Das polnische Breslau als europäische Metropole. Erinnerung und Geschichtspolitik aus dem Blickwinkel der Oral History. Polski Wrocław jako metropolia europejska. Pamięć i polityka historyczna z punktu widzenia oral history

Philipp Ther, Tomasz Królik, Lutz Henke ...
Das polnische Breslau als europäische Metropole. Erinnerung und Geschichtspolitik aus dem Blickwinkel der Oral History. Polski Wrocław jako metropolia europejska. Pamięć i polityka historyczna z punktu widzenia oral history
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W historii Wrocławia odzwierciedlają się ciemne strony i katastrofy XX wieku: mord na Żydach, bezsens wojny, ucieczka i wypędzenie, oraz inne następstwa polityki reżimów totalitarnych. Pomiędzy rokiem 1933, a 1948 ludność miasta została prawie całkowicie wymieniona i w niewyobrażalnym stopniu zdziesiątkowana. Również materialna kultura miasta została w większości zniszczona. Jednak od przełomu 1989 roku stara stolica Śląska przeżywa renesans. Widoczne jest to przede wszystkim w podejściu do przeszłości miasta. Od kilku lat wrocławianie nie koncentrują się jednostronnie tylko na polskiej historii miasta lecz odkrywają swą wielokulturową i europejską przeszłość. Temu rozwojowi i związanym z nim wewnętrznym sprzecznościom poświęcona jest niniejsza książka. Poszczególne rozdziały są zapisem badań przestrzeni miejskiej i wywiadów przeprowadzonych we Wrocławiu w maju 2004 roku przez niemieckich, polskich, rosyjskich i ukraińskich studentów – w ramach międzynarodowego projektu oral history Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Zamieszczone w publikacji teksty ukazują czytelnikowi nie tylko polski Wrocław w nowy sposób.
Data wydania: 2005
ISBN: 83-7432-051-6, 8374320516
Kategoria: Historia
Stron: 251

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Das polnische Breslau als europäische Metropole. Erinnerung und Geschichtspolitik aus dem Blickwinkel der Oral History. Polski Wrocław jako metropolia europejska. Pamięć i polityka historyczna z punktu widzenia oral history aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Das polnische Breslau als europäische Metropole. Erinnerung und Geschichtspolitik aus dem Blickwinkel der Oral History. Polski Wrocław jako metropolia europejska. Pamięć i polityka historyczna z punktu widzenia oral history. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl