Dojrzałość wzruszeń

Alicja Masłowska-Burnos
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Dojrzałość wzruszeń
Książka Dojrzałość wzruszeń
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

W życiu po każdej zawierusze przychodzi czas spokoju – cierpienie i szczęście naturalnie się równoważą… Czy na tym właśnie polega dojrzałość wzruszeń? Marcin, młody psycholog, poznaje fascynującą Mirandę. Dla dziewczyny gotów jest przenieść się na drugi koniec Polski i zacząć nowe życie. Wraz z ukochaną wynajmuje restaurację na owianym złą sławą wzgórzu w Złychwidokach. Gdy babcia Marcina, która wychowywała go od małego, umiera, chłopak zaczyna stopniowo odkrywać tragiczną tajemnicę związaną ze swoim pochodzeniem. Kim byli rodzice bohatera? Co skrywała przed nim przez lata babcia Zofia? Pytania mnożą się, tymczasem Marcin otrzymuje kolejny cios od losu… Czy uda mu się podźwignąć?
Data wydania: 2019-06-26
ISBN: 978-83-66229-40-2, 9788366229402
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira
Stron: 336
dodana przez: Mirko

Autor

Dolnoślązaczka, z wykształcenia mgr fizjoterapii. Gdy poczuła, że praca w wyuczonym zawodzie nie daje jej szczęścia, postanowiła przerwać ją, by poświęcić się macierzyństwu. Porzuciła funkcję kierowniczą, by znów móc dostrzec w życiu to, czego nie wi...

Książki Alicja Masłowska-Burnos

Wszystkie książki Alicja Masłowska-Burnos

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dojrzałość wzruszeń

"...Oto do czego doprowadzają rodzinne tajemnice. Zyje sobie człowiek spokojnie, niczego nieświadomy, aż tu nagle trafiają go skutki cholernych kłamstw i ze wzmożoną siłą odczuwa mizerność losu..." Marcin jest młodym mężczyzną, początkującym psychologiem. Wychowany przez babcię całe życie wierzy, że jego rodzice zginęli w wypadku. Prawda jest zgoła inna, ale o tym Marcin dowie się dopiero po śmierci babci. W podróży służbowej w województwo dolnośląskie przypadkowo spotyka dziewczynę, która go od pierwszej chwili zachwyca. Miranda jest córką miejscowego biznesmena i właśnie rzuciła studi... czytaj dalej »

@Lirith @Lirith

Moja opinia o książce

Opinie
@nieoceniampookladkach
@nieoceniampookladkach
2019-08-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

"Każdy z nas ma w sobie lęk, z którym musi walczyć".

"Dojrzałość wzruszeń" to moje pierwsze spotkanie z piórem Alicji Masłowskiej-Burnos. Czy było udane? O tym przeczytacie w mojej recenzji.

Autorka zabiera czytelników do świata Marcina Olchowicza, dwudziestopięcioletniego psychologa, który pochodzi ze Słupii. Mężczyzna mieszka z babcią, bowiem jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym, gdy miał zaledwie trzy lata. Marcin marzy o dobrej pracy i szczęśliwym życiu. Pewnego dnia poznaje Mirandę Schiller, dwudziestojednoletnią, piękną kobietę. Pomiędzy bohaterami dość szybko pojawia się wzajemna nić fascynacji. Dla ukochanej Marcin jest gotów przenieść się na drugi koniec Polski i zacząć nowe życie. Początkowa radość nie trwa zbyt długo. Marcin otrzymuje informację, że jego babcia zmarła. I to właśnie wtedy zaczyna stopniowo odkrywać tragiczną tajemnicę związaną ze swoim pochodzeniem. Kim tak naprawdę byli rodzice bohatera? Co skrywała przed nim przez lata babcia Zofia? Pytania mnożą się, tymczasem Marcin otrzymuje kolejny cios od losu… Czy uda mu się podźwignąć?
"Czasami boimy się powiedzieć o pewnym sprawach wprost, pomyślałem. A kiedy już nabierzemy odwagi, okazuje się, ze druga strona sama bala się podjąć dyskusję, podczas gdy myślała podobnie. Komunikacja z drugim człowiekiem to prawdziwa sztuka".
"Dojrzałość wzruszeń" to historia, która pokazuje, że zawsze powinniśmy walczyć o szczęście do samego końca. To także opowieść o silnej potrzebie pozna...

{} | link |
@annagajda83
2019-10-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Lirith
@Lirith
2019-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dojrzałość wzruszeń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}