Recenzja książki Dojrzałość wzruszeń

Dojrzałość wzruszeń

WYBÓR REDAKCJI
@Lirith @Lirith · 2019-10-09
"...Oto do czego doprowadzają rodzinne tajemnice. Zyje sobie człowiek spokojnie, niczego nieświadomy, aż tu nagle trafiają go skutki cholernych kłamstw i ze wzmożoną siłą odczuwa mizerność losu..."


Marcin jest młodym mężczyzną, początkującym psychologiem. Wychowany przez babcię całe życie wierzy, że jego rodzice zginęli w wypadku. Prawda jest zgoła inna, ale o tym Marcin dowie się dopiero po śmierci babci.
W podróży służbowej w województwo dolnośląskie przypadkowo spotyka dziewczynę, która go od pierwszej chwili zachwyca. Miranda jest córką miejscowego biznesmena i właśnie rzuciła studia medyczne, czym naraziła się ojcu.
Młodych od pierwszej chwili połączyło wielkie uczucie, dlatego też Marcin postanawia przeprowadzić się do Złychwidoków i wspólnie z Mirandą otworzyć włoską restaurację. 
Niestety młodym szczęście nie sprzyja. Ojciec po usłyszeniu o planach córki nie chce jej znać, natomiast babcia Marcina po jego wyprowadzce dostaje zawału i umiera.
Młodzi ludzie zdani są tylko na siebie i tylko siebie mają. Niemniej to nie koniec nieszczęść, zdaje się, ze w ich życiu chodzą nie tylko parami, ale całymi stadami.
Przeszłość Marcina upomina się o ujawnienie jej sekretów, a im dalej się w nią zanurza tym bardziej prawda go dotyka. Okazuje się, że mimo że całe dzieciństwo spędził na Pomorzu, pochodzi właśnie ze stron gdzie postanowił ułożyć sobie życie. I rodzice wcale nie zginęli w wypadku, rzeczywistość jest bardziej brutalna. 
Prawda i macki przeszłości przygniatają Marcina mocno. Czy uda mu się przerwać  złą passę i zazna szczęścia. Czy zrozumie czemu babcia przez wiele lat ukrywała przed nim istotne informacje?


"...To wielki dar uważnego przyglądania się światu i wciąż na nowo przeżywania pozytywnego zdziwienia. Dostrzeganie, że życie wyposażyło cię już we własną, silną, prawdziwą dojrzałość wzruszeń. Poradzisz sobie, jestem tego pewien...."


Długo zwlekałam po sięgnięcie po ten tytuł. Raz mnie przyciągał, raz zupełnie nie interesował. Teraz, po przeczytaniu mogę stwierdzić, że jednak warto było zapoznać się z tą historią. 
Polecam. 
Ocena @Lirith:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{}× 2
{}
Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Książka Dojrzałość wzruszeń
Dojrzałość wzruszeń
Alicja Masłowska-Burnos
{}7/10
W życiu po każdej zawierusze przychodzi czas spokoju – cierpienie i szczęście naturalnie się równoważą… Czy na tym właśnie polega dojrzałość wzruszeń? Marcin, młody psycholog, poznaje fascynującą Mir...
Komentarze
@annagajda83
@annagajda83 · 4 miesiące temu
Ja też pochłaniałam książkę z wielkim zainteresowaniem, wzruszająca i tajemnicza historia, z którą warto się zapoznać.
{}
@Lirith
@Lirith · 4 miesiące temu
W rzeczy samej
{}

Pozostałe recenzje @Lirith

Książka Zatrutka

"...miliony myśli - zatrutki fermentujące w jej głowie..." Piotr jest szczęśliwym mężem Ani i świeżym tatusiem m...

Książka Zjazd absolwentów

"...Nie wiem, kto powiedział, że ludzie dostają od losu tyle, ile są w stanie znieść, ale to nieprawda. Najczęściej los...

Nowe recenzje

Książka Droga w nieznane

Miłość, przyjaźń, rodzina. To wszystko znajdziecie w powieści Oliwi Nateckiej - mamy, która napisała tę książkę dla swo...

SZ
@szeptoholiczka12
Książka Ktoś, kogo znamy

@Obrazek „Ktoś, kogo znamy” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Shari Lapena, która nazywana jest królową thriller...

Książka Własność

,,Przez całą noc modliłam się, aby Bóg uczynił ze mnie wdowę, tymczasem na dowód, że nie istnieje żadna Istota Najwyższ...

{}