Czas czarnych luster

Krzysztof Kotowski
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Czas czarnych luster
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

Długo oczekiwana kontynuacja dziejów Kapłana. Krzysztof Lorent – były ksiądz, obdarzony niezwykłym darem „absolutnej pamięci wstecznej” oraz Haiku – była zawodowa zabójczyni, niegdyś na usługach liczącego ponad 1600 lat bractwa Aurelitów, ratują życie tajemniczemu chłopcu - Yovicie. Uciekając przed potężnymi wrogami starającymi się za wszelką cenę unicestwić Yovitę, zostają zwabieni na tajemniczą Wyspę Sentinelczyków na morzu Andamańskim; jedyne miejsce na Ziemi, gdzie nigdy nie pojawił się człowiek. Dla wrogów chłopca Yovita stanowi potężne zagrożenie, z czego nie tylko nie zdaje sobie sprawy Lorent i Haiku, ale także on sam. Gdy znani z poprzednich części trylogii doktor Aleksandra Sambierska i profesor Bogdan Wilecki próbują odnaleźć zaginionych przyjaciół, okazuje się, że z chwilą pojawienia się na Wyspie Sentinelczyków Lorent, Haiku, Yovita i towarzyszący im wówczas naukowiec zniknęli bez śladu. Gdy profesor dociera do legendarnej Błękitnej Księgi ukrywanej przez setki lat przez Aurelitów, w której znajduje dowód, że na wyspie istnieje wybudowane miliony lat temu przez nieznanych przybyszy przejście do innego wymiaru czasu, w jego wnioski nikt nie chce uwierzyć. Czy coś co wydaje się niemal nieprawdopodobne, może się rzeczywistością? Wilecki dociera do kolejnych dowodów przybliżających poszukiwaczy do przerażającej prawdy - w jaki sposób zaginęli Krzysztof Lorent, Haiku i naukowiec, a przede wszystkim – kim naprawdę jest Yovita? Po bestsellerowych: Kapłanie oraz Modlitwie do Boga Złego tym razem na rynku pojawia się kolejny pasjonujący thriller napisany z nowoczesną, pełną dystansu, autoironii i poczucia humoru odwagą. Czas Czarnych Luster będący jak i poprzednie części serii przewrotną próbą połączenia sensacyjnego kryminału z elementami fantasy oraz powieści przygodowej znowu zaskakuje niekonwencjonalnością i wciąga bez reszty, nie pozwalając się oderwać od lektury aż do ostatecznego rozwiązania zagadki.
Data wydania: 2012-10-03
ISBN: 978-83-7670-631-3, 9788376706313
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Buchmann
Cykl: Kapłan, tom 3
Kategoria: Sensacja Thriller
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Krzysztof Kotowski Krzysztof Kotowski
Urodzony 8 sierpnia 1966 roku w Polsce (Warszawa)
Pisarz, dziennikarz, scenarzysta, autor bestsellerów. Psycholog. Szczególne uznanie na rynku czytelniczym przyniosły mu mroczne thrillery psychologiczne (Krew na placu Lalek, Święto świateł, Niepamięć) a także dwie znane serie: przygodowo-sensacyjn...

Pozostałe książki:

Kapłan Modlitwa do Boga złego Czas czarnych luster Trzech gości w łódce plus wampir Zygzak Marika Japońskie cięcie Krew na placu lalek Serwal Niepamięć Święto Świateł Cel za horyzontem Noc kapłanów Obława Krew snajperów. Opowieść żołnierza GROM-u Dwa oddechy samotności Z prawa na lewo
Wszystkie książki Krzysztof Kotowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czas czarnych luster

13.08.2022

„Czas czarnych luster” to trzecia i zarazem ostatnia część historii o Kapłanie i jego towarzyszach. Jej akcja rozpoczyna się w równoległym świecie, do którego nasi bohaterowie trafili na końcu poprzedniego tomu. Ich zadaniem jest rozwiązanie kolejnej zagadki i bezpieczny powrót do swojego świata. I jeśli mam być szczera, to w zasadzie na tym opier... Recenzja książki Czas czarnych luster

Zakończenie

28.07.2022

‘Czas czarnych luster’ to trzeci tom cyklu ‘Kapłan’ autorstwa Krzysztofa Kotowskiego. Jednego jestem pewna - przy tej serii nie da się nudzić. Jest dużo zwrotów akcji, tajemnic i teorii spiskowych. Jedak zanim przejdę do recenzji informuję, że tomy cyklu są ze sobą powiązane. Nie można czytać ich osobno – znaczy można ale gwarantuje, że wydarzenia... Recenzja książki Czas czarnych luster

Krzysztof Lorent powraca

29.07.2022

Krzysztof Lorent – były ksiądz, obdarzony niezwykłym darem „absolutnej pamięci wstecznej”, oraz Haiku – była zawodowa zabójczyni, niegdyś na usługach Aurelitów przez przypadek ratują życie tajemniczemu chłopcu - Yovicie. Uciekając przed potężnymi wrogami starającymi się za wszelką cenę unicestwić Yovitę, zostają zwabieni na Wyspę Sentinelczyków na... Recenzja książki Czas czarnych luster

Inny wymiar

1.08.2022

Wyspa Sentinelczyków okazuje się czymś więcej niż wyspą nietkniętą przez cywilizację. Kapłan stara się ochronić Yovitę, nadzwyczajnego chłopca, którego zawzięcie ścigają wrogowie, przez co wraz z przyjaciółmi dostaje się na wyspę. Sentinel ma być ostatnią deską ratunku dla Yovity. Na miejscu okazuje się jednak, że jest ona czymś więcej niż kawałki... Recenzja książki Czas czarnych luster

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2021-12-08
10 /10
Przeczytane

Doskonała powieść fantasy, o dynamicznej, intrygującej akcji. Autor miał doskonały pomysł na "świat po drugiej stronie lustra", do którego trafili nasi bohaterowie. Inny świat, ludzie tacy sami... chciwi władzy, brutalni, ale też mądrzy i współczujący.
Z przyjemnością wysłuchałam historii Kapłana, Haiku i Yovity oraz genialnego Czesia.

× 13 | Komentarze (2) | link |
@marta582_82
2022-07-09
10 /10

" - My­śla­łem zpo­cząt­ku, że twoja aro­gan­cja to skry­wa­na ner­wo­wość przed waż­nym za­da­niem, ciche kom­plek­sy, lęk przed nie­ak­cep­ta­cją twar­dzie­li, od któ­rych roi się wtym bu­dyn­ku, ale jed­nak… nie. Ty po pro­stu taki je­steś – Dyb­cio mówił, ce­dząc słowa zwy­raź­ną po­gar­dą. Znik­nę­ło wnim prze­ra­że­nie tym, co za chwi­lę mogło się stać, aza­stą­pi­ło je zre­zy­gno­wa­nie. – Je­steś dup­kiem zza­cię­ciem so­cjo­pa­ty, cie­szą­cym się prze­mo­cą jak ra­so­wy sa­dy­sta bez krzty­ny re­flek­sji."
To była niezapomniana książkowa podróż!
Połączenie thrillera, przygody i fantastyki, okraszone nietuzinkowym humorem i całą galerią barwnych postaci, aż trudno mi uwierzyć, że to już koniec.
Dopracowana do perfekcji fabuła, naprawdę robi wrażenie i sprawia, że wierzymy w tę historię bez zastrzeżeń.
Chociaż kto wie, może to wszystko prawda...
"Czas czarnych luster" nie zawodzi i kończy opowieść o Kapłanie w najlepszy możliwy sposób, a że trochę smutno na koniec, mówi się trudno, po prostu przeczytam całą serię jeszcze raz.

× 2 | link |
@przyrodazksiazka
2022-07-11
10 /10
Przeczytane

Przede wszystkim od razu zaznaczam, by czytać wszystkie części kolejno jedna po drugiej, gdyż to w jaki sposób się kończy niemal zapoczątkowuje część następną, która jest jej kontynuacją. Każda jest wyjątkowa, choć zauważyłam, że im dalej czytamy, czy przygody naszych bohaterów bywają straszniejsze, a przy tym ciekawsze. Jest to fantastyka, aczkolwiek z domieszką małego kryminału, a większej ilości thrillera. Tym razem naszym bohaterom przyjdzie się zmierzyć nie z lustrem, ale światem, który po tej drugiej stronie jest ukryty. Poznamy postacie, które będą się dzieliły na dobrych i złych. Samolubnych i wielkodusznych, mądrych bardziej i mniej, a także tych, których nie interesują sprawy innych i ich przeciwników. Dla niektórych ludzi dzisiejsza technologia jest nie do ogarnięcia i właśnie podobne tematy będą poruszane w książce. Ja sama często doszukuję się teorii spiskowych, gdyż świat nauczył mnie, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Podobne zagadnienia będą trapić naszych bohaterów. Nie wszystkich da się polubić, ale to właśnie jest zależne od punktu widzenia czytelnika. To, co ja uznałam za plus dla innych może być minusem i odwrotnie.
Jest to koniec serii, a bardzo szkoda, bo historia jaką przedstawił autor jest zapadającą w pamięci. Wciąż podziwiam dar Kapłana i nie przeczę, że kiedyś chciałam taki mieć. Często spieram się z kimś, że jakieś wydarzenie miało miejsce, lecz reszta już tego nie pamięta. Posiadając taką idealną pamięć mogłabym wiele zdziałać:-) Albo...

| link |
@pajjka
@pajjka
2022-07-08
6 /10

"Czas czarnych luster" jest zwieńczeniem serii "Kapłan" napisanej przez Krzysztofa Kotowskiego "Kapłan", która w nieco mroczny, a zarazem doprawiony czarnym humorem sposób, dotyka tematów, które dotyczą współczesnego społeczeństwa, szczególnie negatywnych konsekwencjach rozwoju nowych technologii i wielu teorii spiskowych.

W tej części autor zabiera nas do równoległego świata, z którego pochodzi, znany nam od pierwszego tomu, młody, wyjątkowy chłopiec - Yovita.

Na kartach powieści poznajemy jego mieszkańców oraz zasady w nim panujące i wraz z bohaterami badamy prawa i reguły panujące "po drugiej stronie lustra".
Choć tu rzeczywistość zdaje się być zupełnie odmienna, okazuje się, że tak naprawdę niewiele różni się od tej, którą doskonale znamy. Niestety, po pierwszym (i w mojej ocenie najlepszym) tomie, czuję mały zawód, gdyż zdecydowanie w trzeciej części brakowało mi "tego czegoś" co zachwyciło mnie w pierwszej części tej serii.

"Czas czarnych luster" nie był dla mnie już tak ciekawy i wciągający jak dwa poprzednie, brakowało mi czegoś nowego, jakiegoś powiewu świeżości.
Również bohaterowie, których, co prawda, po prostu nie można nie lubić, szczególnie niezwykłej Haiku i jedynej w swoim rodzaju pary punków - Czesia i Cipuchy, stracili nieco charakteru.
Dialogi stały się nienaturalne i wymuszone, a kolejne głupkowate żarty sprawiły, że byłam nimi zwyczajnie przesycona.

Choć kilka kwestii autor starał się w tej części wyjaś...

| link |
@etiudyliterackie
2022-07-27
6 /10


Pora na finał trylogii Krzysztofa Kotowskiego! #czasczarnychluster totalnie mnie zaskoczył. Co prawda mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać, ale co tu się działo!

Tak jak we wcześniejszych dwóch tomach świat realny z tym, można powiedzieć, fantastycznym przeplatał się w porównywalnych proporcjach, tak tutaj momentami aż trudno było mi ogarnąć wymiar, w którym znaleźli się Krzysztof Lorent i Haiku. Mnogość pojęć, którymi operowali ludzie z Układu Czasowego A sprawiała, że chwilami czułam się zagubiona, choć na końcu książki znajdziecie słownik pojęć pomagający w ogarnięciu sprawy 😏

Na szczęście autor nie zapomniał o naszej rzeczywistości i nie ukrywam, że to właśnie te fragmenty najbardziej mnie ciekawiły... a mianowicie kwestie dotyczące Błękitnej Księgi, która przez wiele lat ukrywana była przez Aurelitów, tajemniczej organizacji mającej kluczowe zadanie w całej historii. To właśnie w tej księdze znajdują się informacje dotyczące innej płaszczyzny czasowej, czy zatem pomogą one w dotarciu do Kapłana, bo ten mogłoby się wydawać zniknął bez śladu?

Trzeci tom to jakby połączenie Indiany Jonesa, historii opisywanych przez Dana Browna, filmu Piąty Element i Gwiazdnych Wojen, przy czym to właśnie fragmenty zbliżone do przygód amerykańskiego archeologa są mi najbliższe 🙂

Jeśli jesteście zwolennikami nierealności i lubicie czasem przenieś...

| link |
@Kobietaczytajaca
@Kobietaczytajaca
2022-07-13
8 /10
Przeczytane

Tu w większości występuje Krzysztof Lorent, były ksiądz z darem pamięci wstecznej oraz Haiku, była zawodowa morderczyni. Oboje chcą pomóc Yovicie chłopcu, w którym drzemie wiele tajemnic i którego inni chcą unicestwić. Oni muszą go obronić. Drugi tom kończy się na zniknięcie tych osób, którzy nagle przenieśli się do innego wymiaru. A w trzeciej części mamy kontynuację i przyjrzenie się dalszym ich losom.

Ta część wyszła autorowi chyba najlepiej, ze wszystkich, mamy tu bardzo dużo akcji, non stop coś tu się dzieje. Świat opisywany przez autora mocno mnie zainteresował, a jego opis wciągnął do tego miejsca, momentami czułam się jakbym sama stała gdzieś obok tych bohaterów. Zakończenie nerwowe i na szczęście satysfakcjonujące dla mnie. Nie jestem fanką fantastyki, ale ta książka pokazała, że istnieją książki ciekawe z gatunków, po które sami byśmy w ogóle nie sięgnęli. Jeżeli szukacie książek ciekawych, szybko wciągających to tę serię bardzo mocno Wam polecam.

| link |
@Pasjonistka
2022-06-27
9 /10

Trzeci tom historii o Kapłanie. Czytając go miałam wrażenie, że autor z każdą częścią pisze lepiej! A może to ja się tak mocno przywiązałam do bohaterów? Książka dla mnie była świetna. Czytało się szybko, lekko i wciągająco. Zdecydowanie byłam ciekawa tego, jak rozegra się cała ta historia. Brakowało mi trochę więcej o Bzdecie ale i tak było świetnie. Momentami bohaterzy irytowali — ale taki był zamysł autora (mam tu na myśli np. Mąż naszej drogiej pani doktor).

Odniosłam wrażenie, że między pierwszym a trzecim tomem jest przepaść gatunkowa. Zaczynałam z zupełnie innym założeniem, zupełnie innym odczuciem tego wszystkiego a skończyło się całkiem inaczej… nie uważam, żeby to był duży minus, bo koniec końców zdecydowanie podobało mi się bardziej niż początek ale jednak żałuję, że nie utrzymał się jeden i ten sam klimat.

Jeśli lubicie s-fi to myślę, że będziecie zadowoleni.

| link |
@kubera_anna
2022-08-13
8 /10
@papierowa_ksiazka
2022-08-01
7 /10
Przeczytane
@pannajagiellonka
2022-07-29
3 /10
Przeczytane
@ksiazkowy_mruczek
2022-07-28
6 /10
Przeczytane
@jka
2022-07-13
8 /10
Przeczytane
MA
@marta_golda
2022-05-06
10 /10
Przeczytane
@MLB
2021-06-23
7 /10
Przeczytane Audiobook S. Papier
@Morella
2021-04-17
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Czas czarnych luster. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Kapłan
Kapłan
Krzysztof Kotowski
7.5/10
Seria dziwnych, trudnych do wytłumaczenia zdarzeń, zaginięć, rytualnych zabójstw, wreszcie przypadk...
Modlitwa do Boga złego
Modlitwa do Boga złego
Krzysztof Kotowski
7.8/10
Kolejne spotkanie z bohaterami cyklu powieści o Kapłanie Wiedzy – tajemniczym byłym duchownym o nad...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl