Doświadczenie wglądu

Joseph Goldstein
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Doświadczenie wglądu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

„Doświadczenie wglądu”, pierwsza książka Josepha Goldsteina, wydana w 1976 roku, stanowi zapis 30-dniowego odosobnienia medytacyjnego. Znajdziemy w niej praktyczne informacje dotyczące tego, jak uprawiać rozmaite formy medytacji i jak radzić sobie z napotykanymi trudnościami, a także podstawowe nauki buddyjskie o cierpieniu i jego przezwyciężaniu, o zależnym powstawaniu, karmie i oświeceniu. Te praktyki wspólnie kierują nas ku tytułowemu doświadczeniu wglądu w to, jak się rzeczy naprawdę mają, a więc ku możliwości funkcjonowania bardziej adekwatnie do sytuacji, bez zniekształcającego wpływu naszych osądów i interpretacji.
Autor nie tylko przedstawia buddyjskie podejście do rzeczywistości, ale też niejednokrotnie nawiązuje do nauk i doświadczeń innych tradycji duchowych, pokazując uniwersalny charakter naszego mierzenia się z kondycją ludzką.

Joseph Goldstein jest jednym z pionierów medytacji wglądu na Zachodzie. W 1967 roku zaczął zgłębiać tajniki medytacji buddyjskiej pod kierunkiem znanych nauczycieli duchowych z Indii, Birmy i Tybetu, a od 1974 roku sam uczy medytacji na całym świecie i prowadzi odosobnienia. Jest jednym z założycieli Towarzystwa Medytacji Wglądu (Insight Meditation Society), czołowej organizacji propagującej nauki i praktyki najstarszej tradycji buddyzmu – therawady.
Data wydania: 2020-09-30
ISBN: 978-83-8143-283-2, 9788381432832
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 256
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Joseph Goldstein Joseph Goldstein
Urodzony 20 maja 1944 roku w USA (Nowy Jork)
Joseph Goldstein jest jednym z pionierów medytacji wglądu na Zachodzie. W 1967 roku zaczął zgłębiać tajniki medytacji buddyjskiej pod kierunkiem znanych nauczycieli duchowych z Indii, Birmy i Tybetu, a od 1974 roku sam uczy medytacji na całym świeci...

Pozostałe książki:

Jedna Dharma. Wyłaniający się buddyzm Zachodu Medytacja wglądu. Praktyka wolności
Wszystkie książki Joseph Goldstein

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dla doświadczonych medytatorów

29.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka jest pokłosiem 30-dniowego odosobnienia medytacyjnego w duchu vipassany, które odbywało się w całkowitym milczeniu, nie licząc wykładów prowadzącego i odpowiedzi na pytania uczestników. I właśnie owe wykłady i odpowiedzi złożyły się na książkę. Dostaliśmy pozycję, w której świetne rady na temat techniki i praktyki medytacyjnej przeplatane... {} Recenzja książki Doświadczenie wglądu

@almos@almos {}× 18

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2020-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Wbrew tytułowi może przeczytać ją każdy, kto tylko chce żyć w zgodzie z sobą i wszystkimi otaczającymi go istotami, rzeczami, światem.
Nie jest to książka tylko dla fanów buddyzmu.
Jest napisana tak prostym językiem, że czytanie jej było czystą przyjemnością.
Jej pierwsze wydanie miało miejsce w 1976r i do tej pory jest wznawiane. Autor był nauczycielem medytacji. Dzieli się z nami swoją wiedzą, mądrością życiową.
Książka ma charakter codziennej praktyki medytacyjnej. Nie tylko są tu porady medytacji w odosobnieniu, wyciszeniu i poddaniu się jej przez cały dzień.
Medytować można stojąc nawet na przystanku autobusowym.
Książka to zapiski autora, który brał udział w praktykach medytacyjnych w grupie z innymi osobami.
Wszelakie ćwiczenia medytacyjne mogą omoc nam w życiu codziennym. Mogę powiedzieć, że to tylko chodzenie i siedzenie. Niby nic takiego a jak dużo możemy wynieść z dnia codziennego. Spożywanie posiłku może mieć harakter medytacyjny, relaksacyjny.
Dużo autor wspomina o karmie, o nirvanie, o tym jak radzić sobie z napotykanymi trudnościami, cierpieniu.
Ta książka jest świetną lektura dla osób, które nie radzą sobie z trudnościami dnia codziennego, za bardzo się przejmują, popadają przez to w melancholię

{}× 1 | link |
@almos
2021-09-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane ebook medytacja

Cytaty z książki

O nie! Książka Doświadczenie wglądu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl