Czego najbardziej żałują umierający

Bronnie Ware
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Czego najbardziej żałują umierający
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

A ty, czego byś żałował przed śmiercią?

Nigdy nie jest za późno na zmiany.

Po latach niesatysfakcjonującej pracy Bronnie Ware postanowiła odmienić swój los. Znalazła pracę w opiece paliatywnej. Rozmowy z umierającymi zupełnie ją odmieniły. Dzięki nim odnalazła spokój i sens życia. Zrozumiała, że szczęście zależy wyłącznie od nas samych, a nasze wybory mają wpływ na to, czy odejdziemy spełnieni i szczęśliwi. Swoimi doświadczeniami postanowiła podzielić się z innymi.

Czego najbardziej żałują umierający to książka, która daje nadzieję, uczy współczucia, pokazuje, jak żyć pełnią życia i osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Tytuł oryginalny: Top five regrets of the dying
Data wydania: 2015-03-16
ISBN: 978-83-8015-134-5, 9788380151345
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 272
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Bronnie Ware Bronnie Ware
Urodzona 15 lutego 1967 roku w Australii
Bronnie Ware jest australijską pisarką, autorką tekstów i mówczynią motywacyjną, najlepiej znaną z pism o żałobnej śmierci, których słyszała jako opiekunka paliatywna opisana w swojej książce The Top Five Regrets of the Dying

Pozostałe książki:

Twój rok na zmianę. 52 kroki do szczęśliwego życia
Wszystkie książki Bronnie Ware

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czego najbardziej żałują umierający nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2020-07-24
1 /10
Przeczytane Literatura faktu

"Czego najbardziej żałują umierający" to nie jest książka o tym, co jest w tytule. To jest książka o autorce, która pracowała w banku, była z tego powodu bardzo nieszczęśliwa, potem kilka lat podróżowała. W końcu wróciła do Australii i pracowała jako opiekunka umierających w ich domach, ponieważ nie miała gdzie mieszkać, a tak naprawdę, to chciała zostać artystką - piosenkarką. I chyba to było powodem powstania tej książki - reklama jej osoby.

Całość jest napisana egzaltowanym językiem i trudno to się czyta cyt.: "Moja szefowa uznała, że z Ruth poradziłam sobie doskonale, i zaproponowała mi dalsze szkolenie w zakresie opieki paliatywnej. Zgodziłam się chętnie, bo czułam, że życie prowadzi mnie w tym kierunku.Czas, który spędziłam z Ruth, i to, czego się przy niej nauczyłam, miały na mnie wielki wpływ. Postanowiłam, że będę się doskonalić i zbierać kolejne doświadczenia. Odbyłam dwa krótkie kursy. Na jednym nauczyłam się myć ręce, na drugim - podnosić chorych i niepełnosprawnych. Na tym właściwie skończyły się moje przygotowania do zawodu pielęgniarki. " Szkolenia z opieki nad chorymi terminalnie - kurs mycia rąk i podnoszenie chorego - no, błagam !

Inny przykład przemyśleń autorki cyt." Przyglądanie się życiu i śmierci bardzo mi służyło".

Przykro mi to pisać, ale to nie jest książka, która może wnieść coś interesującego w temacie odchodzenia z tego świata.

Jeśli ktoś chce poczytać coś mądrego i wartościowego w temacie umierania na raka...

× 8 | link |
@Brzezinkowa
2020-06-12
7 /10
Przeczytane

Jedna z najbardziej wartościowych jakie czytałam. Codzienność, którą w dzisiejszym świecie się wypiera. Śmierć? Nikt nie chce, aby nam towarzyszyła. Jednak, gdy przyjdzie się z nią zetknąć ludzie są oszołomieni. Utrata bliskich to nic przyjemnego, ale ta książka nauczy Cię jak żyć. W zgodzie z sobą i bliskimi. Nauczy Cię jak być szczęśliwym i spełniać siebie, a nie oczekiwania innych. Pierwsze strony były dla mnie mocno wzruszające, natomiast podsumowanie pełne prostych i mądrych słów. Bardzo ją polecam. Dowiedz się dlaczego Ty też jesteś żarówką. Przejmująca historia kobiety, która mimo tego, że napisała tak fantastyczną książkę wcale nie umiała tak żyć. I czasem dalej nie potrafi, ale to pokazuje, że to wszystko co chcemy - mamy w głowach.

| link |
HO
2021-03-20
10 /10
Przeczytane 1 - Arcydzieła Życiowe Trzeba przeczytać

Cytaty z książki

“Gdybyśmy byli w stanie stawić czoło temu, że śmierć jest nieunikniona, i uczciwie się z tym pogodzić, zanim przyjdzie, moglibyśmy zmienić nastawienie, kiedy jeszcze na to pora. Moglibyśmy się ...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl