Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie

Manfred Spitzer
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Intensywne korzystanie z mediów prowadzi do utraty empatii i umiejętności traktowania innych z szacunkiem. Wyobcowanie powoli staje się problemem całych społeczeństw. A ciemne strony sieci – mobbing, oszustwa i przestępczość internetowa – są ogromnym zagrożeniem dla nas wszystkich. Dawniej internet służył swobodnej wymianie informacji. Dziś zamienił się w światową dzielnicę czerwonych latarni i potwora inwigilacji. Autor bestsellerów prof. Manfred Spitzer, renomowany psychiatra i neurobiolog, przedstawia alarmujące wyniki współczesnych badań nad zdrowotnymi zagrożeniami wynikającymi z cyfryzacji naszego życia. Na przykładzie obszernych międzynarodowych danych naukowych autor pokazuje, w jaki sposób intensywne korzystanie z mediów szkodzi naszym ciałom i umysłom. Manfred Spitzer usilnie ostrzega przed bagatelizowaniem cyfrowego zagrożenia i postuluje radykalne ograniczenie cyfrowej konsumpcji – dla dobra całego społeczeństwa.
Data wydania: 2016-07-05
ISBN: 978-83-65223-47-0, 9788365223470
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Stron: 416

Autor

Manfred Spitzer Manfred Spitzer
Urodzony 27 maja 1958 roku w Niemczech (Hesja)
Profesor doktor; studiował medycynę, psychologię i filozofię we Fryburgu, był ordynatorem w Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu w Heidelbergu, profesorem gościnnym na Uniwersytecie Harvarda oraz w Institute for Cognitive and Decision Sciences w sta...

Pozostałe książki:

Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci. Epidemia smartfonów Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie Dopamina i sernik Geist Gehirn & Nervenheilkunde Jak uczy się mózg?
Wszystkie książki Manfred Spitzer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
7 /10
Przeczytane E-book Ekonomia_psycho-socjologia_2 Reportaże_i_ współczesny_świat

"Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie" Manfreda Spitzera zapowiadała się bardzo ciekawą lekturą. Wyszło jednak trochę poniżej oczekiwań, ale generalnie polecam. Chyba liczyłem na bardziej 'gęstą' narrację, czyli mniej oczywistości i 'lania wody'. Książka ma ten walor że dane, którymi autor operuje są nowe, tzn. stan na wiosnę 2015. Stąd pojawiło się sporo badań związanych z konsekwencjami nadużywania smartfonów. To plus.

Konstrukcja książki Spitzera jest prosta jak ... (coś tam do młócenia zboża). Oznacza to miedzy innymi, że każdy rozdział jest podsumowany wnioskami. Nie ma wyszukanego słownictwa, choć autor psychiatra mógłby popłynąć w branżowe sformułowania. To zapewne ułatwia odbiór. W związku z układem treści, polecam nietypową technikę czytania. Proponuję mianowicie najpierw zapoznać się z wszystkimi podsumowaniami i ewentualnie rozwijać własną ciekawość o informacje stanowiące treść pełnego wywodu autora. Każdy rozdział zawiera określony typ patologii związanej z cybernetycznym światem. Mamy więc utratę prywatności, stres, lęki, depresje, zaburzenia snu, cyberseks. Dostajemy sporo statystycznych danych dotyczących różnych badań polowych, ankiet odnośnie całego spektrum interakcji człowieka z cyfrowym światem. Chyba jest za dużo takich detali analitycznych, przez to brak miejsca na syntezę, która w takiej popularnej pracy powinna dominować. Szczególnie, że część badań opiera się na próbkach kilkudziesięciu osób, co przy innych badaniach ...

| link |
@Libro
@Libro
2019-12-01
7 /10
Przeczytane Studia Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat