Cisza. Kronika życia pewnego mordercy

Thomas Raab
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Cisza. Kronika życia pewnego mordercy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Karl Heidemann od dziecka cierpiał na nadwrażliwość słuchową. Już w brzuchu matki czuł się przytłoczony przez kakofonię otaczających go zewsząd dźwięków. Podczas swojej pierwszej wycieczki poza mury dźwiękoszczelnej piwnicy, w której spędzał dzieciństwo, stał się naocznym świadkiem samobójstwa matki. Zamiast szoku chłopiec odczuł emanujący od śmierci spokój oraz bezwzględną, niczym niezmąconą ciszę. To wczesne odkrycie dało początek niezdrowej fascynacji śmiercią i wszystkim, co z nią związane. Swoje badania nad procesem umierania Karl rozpoczął od zabijania chorych zwierząt, by następnie poszukać materiału do badań również wśród ludzi. Jego dwie pierwsze ofiary to ludzie odpowiedzialni za śmierć jego matki. Portret mordercy z wyboru, który pod koniec życia wreszcie odnalazł spokój w murach klasztoru, by tam czekać na śmierć.
Data wydania: 2017-09-13
ISBN: 978-83-7985-948-1, 9788379859481
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 352

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cisza

2.07.2019

Uwielbiam booktoury za wiele rzeczy. Przede wszystkim jednak cenię je za to, że pozwalają mi zapoznać się z lekturami, których premiery minęły zupełnie niezauważone. Zastanawialiście się kiedyś, ile takich książek byłoby Waszym TOP ONE? A mimo to mijacie je na sklepowych półkach bo nie ten autor, nie to wydawnictwo i okładka jakaś taka se. Tym raz... Recenzja książki Cisza. Kronika życia pewnego mordercy

Moja opinia o książce

Opinie

EM
2018-12-12

"Większość ludzi zajmuje się teraz sama sobą, nie dostrzega innych, tego, co piękne, tego co groźne - nie dostrzega życia."
.
Karl Heidemann od urodzenia cierpi na trudną przypadłość, ma bardzo wrażliwy słuch. Każdy dźwięk otaczającego go świata jest dla niego słyszalny. Trzepot skrzydeł ptaka czy motyla, bicie serca - on to wszystko słyszy. W jego życiu nie istnieje cisza, której tak bardzo pragnie.
Samobójstwo matki sprawia, że Karl postrzega śmierć jako coś dobrego, coś co przynosi upragnioną ciszę.
Kim stanie się Karl po tym zdarzeń?
Powieść Thomasa Raab jest fascynująca i przerażająca jednocześnie. Czytając nie byłam w stanie jednoznacznie osądzić głównego bohatera. Bałam się go, ale i współczułam.
"Cisza. Kronika życia pewnego mordercy" to jedna z najlepszych książek jaką przeczytałam w tym roku.

| link |
@Brzezinkowa
2020-06-30
7 /10
Przeczytane

Książka pełna śmierci, morderstw i ciężkich do zaakceptowania psychologicznie sytuacji. Pierwsze co przychodziło mi na myśl to totalne szaleństwo! Nie jestem fanką takich klimatów, bo mocno się stresuję i jednak wolę barwne kolory życia. Jednak z niecierpliwością czekałam na zakończenie, żeby dowiedzieć się czy w końcu ten młody seryjny morderca da żyć innym. To co robił było niewyobrażalne. A zakończenie? Odetchnęłam z ulgą choć nie takiego się spodziewałam. Na pewno to najlepsze zakończenie do tej książki! Polecam mocno na nocne czytanie

| link |
@laciatalentless
2020-06-11
10 /10
Przeczytane
@KaKa_2
2020-05-19
7 /10
Przeczytane
@Annette_Cinnamon
2019-11-04
5 /10
Przeczytane
@WerQa
2019-07-02
8 /10
Przeczytane
@Booksmyhobby
2019-04-10
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Cisza. Kronika życia pewnego mordercy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl