Czy Pan pamięta, inżynierze?

Anna Kłodzińska
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Czy Pan pamięta, inżynierze?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Data wydania: 2018-12-01
ISBN: 978-83-66022-48-5, 9788366022485
Wydawnictwo: CM - Ciekawe Miejsca
Seria: Najlepsze kryminały PRL
Stron: 200
dodana przez: ZapomnianaBiblioteka
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Anna Kłodzińska
Urodzona 25 listopada 1915 roku w Polsce
Anna Kłodzińska - dziennikarka "Życia Warszawy" i autorka kryminałów milicyjnych. Debiutowała w roku 1953 książką o przemyśle cynkowym „Ziemia srebrzy się cynkiem”. Pozycje z lat 1965-73 ukazywały się w Czytelniku (seria z Jamnikiem) pozostałe w Wyd...

Pozostałe książki:

Błękitne okulary Srebrzysta śmierć Taniec szkieletów Dzieci milionerów Szukam tego człowieka
Wszystkie książki Anna Kłodzińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czy Pan pamięta, inżynierze? nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-02-25
6 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👨 autor : Kłodzińska Anna

Z racji zawirowań przeprowadzkowych , pakowania i '' odkopywania '' książkowych półek i kartonów znowu trafiłam na panią Kłodzińską . Prawdziwa perełka kryminalna ze zdrowym posmakiem głębokich peerelowskich lat siedemdziesiątych . Kryminały tej pani zawsze mi się dobrze czytało i czyta . Jest to '' rasowy '' przedstawiciel tamtych czasów . Wzorowa współpraca ówczesnej Milicji Obywatelskiej z jej kluczowym reprezentantem , ciemnookim i jasnowłosym kapitanem Szczęsnym , oraz oficerami Wywiadu . Wszech obecne '' giewonty i koledzy i towarzysze '' . Nie brakuje też , a jakże , pięknych kobiet , a szczególnie jednej , Jolanty . Ale wracajmy do fabuły . Ciemną nocą na ulicy zostaje zabity człowiek . Jan Wilczak , zwyczajny mężczyzna , pracownik Przedsiębiorstwa Usług Technicznych '' Jedność '' , pospolity lokator wynajętego mieszkania . Przestaje być zwyczajny , kiedy milicjanci znajdują w skrytce w jego łazience....materiały szpiegowskie . Sprawa nabiera tempa i najwyższych priorytetów , oraz owocuje współpracą MO Z Kontrwywiadem . Oczywiście sprawiedliwości stanie się zadość , winni zostaną ukarani ,'' dobra '' Milicja wcale nie groźna , a tajemnice państwowe nie zostaną udostępnione wstrętnym imperialistom :) Naprawdę fajnie było wrócić do tamtych '' śmiesznych '' czasów i jeszcze raz przyjrzeć się pracy organów Ścigania , procedurom i bolączkom tamtego świata . Polecam z nostalgią w myślach .

× 3 | link |
@ZapomnianaBiblioteka
2019-02-23
8 /10

Warszawa, lata PRL-u. Na jednym z osiedli mieszkaniowych zostaje zastrzelony mężczyzna. Po wejściu do mieszkania ofiary, milicjanci odnajdują w skrytce w łazience komplet akcesoriów szpiegowskich. Do akcji wkracza oficer sekcji zabójstw Komendy Stołecznej Milicji Obywatelskiej, kapitan Szczęsny...

Więcej na:
http://www.zapomnianabiblioteka.pl/2019/02/czy-pan-pamieta-inzynierze.html

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Czy Pan pamięta, inżynierze?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl