Czerwony notes

Sofia Lundberg
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Książka Czerwony notes
Książka Czerwony notes
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Trafiająca prosto w serca szwedzka obyczajowa saga w stylu retro. Doris ma 96 lat i mieszka w Sztokholmie. Jej samotną codzienność ożywiają rzadkie wizyty gości, a przede wszystkim cotygodniowe rozmowy przez Skype’a z Jenny, ukochaną wnuczką mieszkającą w Stanach Zjednoczonych. Kobieta zapełnia pustkę przeglądając zapiski w starym, czerwonym notesie, który przed laty otrzymała od ojca. Przez całe życie zapisywała w nim adresy i numery telefonów ludzi, których znała i kochała. Te zapiski przypominają jej to, jak barwną miała przeszłość – pracowała jako gosposia w Szwecji, była modelką w Paryżu w latach 30., uciekła do Nowego Jorku w przededniu drugiej wojny światowej. Czy te wspomnienia pomogą wnuczce Doris odkryć sekrety rodzinne? Czy Jenny, która sama miała trudne dzieciństwo, znajdzie w sobie siłę, aby z optymizmem spojrzeć w przyszłość? Jak potoczyły się losy Allana, miłości życia Doris? Czy rzeczywiście w życiu Doris nic się już nie wydarzy?
Data wydania: 2018-09-05
ISBN: 978-83-280-5831-6, 9788328058316
Wydawnictwo: W.A.B. / GW Foksal
Stron: 336

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tyle wszystkiego ile trzeba

„ Myślę, że już rozumiesz, że całe życie kręci się wokół śmierci. Wszyscy kiedyś umrzemy. To jedyna pewna rzeczy w naszym życiu. „ Ta powieść jest jak wolno płynący, szemrzący strumyczek. Niespieszna, refleksyjna, rozwijająca się w umiarkowanym tempie. Nie znalazłam tu burzy emocji i niesamowity... czytaj dalej »

Refleksyjna opowieść o przemijalności

Z książką Sofii Lundberg możemy doznać zatrzymania się w czasie. Może się stać najintymniejszym spotkaniem czytelnika z narratorką oddającą się wspomnieniom z chwil całego swego życia. A niespiesznie poprowadzona opowieść z punktu prawie stuletniej bohaterki jest niezwykle refleksyjną historią o p... czytaj dalej »

Niesamowity wyciskacz łez

"Czerwony notes" to książka, która wzrusza do łez. Wzrusza do łez prawdą na temat prawdziwej miłości. Pokazuje, że życie nie trwa wiecznie i żeby nie odkładać naprawdę ważnych spraw na później, bo później no cóż, może być naprawdę za późno. "Życzę ci wszystkiego tyle,ile potrzeba.Tyle słońca ile p... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@gala26
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Obyczajowe Wypożyczone z biblioteki 2019
„ Czerwony notes „ to powieść o sile miłości, przyjaźni, bezinteresownej pomocy, jakiej bohaterka doświadczyła w swoim życiu. To oryginalna, momentami smutna, ale wartościowa lektura, która zmusza do refleksji nad własnym życiem. Nad tym, że wszystko przemija ból, szczęście a w końcu sam człowiek. To historia o młodości i starości, o przemijaniu, o tym, co w życiu najważniejsze. I wreszcie to opis starości, niezrozumianej zepchniętej na margines przez młodych, zdrowych skupionych na swoich problemach. Nietrudno dostrzec w Doris życia emerytów, którzy borykają się z codziennymi problemami związanych z egzystencją, ze zdrowiem, a także samotnością.
{} | link |
@Asamitt
2019-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@BagatElka
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane 2019 ZZZ....oddane
@iza122
@iza122
2019-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@ksiazkowa.gladys
2019-06-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Olaa_czyta
2019-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Rozchelstana_Owca
2019-05-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Czerwony notes”- Sofia Lundberg

Książka Furia
Furia Michał Larek
{}7/10
Zimny poniedziałek, październik 1992 roku. W lesie zostają ...
Książka Dlaczego, mamo?
Dlaczego, mamo? Daria Skiba
{}9/10
Kobieta jest w stanie znieść wiele, ale nie wszystko… Nastol...
Książka Wysłannicy. Tom 2. Guerra
Wysłannicy. Tom 2. Guerra Melissa Darwood
{}8.6/10
Drugi tom serii „Wysłannicy” Zuza czuje się bardzo osamotnio...
Książka Królowa i krawiec
Królowa i krawiec Scarlet Beriko
{}8.5/10
Wieść gminna niesie, że garnitury szyte w pracowni krawieck...
Książka Mężczyzna z tuszem na dłoni
Mężczyzna z tuszem na dłoni Monika Joanna Cieluch
{}8.3/10
„Więc albo będziemy swoim błogosławieństwem, albo utoniemy w...

Cytaty z książki

„ Myślę, że już rozumiesz, że całe życie kręci się wokół śmierci. Wszyscy kiedyś umrzemy. To jedyna pewna rzeczy w naszym życiu. „
„Pod każdym nagrobkiem spoczywa miłość. Tak wiele miłości. Jedno spojrzenie, które wywraca góry nogami cały świat. Splecione dłonie na ławce w parku. Spojrzenie rodzica na nowo narodzone dziec...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}