Dar serca

Amanda Brooke
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Dar serca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu. Trzy najlepsze przyjaciółki, jeden tragiczny wypadek.
Lucy czeka na nowe serce, odkąd tylko pamięta. Ale telefon z informacją, że znalazł się dla niej dawca, będzie słodko-gorzkim sukcesem, ponieważ by Lucy mogła żyć, ktoś inny musi umrzeć.
Julia, Helen i Phoebe przyjaźnią się od lat. Wspólnie przetrwały wiele ciężkich doświadczeń: nieplanowaną ciążę Helen, nagłą śmierć matki Phoebe, a teraz także rozpaczliwe próby Julii poczęcia dziecka razem ze znacznie młodszym mężem. Jednak każda z nich skrywa też wiele sekretów, które zaczynają wychodzić na jaw, gdy ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę.
Za sprawą jednego tragicznego wypadku losy tych czterech kobiet zostaną splecione już na zawsze, a Lucy dostanie wreszcie nowe serce. Tylko kto złoży tę ostateczną ofiarę? 
 


Data wydania: 2019-08-06
ISBN: 978-83-8169-127-7, 9788381691277
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Kobiety to czytają!
Stron: 480
dodana przez: monica

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dar serca aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Justyna_K
2020-02-11
6 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Kobiecy kącik

Bardzo lubię książki z tej serii. Ta pozycja również zapewniła mi kilka chwil dobrej rozrywki, chociaż poruszane tematy do łatwych nie należały. Zostały jednak podane w taki sposób, że nie wywołały we mnie większych emocji. Potwierdziła się tylko moja teza, że przyjaciółki przyjaciółkami, nawet te naj naj naj , co do których wydaje nam się że mamy bezgranicznie zaufanie i które w ogień by za nami wskoczyły i my za nie też, to wszystko wszystkim ale od własnego męża trzeba je trzymać w bezpiecznej odległości ;) 
Autorka poruszyła w powieści kilka zagadnień  i moim zdaniem jedno z nich całkowicie powieść zdominowało, a po opisie książki spodziewałam się zupełnie czegoś innego. 
Problemy poruszone w powieści :
  • problemy z płodnością i obsesyjnym wręcz dążeniem do posiadania dziecka
  • opieka nad starszą osobą z chorobą  Alzheimera 
  • wczesne macierzyńswto, ślub ze  względu na ciążę, rozwód, nowa rodzina ojca 
  • zgoda lub jej brak na pobranie narządów po naszej śmierci
Według mnie książkę niepotrzebnie zdominował wątek z niepłodnością.  W pewnym momencie miałam już dość wiecznego stękania Julii, że nie może zajść w ciążę. 
To co mogłobyć ciekawe i poruszające, czyli wątek Lucy, dziewczyny czekającej na przeszczep serca został potraktowany po macoszemu. Autorka  nie poświęciła Lucy i jej problemom wystarcającej uwagi. Przez to nie doceniłam, nie odczułam jak wielki dar otrzymała na koniec. 
Przyjemne kobiece czytadełk...

× 15 | link |
@agulkag
2022-02-10
Przeczytane

Trzy przyjaciółki, trzy sytuacje rodzinne i swego rodzaju dramaty.
Julia zmaga się z bezpłodnością, walczy o dziecko dla siebie i dla męża. Phoebe boryka się z samotnością, a Helen z wychowaniem nastoletniej córki. Te trzy kobiety łączy mocna przyjaźń, ale czy na pewno mogą na siebie liczyć i do końca są wobec siebie szczere?
I jest jeszcze Lucy oczekująca na przeszczep serca.
Ksiązka podzielona jest na dwie przeplatające się scenerie. Jedna z nich to moment drogowego wypadku i godziny tuż po nim, gdzie rozgrywają się dramatyczne sceny i życiowe wybory. Druga scena wiedzie czytelnika do wydarzeń sprzed kilku miesięcy, gdzie nasze bohaterki podejmują życiowe zmiany.
Autorka porusza ważne tematy jakimi jest walka o dziecko, zdrada najbliższej osoby czy oddanie narządów do przeszczepu. Troche szkoda, że postać Lucy została tak zmarginalizowana, choć przecież jej ofiarowane zostaje serce. Wydaje mi się, że tak ważny temat powinien zająć zdecydowanie więcej miejsca w tej powieści.

× 7 | link |
@jelonka11
2020-01-21
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dar serca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl