DMZ w strefie

Riccardo Burchielli, Brian Wood
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
DMZ w strefie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Bratobójcza wojna po raz drugi ogarnęła Amerykę. Wolne Stany powstały przeciw agresywnej polityce rządu. Długa, wyczerpująca walka podzieliła kraj rozdzierając go wpół. Teraz, po pięciu latach od wybuchu konfliktu, obie strony utknęły za swoimi zasiekami - zaś między nimi stoi tylko Manhattan. Nikt nie ma dość sił, by go opanować. Nikt też nie zrezygnuje. Matthew Roth trafił tu przez przypadek - miał przecież tylko jako technik wspomagać ekipę dziennikarską. Wszyscy oni zginęli - on zaś cudem ocalał. Teraz zaś opowie światu o tym, czego stał się świadkiem. Opowie o ludziach i wydarzeniach, o próbach znalezienia sensu życia tam, gdzie zapanował totalny chaos, a na każdym kroku może czyhać śmierć. Jego przepustką jest legitymacja prasowa ? tylko ona zapewnia mu bezpieczeństwo. Kim będzie bez niej?... Obszar, którym nikt tak nie interesował się do tej pory ? gdyż tak naprawdę liczy się ziemia, nie ludzie, a w czasie wojny pojęcie ?niezależne media? nabiera nowego znaczenia - kryje wiele tajemnic. Central Park przemierzają ?Duchy? chroniąc to, co po nim pozostało, przed ludzką żądza przetrwania niszczącą wszystko co stanie na jej drodze. Co chwilę któraś ze stron konfliktu próbuje przejąć kontrolę nad Manhattanem nim zrobi to przeciwnik. Co chwilę też ginie ktoś niewinny ? bo to ich jest tutaj najwięcej. Ale o nich nikt nie dba. Śmierć bezimiennego obywatela liczy się tylko do statystyki. Brian Wood i Riccardo Burchielli zapraszają do wspólnej wędrówki po świecie DMZ - wypełnionym ruinami i snajperami czyhającymi na łatwy cel.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-61382-06-5, 9788361382065
Wydawnictwo: Manzoku
Kategoria: Komiks
Stron: 126

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę DMZ w strefie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2019-12-08
2 /10
Przeczytane USA Polityczny

 Na miłość boską - co za kocopoły opowiada Brian Wood, to głowa mała. Spodziewałem się poważnej serii politycznej, a dostałem parujące łajno, które odrzuca zapachem i zostawia nieprzyjemny ślad na bucie! Dlaczego za tematy polityczne zabierają się osoby, które nie wiedzą, jak ona działa i czemu służy, dlaczego no! Niektórym przydałaby się kontrola chińska - żeby mieli zakaz wypowiadania się na debaty publiczne, bo nie mogę patrzeć i słuchać, jak ktoś używa deklamacji politycznych ze szkodą dla słuchacza. Scenarzysta od początku popełnia podstawowy błąd - wymyślił sobie, że Wielkie Jabłko, czyli Manhattan, który jest obszarem zagospodarowanym przez finansjerów czy pijarowców - stanie się Wolnym Stanem, gdzie wojna domowa wyżarła mózg armii wywiadowczej. Mam uwierzyć, że centrum bankierów stanie się strefą zdemilitaryzowaną? Skandal! Przecież to jawna głupota z samego założenia.

Umieścił akcję w stylistyce postapo, gdzie dominuje osiedlowy establishment. Jeśli mam być szczery do bólu, to nic nie zagrało - postacie są przerysowane, po brudnych dzielnicach szwendają się punki wyrwane z kreskówki, gdzie dominantą jest fałszywy idealizm oraz ślepa wiara w amerykański system sprawiedliwości. Musiał autor polecieć w banał i abstrakcję, no musiał - tak, bo ludzi kategoryzujemy albo na tych, po właściwej stronie, albo barbarzyńców uwłaczającym naszej godności. Naiwny światopogląd autora wylewa się z każdej możliwej strony czyniąc z politycznej machiny dyplomatycznej stek ...

× 1 | link |
@polokokta
2020-08-18
7 /10
Przeczytane Komiks 2020

Cytaty z książki

O nie! Książka DMZ w strefie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl