Crank

Ellen Hopkins
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Crank
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Życie było dobre, zanim poznałam bestię Później, życie było świetne Ostatecznie tylko przez moment... Spróbuj sobie wyobrazić ten moment, kiedy patrzysz na osobę, której życie toczy się perfekcyjnym torem. Masz przeczucie, że jest zbyt cukierkowo i coś musi się wydarzyć. Nagle wszystko, co ta osoba posiadała, pęka z trzaskiem i rozsypuje się na milion kawałeczków. Na jej własne żądanie. A ty jesteś świadkiem tej tragedii. Kristina Snow spotyka na swojej drodze bestię, która zamienia jej życie w piekło. Bestię nazywaną nałogiem. Dziewczyna posunie się do radykalnych rozwiązań, aby choć na chwilę zapomnieć o brutalnej rzeczywistości, niszcząc przy tym niejedno istnienie. Rozpoczyna się tragiczna, wymagająca nadludzkich poświęceń walka o własne życie... Crank jest opowieścią o wewnętrznej walce, ludzkiej postawie wobec przegranej i lękach, które nas prześladują. Dzięki poetyckiej formie tej historii jeszcze bardziej poczujesz wszystkie emocje bohaterki... Przygotuj się na ostrą jazdę w świecie maksymalnie wyostrzonych zmysłów!
Data wydania: 2018-10-17
ISBN: 978-83-7229-782-2, 9788372297822
Wydawnictwo: Feeria
Cykl: Crank, tom 1
Stron: 448

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cudo, które warto przeczytać!

30.03.2020

Poznajcie Bree, a może jednak Kristine, sami się przekonajcie. To dziewczyna, która w życiu nie ma łatwo. Mieszka z dwójką rodzeństwa, matką i jej partnerem. Na wakacje jedzie w końcu do swojego biologicznego ojca. Ten wyjazd wszystko w jej życiu zmieni. Pozna czym jest bestia, prawdziwa miłość i uzależnienie. Dziewczyna zacznie popadać w coraz wi... Recenzja książki Crank

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@paulina0944
2018-12-05
10 /10
Przeczytane

Poznajcie Bree, a może jednak Kristine, sami się przekonajcie. To dziewczyna, która w życiu nie ma łatwo. Mieszka z dwójką rodzeństwa, matką i jej partnerem. Na wakacje jedzie w końcu do swojego biologicznego ojca. Ten wyjazd wszystko w jej życiu zmieni. Pozna czym jest bestia, prawdziwa miłość i uzależnienie. Dziewczyna zacznie popadać w coraz większe problemy. Jej życie nie będzie usłane różami, a kto raz spróbował bestii, tak szybko już od niej nie ucieknie.

Wiecie co Wam powiem, odkąd usłyszałam o tej powieści na WTK, to nie mogłam się doczekać aż będę mogłam ją przeczytać. Gdy wreszcie miałam ją w swoich łapkach, to obawiałam się, że mogę się zawieść na tej powieści. Jednak gdy już po nią sięgnęłam, to uzależniłam się tak samo, jak główna bohaterka od bestii. Ta powieść cały czas siedzi mi w głowie i nie mogę przestać o niej myśleć. Dlatego tak trudno mi zebrać myśli i cokolwiek napisać konkretnego w tej recenzji.

Uzależnienie to bardzo poważny temat i bardzo trudny do opisania. Autorka tworząc tą powieść opisywała doświadczenia, które przytrafiły się jej córce oraz rozmawiała z osobami dotkniętymi uzależnieniem. Może odrobinę rozjaśnię Wam, czym jej tytułowy Crank i jakie są jego skutki.

Crank to slangowa nazwa metamfetaminy, inaczej nazywana też metą, ice, kryształ czy quartz. To narkotyk, który silnie oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Ma podobne działanie do amfetaminy, wywołuje silne pobudzenie psychoruchowe. Taki stan może utrzymywać...

| link |
NI
@Nimi
2021-06-22
8 /10
Przeczytane
@Smallbookworld
@Smallbookworld
2020-11-22
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Crank. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Glass
Glass
Ellen Hopkins
Crank. Glass. Ice. Crystal. Whatever you call it, it's all the same: a monster. And once it's got ho...
Fallout
Fallout
Ellen Hopkins
Hunter, Autumn, and Summer—three of Kristina Snow’s five children—live in different homes, with diff...
© 2007 - 2023 nakanapie.pl