Córka z Grecji

Soraya Lane
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Córka z Grecji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

„Mój Kochany B., moje Serce, moja Duszo. Żałuję tylko, że nie mieliśmy więcej czasu. Więcej czasu, by odnaleźć córkę, której nigdy nie powinnam była porzucić. Córkę, którą powinnam mieć odwagę zatrzymać, o której powinnam Ci była powiedzieć i którą należało pokazać całemu światu”.

Londyn, czasy współczesne.

Ella spogląda na wyblakłe czarno-białe zdjęcie nieznanej kobiety i niemowlęcia, leżące obok pożółkłej kartki z nutami, i zastanawia się, jaki mogą mieć związek z przeszłością jej bliskich. Fotografię i partyturę przechowano specjalnie dla niej w domu dla niezamężnych matek, których dzieci przekazano do adopcji.

Wkrótce Ella dowiaduje się, że zdjęcie zostało zrobione na malowniczej greckiej wyspie Skopelos, położonej wśród turkusowych, spokojnych wód Morza Egejskiego, a kobieta na zdjęciu dzierży klucz do zagadkowej historii jej rodziny. Kiedy Ella otwiera się przed Gabrielem, swoją nową miłością, ten mówi jej, że powinna udać się na wyspę, by rozwikłać tajemnicę, a on zaczeka na nią w Londynie.

Rozdarta pomiędzy gorącym uczuciem do ukochanego a ciekawością i pragnieniem rozwikłania zagadki, Ella postanawia wyruszyć w podróż. Na miejscu odkrywa przejmującą historię królewskiego rodu, zmuszonego do opuszczenia swojego kraju i rozpoczęcia nowego życia w Londynie, oraz dziewczyny z wyjątkowym talentem muzycznym, która podbiła serce młodego skrzypka, ale ze względu na naciski bliskich musiała rozstać się z ukochanym i opuścić stolicę Anglii.

Czy kiedy Ella odkryje poświęcenie dwojga młodych kochanków i stanie twarzą w twarz ze swoją zapomnianą grecką rodziną, ta historia doda jej odwagi, by podążać za głosem serca z powrotem do domu i do Gabriela? A może urokliwa wyspa oczaruje ją bez reszty i doprowadzi do zupełnie nowej miłości?
Tytuł oryginalny: The Royal Daughter
Data wydania: 2024-03-06
ISBN: 978-83-67759-31-1, 9788367759311
Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Utracone córki, tom 3
Stron: 350
dodana przez: effyxcigarettes

Autor

Soraya Lane Soraya Lane Soraya Lane to popularna autorka powieści historycznych, obyczajowych i romansów.

Pozostałe książki:

Córka z Włoch Córka z Kuby Córka z Grecji
Wszystkie książki Soraya Lane

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Córka z Grecji.

20.03.2024

W powieści „Córka z Grecji” Soraya Lane prowadzi czytelnika w malowniczą podróż po współczesnym Londynie i urokliwej greckiej wyspie Skopelos. Ella, główna bohaterka, odkrywa tajemnicę swojej rodziny, łączącą ją z daleką przeszłością i miejscem, które wydaje się być kluczem do rozwikłania zagadki. Lane mistrzowsko splata wątki miłosne, rodzinne s... Recenzja książki Córka z Grecji

@Malwi@Malwi × 24

Córka z Grecji

22.03.2024

" [...] Ode­bra­no jej wszyst­ko, co znała i ko­cha­ła. Nigdy nie wy­obra­ża­ła sobie, że jej życie mogło­by się tak zmie­nić. [...]" "Córka z Grecji" jest trzecim tomem z serii "Utracone córki". To wyjątkowe dzieło stworzyła Soraya Lane. Dzięki niej przeżyłam niezapomniane chwile. Idealna obyczajówka, która wywołała we mnie potok łez. Tutaj znal... Recenzja książki Córka z Grecji

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@tomzynskak
2024-03-26
8 /10

„Córka z Grecji” to malownicza i urzekająca powieść, w której Autorka mistrzowsko splata ze sobą wątki miłosne, tęsknoty i rodzinne sekrety. To na ich kanwie tworzy powieść pełną pasji i emocji, która opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości, swojego miejsca na świecie, a także o niesamowitej odwadze i poświęceniu.

Po raz kolejny Autorka oddała w nasze ręce złożoną powieść obyczajową, której fabuła opiera się na relacjach międzyludzkich i historii dwóch wspaniałych kobiet. Stajemy się świadkami odkrywania rodzinnej tajemnicy, a także ogromnej determinacji i odwagi w poszukiwaniu prawdy o sobie i swoim pochodzeniu.

Soraya Lane ma niebywały dar do tworzenia pięknych powieści obyczajowych, gdzie z niebywałą gracją lawiruje pomiędzy wątkami romantycznymi, a głębszymi, znacznie emocjonującymi przeżyciami. Tworzy historie, które poruszają, wciągają, są wielopoziomowe i przede wszystkim niepowtarzalne. Genialnie splata ze sobą wątki z teraźniejszości i przeszłości, robi przeskoki które nie przytłaczają, a jedynie wzmagają w Czytelniku ogromne zainteresowanie.

Bohaterowie powieści są wyraziści i pełni ludzkich cech. Nie brakuje w nich wewnętrznego ciepła, spokoju, ale i pojawiają się charaktery, z którymi nikt nie chciałby mieć do czynienia na codzień. Są to postacie krnąbrne, bezczelne, nieznośne, takie których po prostu nie da się lubić. Co najważniejsze Autorka skupia szczególną uwagę nie tylko na...

| link |
@esclavo
2024-03-19
8 /10

"Córka z Grecji" to już trzecia część z cyklu "Utracone córki". Jeśli kojarzy wam się to z "Siedmioma córkami" od Lucindy Riley, to dobrze wam się kojarzy, bo oba mają podobny klimat i tematykę. Dla jednych to plus, dla jednych minus.

Powieść prowadzona jest w dwóch liniach czasowych (to lubiany przeze mnie zabieg), akcja toczy się współcześnie, a druga w przeszłości. A ta przeszłość skrywa wiele tajemnic, dramatów i wielkich uczuć.
Cała historia zaczyna się w Londynie, gdzie kilka kobiet otrzymuje zagadkowe pudełka związane z ich spadkiem. W trzeciej części to pudełko zaprowadzi nas do Grecji, gdzie dawno temu, wielka miłość musiała zmierzyć się z przeciwnościami. A to już gwarancja dobrej lektury. Cała historia to ciepła opowieść o ludziach, o przeznaczeniu, po prostu o życiu. Może to nie będzie odkrywcza lektura, ale jest napisana z rozmachem i w sposób bardzo angażujący.

Czekam na kolejne części, kolejne pudełka pełne skrywanych emocji, kolejne podróże. Dla fanek Lucindy, ale i dla każdego czytelnika. Polecam.

| link |
@mommy_and_books
2024-03-22
10 /10
Przeczytane
@Malwi
2024-03-20
9 /10
Przeczytane
@Krzysia
2024-04-01
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Córka z Grecji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Córka z Włoch
Córka z Włoch
Soraya Lane
7.4/10
Pierwszy tom zaplanowanego na osiem powieści cyklu „Utracone córki”. W londyńskiej kancelarii prawn...
Córka z Kuby
Córka z Kuby
Soraya Lane
7.5/10
Drugi tom cyklu „Utracone Córki” zaplanowanego na osiem powieści. W londyńskiej kancelarii prawnej...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl