Dlaczego głoszę nadzieję?

Wacław Hryniewicz
Dlaczego głoszę nadzieję?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nigdy nie przypuszczałem, że wraz z upływem lat przyjdzie mi stać się człowiekiem jednej wielkiej idei - uniwersalizmu nadziei, nadziei na zbawienie wszystkich. Nie było to przypadkowa ewolucja mojego myślenia teologicznego. Lata refleksji nad misterium paschalnego w tradycji chrześcijańskiej przygotowały grunt do zainteresowania się tym niezwykłym fenomenem, jakim jest nurt tradycji głoszący nadzieję na ostateczne pojednanie wszystkich stworzeń ze Stwórcą i Zbawieniem. Niełatwo rozstać się z takim życiowym tematem. Nie można być pewnym, że kolejna książka poświęcona tym sprawom będzie już ostatnią.
Obecny zbiór refleksji nosi tytuł Dlaczego głoszę nadzieję? Jest swego rodzaju wyznaniem, teologicznym credo katolickiego teologa, który wiele zawdzięcza duchowemu bogactwu chrześcijaństwa wschodniego, który odważa się iść do ludzi z alternatywną wizją ostatecznych losów człowieka i świata, z eschatologią powszechnej nadziei, pomimo sprzeciwów ze strony obrońców tradycyjnej nauki o wieczności piekła.

Fragment Przedmowy
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7192-228-2, 9788371922282
Wydawnictwo: Verbinum
Nagrody: Nagroda im. księdza Józefa Tischnera (Zwycięzca)
Stron: 256

Autor

Wacław Hryniewicz Wacław Hryniewicz
Urodzony 23 lipca 1936 roku w Polsce (Łomazy)
Wacław Antoni Hryniewicz OMI – polski duchowny rzymskokatolicki, członek Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI), teolog i ekumenista, znany jako ekspert w dziedzinie teologii prawosławnej oraz głosiciel nadziei powszechnego zbawien...

Pozostałe książki:

Bóg wszystkim we wszystkich. Ku eschatologii bez dualizmu Abym nie utracił nikogo... w kręgu eschatologii nadziei Dramat nadziei zbawienia Blask miłosierdzia Chrzest, Eucharystia, posługiwanie duchowne
Wszystkie książki Wacław Hryniewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dlaczego głoszę nadzieję? aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dlaczego głoszę nadzieję?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl