Dramat Numer Trzy

Jacek Matecki
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dramat Numer Trzy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Minął rok od ukazania się głośnej książki Jacka Mateckiego Co Wy,?, wiecie o Rosji!? W tym oryginalnym reportażu, napisanym jak nikt przed nim, zdał raport z kilkuletniej włóczęgi od Kaliningradu po Kamczatkę, od Archangielska po pustynie Azji Środkowej. To miał być koniec wschodniej przygody, lecz ciągnie wilka do lasu? Wrócił i zaszył w dziwnym budynku na wschodnich stokach Uralu i przez ponad dwa miesiące z niego nie wchodził. Cóż może być takim miejscem, które jak soczewka skupia w sobie obraz wielkiego kraju? To teatr, Szanowni Państwo! Prowincjonalny teatr gdzie wystawiają Szekspira, bajki dla dzieci i coś, co podobne jest do sitkomu? Kto go tam wpuścił, aby brał udział w próbach, oglądał spektakle od kulis, bawił się na popremierowych bankietach, wyjazdach gościnnych, podsłuchiwał odprawy kierownictwa i balangował w garderobach? Poza tym wszystko o upadającym miasteczku na Uralu, o rosyjskiej cenzurze, robieniu historii na scenie, skandalu, którego nikt nie widział, reżyserze, który z miłości zepsuł własną inscenizację? To wszystko w najnowszej książce Jacka Mateckiego ?Dramat Numer Trzy?.
Data wydania: 2016-03-01
ISBN: 978-83-64526-41-1, 9788364526411
Wydawnictwo: Trzecia Strona
Seria: Reportaż! Fakty to nie wszystko
Stron: 220

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dramat Numer Trzy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@zuszka60
2019-12-01
8 /10
Przeczytane Rosja Reportaż

Moja recenzja tej książki bardzo niewiele ma z obiektywizmem, ale tak bywa, kiedy przychodzi mi oceniać niektóre pozycje z półki Rosja.
Lubię język Jacka Mateckiego, podoba mi się jego styl i sposób odtworzenia klimatu miejsc, w których sam się znajduje. Jego niesamowity zmysł obserwacji w połączeniu z nienasyconą ( jak sam mówi) ciekawością wszystkiego co rosyjskie skutkuje tym, że w ręce czytelnika trafia kolejna dawka świetnie pokazanych rosyjskich klimatów. W książce pierwsze skrzypce gra prowincjonalny teatr na rosyjskiej prowincji. A teatr to ludzie, którym to i których pracy bacznie przygląda się autor. Na podstawie tych obserwacji rodzi się ciekawe studium ludzkich charakterów i ich emocji.
Pozornie mogłoby się wydawać, że pomysł na książkę nie wypali, że prowincjonalny teatr na jakimś uralskim wygwizdowie nie przyciągnie czytelnika. A jednak panu Mateckiemu udało się - okazuje się dobra książka to nie tylko chwytliwy temat, ale przede wszystkim to, kto i jak włada piórem. A tym Jacek Matecki pokazał że posługiwać się potrafi.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dramat Numer Trzy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl