Diabolika

S. J. Kincaid
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów
Diabolika
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 10 ocen kanapowiczów

Opis

Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.

Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.

Służę córce senatora, Sydonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.

Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką. Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?
Data wydania: 2017-02-15
ISBN: 978-83-7515-422-1, 9788375154221
Wydawnictwo: Moondrive
Cykl: Diabolika, tom 1
Stron: 412
dodana przez: mooinaa

Autor

S. J. Kincaid S. J. Kincaid S.J. Kincaid urodziła się w Alabamie. Marzyła, by zostać astronautką, lecz uniemożliwił jej to brak zdolności matematycznych. Zainteresowała się zatem tematyką science fiction, a potem postanowiła zostać pisarką. Jej debiut literacki to trylogia Ins...

Pozostałe książki:

Insygnia. Wojny światów The Empress Vortex Catalyst
Wszystkie książki S. J. Kincaid

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Diabolika

17.11.2019

„Obserwowałaś kiedyś tygrysa? Prawdziwe tygrysy to same mięśnie i ścięgna, mają szczęki tak mocne, że mogłyby przegryźć najsilniejszego z ludzi, a jednak gdy widzisz, jak się skradają, jak polują, sama ich siła sprawia, że mają więcej gracji niż najpiękniejsze spośród najdelikatniejszych stworzeń.” To opowieść o Nemezis, która wygląda jak dziew... Recenzja książki Diabolika

Mamo, a oni znowu wydają dystopię!

16.11.2019

W natłoku dystopii, których pięć minut jeszcze nie zdążyło przeminąć, coraz ciężej odnaleźć taką książkę, gdzie nie natkniemy się na powielanie dobrze nam znanych schematów. I chociaż autorzy niemal ścigają się między sobą, ukazując czytelnikom różne wyobrażenia przyszłości, to i tak zawsze odnajdziemy w ich dziełach cząstkę inspiracji czymś, co j... Recenzja książki Diabolika

Moja opinia o książce

Opinie

@katala
2019-11-18
6 /10
Przeczytane 2019 Fantastycznie i paranormalnie

Dziwna książka. Pierwsze strony mnie niemal uśpiły, późniejsze zaciekawiły, jeszcze dalsze zachęciły do dalszej lektury, która z tego co zrozumiałam, nie do końca jest możliwa.
Nemezis jest diaboliką. Istotą, która powstała aby zostać strażniczką człowieka. Jest brutalna, bezwzględna, okrutna, a jej jedynym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa swojej podopiecznej. Sidonia jest delikatna, jest marzeniem każdej diaboliki, kocha Namezis równie mocno jak ta ją. Pewnego dnia drogi tych dwóch jakże odmiennych kobiet, rozchodzą się.
Sama fabuła jest ciekawa, a sposób prezentowania historii sprzyja rozbudzaniu zainteresowania czytelnika. I tak sobie myślę, że w sumie nie do końca umiem powiedzieć co mi w niej nie do końca podeszło. A jednak coś takiego musiało być skoro mogłam ją w wolnym czasie wakacyjnym odłożyć na jakiś czas i wrócić później.
Jako rozpoczęcie cyklu Diabolika spisuje się znakomicie. Być może lekko przytłacza nadmiarem faktów, nazwisk, powiązań politycznych lecz robi to w sposób wywołujący zaciekawienie i chęć dalszej lektury. Świat wykreowany przez Kincaid jest przemyślany powiedziałabym w zarysach, ogólnie. Było wiele pytań, które powstawały w moje głowie podczas lektury, na które nie znalazłam później odpowiedzi. Bardzo drastyczne działania, które nie do końca zostały wyjaśnione, zwroty akcji, które z jednej strony pomagają utrzymać zainteresowanie czytelnika, z drugiej jednak wywołują pytania – skąd, dlaczego i jak?
Mimo tego Diabolikę czyta ...

× 3 | link |
@Nina
2019-11-23
7 /10
Przeczytane 2017 E-book

Diaboliki nie mają uczuć, diaboliki nie potrafią kochać ani płakać... teoretycznie. Diaboliki są silne i służą jednemu panu... teoretycznie. Diaboliki nie są ludźmi choć wyglądają jak ludzie... teoretycznie. Diaboliki zabiją bez mrugnięcia okiem jeśli ktoś zagraża ich panom. Diaboliki nie znają strachu... teoretycznie.
Nemezis jest diaboliką. Wygląda jak człowiek ale jej mózg został specjalnie zaprogramowany. Nemezis jest inna... ale o tym przeczytajcie sami.
Ja powiem tak, tego mi było trzeba!Tego chciałam i dostała to, czego oczekiwałam. Fajną, lekką powieść fantastyczną, książką czyta się sama i pochłania całkowicie. Diabolika to z założenia fantastyka młodzieżowa. Cóż... ja do kategorii młodzieży nie zaliczam się już od dobrych nastu lat, a książka mnie zauroczyła. Może dziecinnieję na stare lata? :D

× 2 | link |
EF
2022-01-05
7 /10
Przeczytane Fantastyka

Powiew świeżości wśród młodzieżówek. Książka skupia się wokół zdobycia władzy, a więc pojawiają się sojusze, intrygi, zdrady. A także na odkrywaniu przez Nemezis, że jest zdolna do odczuwania innych uczuć niż tych do których została zaprogramowana np. zazdrość. Co teoretycznie nie powinno być możliwe... bo nie jest człowiekiem, chociaż tak wygląda. Ciekawy koncept, który lubię i spodobały mi się niedopowiedzenia wynikające zastosowanych zwrotów akcji.
Właścicielką diaboliki o imieniu Nemezis jest Sydomia. Łączą je dość nietypowe relacje. Po mimo, że diaboliki są tworzone, aby służyć swoim panom (najczęściej w celu ochrony...). Sydonia traktuję ją jako równą sobie osobę, a także jako przyjaciółkę. Zanim Nemezis trafia do dziewczyny spotyka ją okrutny los:

Wszyscy uważają, że diaboliki są nieustraszone, ale ja w pierwszych latach życia znałam tylko strach. (...)Ale nie wolno mi było się bać. Za okazanie strachu karano mnie elektrowstrząsami, zmniejszeniem racji żywnościowych, zadawaniem bólu. Nikt nie powinien był widzieć, że się boję.
I nie jest to odosobniony przypadek. Niestety. Aby ukształtować odpowiednio diabolikę stosowany jest system nagród - kar.
Pozycja "Diabolika" złapała mnie w sidła w momencie, kiedy Nemezis zaczęła udawać Sydonie. Jaka była przyczyna i w jaki sposób udało się być kimś innym niż jest, dowiecie się tego sięgając po tę pozycję. Ponadto nie dostarczyła mi tylko rozrywki, a też pojawiło się parę ...

| link |
@inmybook
2022-05-11
8 /10
Przeczytane Moja biblioteczka
@zacisze_wiedzmy
2021-12-31
9 /10
Przeczytane Przeczytane 2017 Posiadam
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2017-Książki
@Aleksandra_B
2019-11-16
6 /10
Przeczytane Posiadam Zrecenzowane
@BagatElka
2019-11-13
6 /10
Przeczytane 📚 Posiadam
@feyra.rhys
2019-08-24
7 /10
Przeczytane
@oksiazkami
2019-07-26
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Zarówno pragnienie władzy, jak i jej posiadanie nieodwracalnie wypaczją charakter. ”
× 1
#
“- Zrobiłem ci jakąkolwiek krzywdę? - Rozbolały mnie knykcie od okładania cię pięściami. ”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

The Empress
The Empress
S. J. Kincaid
The thrilling sequel to S.J. Kincaid’s New York Times bestselling novel, The Diabolic that TeenVogue...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl