Cień Ryer Avenue

Dorothy Uhnak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Cień Ryer Avenue
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

 Stanley Paycek został uznany za winnego, choć nawet nie złożył zeznań, a to dlatego, iż nie miał pewności co do niczego poza faktem, że prawdopodobnie roztrzaskał przyjacielowi czaszkę, więc cóż jeszcze mógłby powiedzieć? [.] W wieczór poprzedzający egzekucję odwiedziła skazańca rodzina. [.] Najstarszemu synowi, Willie’emu, [.] zezwolono na spędzenie kilku minut sam na sam z ojcem. Wtedy to właśnie czternastoletni Willie powiedział swojemu tacie, co naprawdę przydarzyło się Walterowi Stachiewowi w nocy 28 grudnia 1935 roku. I kto był w to zamieszany. I że pewnego dnia, w dalekiej przyszłości, opowie prawdziwą historię. Kiedy już będzie wiedział, jak potoczy się życie zamieszanych w nią osób. To właśnie jest ta opowieść.
 
 
Tytuł oryginalny: The Ryer Avenue story
Data wydania: 1996
ISBN: 83-7023-469-0, 8370234690
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Stron: 442
dodana przez: Siostra_Kopciuszka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Cień Ryer Avenue nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2019-11-17
8 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👨 autor : Uhnak Dorothy

'' Cień Ryer Avenue '' , to jedna z tych książek w których bohaterowie dorastają i wchodzą w dorosłość niejako na oczach czytelnika , a ten , sumiennie im w tym dorastaniu towarzyszy . Najpierw więc poznajemy szóstkę dzieciaków z Ryer Avenue . A właściwie należałoby powiedzieć piątkę i...jednego . Bo Willie Paycek , mimo że zna tamtą piątkę , codziennie ich widuje i mija na podwórku i mimo że bardzo chce należeć do ich grupy , jednak nie jest do niej zaproszony . Autorka postarała się o prawdziwą różnorodność swoich postaci , jest więc tu i Włoch i Irlandczyk i Żyd i Amerykanin , jednak Willie jest tylko zwykłym '' polaczkiem '' . Pani Uhnak dość plastycznie i sugestywnie opisała owego '' polaczka '' i jego rodzinę . A więc , ojciec Willie’go , Stanley Paycek , jest dozorcą , a przy tym obdartym , śmierdzącym pijakiem . Matka , wstrętna gruba i brudna . Kochanek matki i przyjaciel ojca o swojsko brzmiącym nazwisku , Walter Stachiew również pijak . Oraz grupka , wiecznie zasmarkanych i parchatych dzieciaków , które naprzemiennie są , jedno ojca Willie’go , następne Stachiewa itd. Pewnie zastanawiacie się dlaczego tak dokładnie opisuję tę rodzinę , ano dlatego , że zastanawiam się czy autorka miała jakiś uraz do Polaków . Jeśli tylko w tej jej książce pojawia się Polak , albo Polka , to jest to napewno ktoś zły i brzydki , do tego z nałogami . Albo głupi i upośledzony i jeśli nawet coś osiągnie to bardziej cwaniactwem i oszustwem niż zdolnościami . Natomiast Żydzi są chołubieni...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Cień Ryer Avenue. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl