Abym nie utracił nikogo... w kręgu eschatologii nadziei

Wacław Hryniewicz
Abym nie utracił nikogo... w kręgu eschatologii nadziei
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Poprzednia książka z zielonej serii pt. Nadzieja w dialogu. Korespondencja z Czytelnikami 1976-2006 spotkała się z życzliwym przyjęciem. Świadczą o tym dalsze listy i omówienia w środkach masowego przekazu. W obecnej książce chciałbym podjąć na nowo i pogłębić niektóre z tematów często powracających w trzydziestoletniej korespondencji z Czytelnikami. Stawiane przez nich pytania i poruszane w listach zagadnienia wydają się szczególnie ważne i aktualne. Dotyczą one przede wszystkim sprawy uniwersalizmu zbawienia. Żyje w ludziach głęboko zakorzenione przekonanie, że wszyscy zostaną w końcu zbawieni - Bóg jest zbyt dobry i miłosierny, aby godził się na istnienie wiecznego piekła dla stworzeń, które obdarza nieskończoną miłością.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7192-347-0, 9788371923470
Wydawnictwo: Verbinum

Autor

Wacław Hryniewicz Wacław Hryniewicz
Urodzony 23 lipca 1936 roku w Polsce (Łomazy)
Wacław Antoni Hryniewicz OMI – polski duchowny rzymskokatolicki, członek Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI), teolog i ekumenista, znany jako ekspert w dziedzinie teologii prawosławnej oraz głosiciel nadziei powszechnego zbawien...

Pozostałe książki:

Credo Bóg wszystkim we wszystkich. Ku eschatologii bez dualizmu Dramat nadziei zbawienia Blask miłosierdzia Chrzest, Eucharystia, posługiwanie duchowne
Wszystkie książki Wacław Hryniewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Abym nie utracił nikogo... w kręgu eschatologii nadziei? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Abym nie utracił nikogo... w kręgu eschatologii nadziei. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl