Damy i galanci : o polskich zwyczajach towarzyskich

Anna Zadrożyńska-Barącz
Damy i galanci : o polskich zwyczajach towarzyskich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Damy" i "galanci" to hasła-nazwy pewnych wzorów zachowań, społecznie pożądanych, czasami wymaganych, często też i nakazywanych. Owe wzory to po prostu konwenanse, które powinny uładzać nastroje między ludźmi w domu, w gościnie, na publicznym forum wioski, miasta, kraju, pałacu, dworu i chałupy, w obrębie własnej warstwy i !pośród innych. Bo konwenans to przecież zbiór symbolicznych form tworzących oryginalny kod permanentnego teatru odgrywanego w codzienności i podczas święta.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7163-400-0, 9788371634000
Wydawnictwo: TWÓJ STYL Wydawnictwo Książkowe

Autor

Anna Zadrożyńska-Barącz Anna Zadrożyńska-Barącz
Urodzona 31 maja 1938 roku w Polsce (Warszawa)
Etnolog, profesor w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim, autorka i redaktorka kilkunastu książek, a także tłumaczka wielu prac etnologicznych i antropologicznych. Badaczka kultury współczesnej i interpretator...

Pozostałe książki:

Światy, zaświaty : o tradycji świętowań w Polsce Świętowania polskie Zielnik świętowań polskich Łańcuch tradycji. Teksty wybrane Wyrzeczysko. o świętowaniu w Polsce
Wszystkie książki Anna Zadrożyńska-Barącz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Damy i galanci : o polskich zwyczajach towarzyskich nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Damy i galanci : o polskich zwyczajach towarzyskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl