telewizja staje się nużąca, gry towarzyskie się sprzykrzyły, perspektywa zawinięcia się w ciepłym miejscu z dobrą tajemnicą jest kusząca i znacznie lepsza dla trawienia niż kolejna porcja śliwkowego puddingu. Autorzy kryminałów, podobnie jak czytelnicy, są tak samo podatni na niezliczone atrakcje Świąt Bożego Narodzenia. Na przestrzeni lat, wybitni praktycy tego gatunku obdarowali jedną lub większą liczbę swoich opowieści scenerią świąteczną. Najbardziej godne zapamiętania gwiazdkowe opowiadania suspensu łączą w sobie żywiołową fabułę z przywołaniem nastrojowego okresu ś wiątecznego. Otrzymanie takiej mieszanki jest znacznie trudniejsze, niż to się wydaje. Książka ta przedstawia czytelnikom niektóre najlepsze świąteczne kryminały z przeszłości. Wybór jakiego dokonał Martin Edwards łączy świąteczne dzieła ukochanych autorów z jedną lub dwiema historiami, które mogą być nieznane nawet dla zagorzałych fanów literackiego suspensu. W rezultacie otrzymujemy zbiór kryminalnych opowiadań, do delektowania się, niezależnie od pory roku.
Data wydania: 2019-11-26
ISBN: 978-83-8116-797-0, 9788381167970
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 320
dodana przez: Justyna_K

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

15 opowiadań

Książka ta jest zbiorem 15 opowiadań napisanych dosyć dawno przez wybitnych pisarzy, mało znanych bądź zapomnianych autorów. Tak jak to bywa z opowiadaniami jedne są lepsze inne troszkę mniej, ale każde z nich jest napisane w klimacie świątecznym i posiada w sobie magię świąt. Znajdziemy w nich liczne tajemnice, morderstwa oraz zagadki, a niektóre rozwiązania jak dla mnie były niespodzianką, gdyż albo obstawiałam inną osobę bądź nie potrafiłam znaleźć sprawcy. W książce podoba mi się to, że poznając tytuł opowiadania pod spodem znajdziemy również krótką notatkę odnoszącą się do wiadomości o a... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Kobietaczytajaca
2019-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}