Dom na plaży

Sarah Jio
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Książka Dom na plaży
Książka Dom na plaży
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Nigdy nie ignoruj tego, co dyktuje ci serce. Nawet jeśli podążanie za jego głosem będzie bardzo trudne. W życiu Anne wszystko było zaplanowane. Wystawne przyjęcia, ślub z mężczyzną, którego zna od wielu lat, kariera idealnej pani domu. Wszystkie te plany niszczy jedna decyzja, podjęta pod wpływem impulsu. Anne chce poznać smak prawdziwego życia, z dala od rodzinnego domu. Dlatego zgłasza się do oddziału pielęgniarek stacjonujących na Bora-Bora. Tam, wśród pięknie kwitnących krzewów hibiskusa i bezkresu turkusowego oceanu narodzi się przyjaźń między nią a tajemniczym żołnierzem Westrym. Czy przyjaźń jest dobrym początkiem miłości? Czy związek ma szanse przetrwać, gdy piękna wyspa przestanie być rajem?
Tytuł oryginalny: The Bungalow
Data wydania: 2012-06-29
ISBN: 978-83-240-2267-0, 9788324022670
Wydawnictwo: Znak
Serie: Między słowami, Zaczytaj się
Stron: 296
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dom na plaży

Anne prowadzi spokojne życie staruszki. Do momentu, gdy jej wnuczka znajduje zaadresowany do niej list z… Tahiti. Za jego sprawą przenosimy się do czasów II Wojny Światowej. Anne, buntując się niejako przeciw własnej sferze, ukończyła właśnie kurs dla pielęgniarek. Wraca do domu, a na dniach ma odb... czytaj dalej »

GU
@gulinka

Wojna, plaża na Bora-Bora i miłość

Okres II wojny światowej jest nam dobrze znany. To niestety najnowsza historia naszego narodu i do tego historia smutna, przerażająca, tragiczna. Ale tak naprawdę znamy głównie II wojnę światową i jej przebieg na kontynencie europejskim. Rejon Pacyfiku z tego okresu jest traktowany raczej „po macosz... czytaj dalej »

MA
@maggie.p

Wojenna miłość

O tym, że książki Sarah Jio warto poznać, przekonałam się w po raz pierwszy w kwietniu, kiedy to sięgnęłam (nareszcie!) po "Marcowe fiołki". Autorka w genialny sposób potrafi wciągnąć czytelnika w opisywaną historię i już od początku powieści tak stopniować napięcie, by nie można było odłożyć jej na... czytaj dalej »

@ejotek @ejotek

Moja opinia o książce

Opinie
@Mollinka_90
2019-11-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Sarah Jio należy do moich ulubionych pisarek. Tworzy niezapomniane historie; karty swych powieści zapełniając postaciami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Wzrusza do łez powieściami, w których przeszłość przeplata się z teraźniejszością. A "Dom na plaży" mnie po prostu zachwycił!

Miłość Anne i Westry'ego, która jest motywem przewodnim książki, to uczucie, które połączyło pielęgniarkę i żołnierza podczas misji amerykańskiej armii na wyspie Bora - Bora w trakcie II wojny światowej. To czyste i szlachetne uczucie musiało się jednak zmierzyć nie tylko z okrucieństwami wrogów, ale również z wątpliwościami, targającymi Anne, która przyjechała na misję będąc narzeczoną innego i lojalnością wobec najlepszej przyjaciółki - Kitty.

To właśnie różne odcienie miłości i przyjaźni w charakterystyczny dla siebie sposób, przedstawia w tej powieści Sarah Jio. Nic w życiu nie jest jednoznaczne, a wybory i decyzje, które podejmują bohaterowie, rzutują na ich przyszłość, jak również na życie innych ludzi, m. in. mieszkańców wyspy, których dotknęło również wielkie cierpienie.

Ważny wątek powieści stanowi poszukiwanie prawdy i dochodzenie sprawiedliwości, jak również poszukiwanie pewnego obrazu, który Anna i Westry odkryli w małej chatce na wyspie, która stała się ich schronieniem w niesprzyjającej wojennej zawierusze. Te egzotyczne plenery, stanowiące tło dla akcji, to kolejna zaleta powieści, która z pewnością rozgrzeje nas w te mroźne dni. Serdecznie polecam!...

{}× 4 | link |
@Booka
@Booka
2019-02-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Literatura obyczajowa i romans

Młoda pielęgniarka Annie, szczęśliwie zakochana przyjmuje oświadczyny Gerarda. Wybucha wojna, mężczyźni zaciągają się do wojska. Każdy che zrobić coś, by pomóc. Dla Annie i jej ukochanego jest to także czas wielkiej próby. Kobieta zaczyna widzieć pewne wady u partnera. Zachęcona przez koleżanki wyjeżdża na front by pomagać rannym żołnierzom. Tam spotyka żołnierza. Jej serce zaczyna bić szybciej do tego mężczyzny. Mijają tygodnie, miesiące. Pewnego wieczoru na plaży dochodzi do morderstwa... Jak Anne poradzi sobie na nieznanej ziemi? Jak potoczą się losy Anne? Czy odnajdzie szczęście u boku przystojnego żołnierza? A co z Gerardem? Czy jej związek z narzeczonym się rozpadnie? I co ze sprawą morderstwa na wyspie? Kto za nim stoi? Po odpowiedzi na te i wiele innych pytań odsyłam do książki.

Moje odczucia podczas lektury są mieszane. Z jednej strony mamy piękną opowieść o wielkim uczuciu, a także o rożnych obliczach przyjaźni. Z drugiej strony autorka serwuje już od początku książki mało interesujące czytelnika rzeczy. Rozpisuje się o faktach mało ważnych, co nudzi, a nawet każe odłożyć książkę niedokończoną. W dodatku w paru miejscach książka zaczyna być przewidywalna. Szczęściem tylko do połowy.

Uważam jednak, że warto przebrnąć przez tych kilka początkowych (zresztą dość długich jak na taką lekką lekturę), rozdziałów, po to by dowiedzieć się jaki jest finał tej historii. Bo im bliżej końcowych rozdziałów tym więcej emocji. Nie należy zrażać się może mniej ciek...

{}× 2 | link |
@katala
@katala
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Współcześnie romansowo

Dawno, bardzo dawno nie byłam tak wściekła na książkę. Niemal od pierwszej do ostatniej strony. W zasadzie od pierwszej wiedziałam, że tak będzie. Czasami wystarczy kilka stron… Mnie tutaj wystarczyło, abym poczuła się zdenerwowana. Kurcze, no…
Jak można.
Porazili mnie bohaterowie ze swoim poddawaniem się losom. Ze zgodą na manipulowanie ich życiem. Z brakiem walki o siebie, o tę drugą osobę, o swoje szczęście, o wspólną przyszłość. Kurcze, no…
Nie lubię utraconej przez nich szansy. Nie lubię pogodzenia się z życiem. Nie lubię tego, że nie byli razem. Kurcze, no…
To moja druga książka Jio i przyznam, że oczekiwałam czegoś równie dobrego. Dom na plaży dla mnie taki nie jest. Oprócz głównych bohaterów, których można lubić lub nie, ale przyznać trzeba, że napisani są całkiem nieźle, wiele rzeczy wydawało mi się niedopracowanych, niedokończonych. Wątki rozpoczynają się, coś zaczyna się dziać, a potem w jednym, dwóch zdaniach problem zostaje zakończony. Może nawet bardziej zamieciony pod dywan, jakby nigdy nie istniał.
Rodzice Anne? Bardzo ładny wątek, który można byłoby doprowadzić do końca został zawieszony w powietrzu, w sumie nie wiem jak rozwiązany. Jeden list, jedno zdanie. W sumie brak jakichkolwiek uczuć i emocji z każdej ze stron. Wygląda, jakby nic się nie stało. Ciężko uwierzyć mi w coś takiego. Ciężko uwierzyć mi w córkę (przynajmniej taką jak została nakreślona Anna), która w zasadzie nie reaguje na rozpad rodziny. Westry, w Paryżu z Kitty? Nawet j...

{}× 1 | link |
@monica
@monica
2014-02-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

w przeciwieństwie do "Marcowych fiołków " książka ta bardzo mi się spodobała - jest tu wszystko - wojna , miłość , bajeczna wyspa , ciekawa fabuła - klimat urzekający , rodem jak z filmu " Pearl Harbor " - bohaterowie i ich historia zapadają w pamięć - polecam tę lekturę .....

{}× 1 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Odwiedzamy USA ❤ 2013 ❤ Odwiedzamy Polinezję Francuską Literatura

Piękna i niezwykle wzruszająca opowieść o miłości, nadziei, tęsknocie i wojnie umiejscowiona w przepięknym krajobrazie wyspy Bora-Bora. To tutaj podczas II wojny światowej znajdowała się amerykańska baza morska i lądowa, w której przebywało 6 tysięcy żołnierzy i na tej wyspie zorganizowano szpital polowy, w którym służbę pełniły wyznaczone pielęgniarki.

Anne Godfrey - jedną z pielęgniarek przebywających podczas wojny na misji na Bora-Bora poznajemy jako wiekową już kobietę. Otrzymuje ona dosyć tajemniczy list z Tahiti, który wywołuje u niej lawinę wspomnień sprzed lat. Anne zgadza się opowiedzieć swojej wnuczce Jennifer historię swojej młodości i dzięki temu poznajemy niezwykle romantyczną opowieść o miłości i wojnie. W tych trudnych czasach 1942-1943 toku Anne Calloway - młoda dziewczyna z zamożnej amerykańskiej rodziny pracowała jako pielęgniarka w bazie wojskowej na wyspie. Udała się tam w towarzystwie swojej najbliższej przyjaciółki Kitty i razem pełniły służbę w szpitalu. Tam Anne poznała przystojnego amerykańskiego żołnierza Westry'a Greena, z którym połączyło ją piękne, silne uczucie. Młodzi odnaleźli nieopodal plaży ukryty wśród zarośli i drzew stary domek, który kiedyś służył za enklawę Paulowi Gauguinowi i od tej pory było to ich sekretne miejsce.Wśród miejscowych bungalow ten był uważany za przeklęty i przynoszący nieszczęście. Pobyt na wyspie wiązał się z wieloma obowiązkami, żołnierze często wyjeżdżali na front, wracało wielu rannych, którymi trzeba by...

{} | link |
MA
@maggie.p
2015-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
GU
@gulinka
2019-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Iwona_Nocon
@Iwona_Nocon
2019-03-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@ejotek
@ejotek
2014-07-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Drrim
@Drrim
2013-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@awiola
2012-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@diunam
@diunam
2012-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Dom na plaży”- Sarah Jio

Książka Katarzyna Wielka. Gra o władzę
Katarzyna Wielka. Gra o władzę Ewa Stachniak
{}7.3/10
Portret jednej z najbardziej bezwzględnych kobiet w historii...
Książka Szczęście w cichą noc
Szczęście w cichą noc Anna Ficner-Ogonowska
{}6.2/10
Wieczór wigilijny, za oknem cisza. Pada śnieg, dom pachnie p...
Książka Ania. Biografia Anny Przybylskiej
Ania. Biografia Anny Przyby... Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki
{}8.5/10
Pierwsza, autoryzowana przez rodzinę biografia Anny Przybyls...
Książka Stracony list
Stracony list Jillian Cantor
{}7.6/10
Wzruszająca opowieść o miłości i przetrwaniu, inspirowana pr...
Książka Wielka samotność
Wielka samotność Kristin Hannah
{}7.8/10
Alaska, 1974. Nieobliczalna. Bezlitosna. Dzika. Dla rodziny ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Dom na plaży. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}