Recenzja książki Dojrzałość wzruszeń

Dojrzałość wzruszeń

WYBÓR REDAKCJI
@Lirith @Lirith · 2019-10-09
"...Oto do czego doprowadzają rodzinne tajemnice. Zyje sobie człowiek spokojnie, niczego nieświadomy, aż tu nagle trafiają go skutki cholernych kłamstw i ze wzmożoną siłą odczuwa mizerność losu..."


Marcin jest młodym mężczyzną, początkującym psychologiem. Wychowany przez babcię całe życie wierzy, że jego rodzice zginęli w wypadku. Prawda jest zgoła inna, ale o tym Marcin dowie się dopiero po śmierci babci.
W podróży służbowej w województwo dolnośląskie przypadkowo spotyka dziewczynę, która go od pierwszej chwili zachwyca. Miranda jest córką miejscowego biznesmena i właśnie rzuciła studia medyczne, czym naraziła się ojcu.
Młodych od pierwszej chwili połączyło wielkie uczucie, dlatego też Marcin postanawia przeprowadzić się do Złychwidoków i wspólnie z Mirandą otworzyć włoską restaurację. 
Niestety młodym szczęście nie sprzyja. Ojciec po usłyszeniu o planach córki nie chce jej znać, natomiast babcia Marcina po jego wyprowadzce dostaje zawału i umiera.
Młodzi ludzie zdani są tylko na siebie i tylko siebie mają. Niemniej to nie koniec nieszczęść, zdaje się, ze w ich życiu chodzą nie tylko parami, ale całymi stadami.
Przeszłość Marcina upomina się o ujawnienie jej sekretów, a im dalej się w nią zanurza tym bardziej prawda go dotyka. Okazuje się, że mimo że całe dzieciństwo spędził na Pomorzu, pochodzi właśnie ze stron gdzie postanowił ułożyć sobie życie. I rodzice wcale nie zginęli w wypadku, rzeczywistość jest bardziej brutalna. 
Prawda i macki przeszłości przygniatają Marcina mocno. Czy uda mu się przerwać  złą passę i zazna szczęścia. Czy zrozumie czemu babcia przez wiele lat ukrywała przed nim istotne informacje?


"...To wielki dar uważnego przyglądania się światu i wciąż na nowo przeżywania pozytywnego zdziwienia. Dostrzeganie, że życie wyposażyło cię już we własną, silną, prawdziwą dojrzałość wzruszeń. Poradzisz sobie, jestem tego pewien...."


Długo zwlekałam po sięgnięcie po ten tytuł. Raz mnie przyciągał, raz zupełnie nie interesował. Teraz, po przeczytaniu mogę stwierdzić, że jednak warto było zapoznać się z tą historią. 
Polecam. 
Ocena @Lirith:
serce  1 Polubienie
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Dojrzałość wzruszeń
Dojrzałość wzruszeń 7 /10
Alicja Masłowska-Burnos
W życiu po każdej zawierusze przychodzi czas spokoju – cierpienie i szczęście naturalnie się równowa...
Komentarze
AN
@annagajda83 · 7 dni temu
Ja też pochłaniałam książkę z wielkim zainteresowaniem, wzruszająca i tajemnicza historia, z którą warto się zapoznać.
serce
Komentarze (1)

Inne recenzje @Lirith

Książka Czerń kruka

"Czerń kruka" otwiera cykl szetlandzki autorstwa Ann Cleeves. Do tej pory nie była mi znana pisarka, jednak zachęcona o...

Książka Zobaczyć gdzie indziej

Danuta Noszczyńska należy do grona moich ulubionych autorek. Oczywiście jedne książki podobały mi się bardziej, drugie ...

Nowe recenzje

Książka Trzecia terapia

Wiele osób potrzebuje czasem terapii, aby oczyścić się z problemów nie tylko emocjonalnych, ale też tkwiących głęboko w...

AM
@malgosialegn
Książka Odnaleziony portret

„Bądź optymistką. Wiarą można pokonać wszelkie trudności”. Oficer niemiecki w stanie spoczynku, Jorg, przybywa do Św...

AM
@malgosialegn
Książka (Nie)Sława

„Ich życie to jeden wielki układ ...” Większość z nas zapewne sobie wyobraża, że świat celebrytów jest taki nieskazi...

AM
@malgosialegn