Dręczyciel

Penelope Douglas
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów
Dręczyciel
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów

Opis

„Moja ukochana książka. Znam ją na pamięć. Szczególnie uwielbiam scenę w domu Jareda podczas ulewy”.
Gorące Book Story

Zmienił jej życie w szkole w piekło. Nie rozumiała, dlaczego jej nienawidzi.

Nazywa się Tatum Brandt, ale on w żaden sposób się do niej nie zwraca. Jednak wciąż ją zauważa. Nie marnuje żadnej okazji w szkole, żeby upokorzyć Tate, a jego pomysły na dręczenie dziewczyny z każdym rokiem stają się coraz bardziej okrutne.

Kiedyś ona i Jared byli najlepszymi przyjaciółmi oraz sąsiadami. Myślała nawet, że go kocha. Teraz nie ma pojęcia, dlaczego sytuacja się zmieniła. Chłopak rozpowszechnia na jej temat kłamstwa, zwraca przeciw niej wszystkich uczniów, którzy zaczynają się śmiać z Tatum i ją poniżać. Dziewczyna staje się przez Jareda szkolnym pośmiewiskiem.

Dlatego, żeby od tego uciec, wyjeżdża na rok do Francji. Po powrocie jest inna. Odważniejsza. A co najważniejsze: obiecała sobie, że w tym roku postawi się Jaredowi. Nie pozwoli, by chłopak dłużej ją dręczył.

Data wydania: 2022-11-24
ISBN: 978-83-8320-172-6, 9788383201726
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: Fall Away, tom 1
Seria: Editio Red
Kategoria: Romans erotyczny
Stron: 324
dodana przez: Vernau
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Penelope Douglas Penelope Douglas Penelope Douglas, amerykańska autorka romansów, która zasłynęła takimi powieściami, jak "Birthday Girl" i "Punk 57". Jej nowy cykl, "Devil's Night", bije rekordy popularności. Penelope Douglas to amerykańska pisarka, autorka bestsellerów z list "Ne...

Pozostałe książki:

Birthday Girl Punk 57 Hideaway Corrupt Credence
Wszystkie książki Penelope Douglas

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dręczyciel? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-07-24
5 /10
Przeczytane Młodzieżówki

Gdy zaczęłam czytać książkę, to zorientowałam się, że bohaterami są uczniowie ostatniej klasy liceum. Tate, główna bohaterka, uczęszcza do ostatniej klasy liceum i ma problem z sąsiadem, Jaredem, który kiedyś był jej kolegą, a potem stał się wrogiem, który uprzykrzył jej czas liceum: rozpuszczał wredne plotki, przepędzał potencjalnych chłopaków. Tate znosiła to cierpliwie dopóki nie pojechała na rok do Francji. Po tej wycieczce stała się bardziej asertywna i zaczęła odgryzać się prześladowcom.
Czytało się ją mi płynnie, z zaciekawieniem.Wiele szczegółów uważam za dobre. Powieść pokazuje jak radzić sobie z hejtem w internecie, jak walczyć o swoje w trudnym środowisku szkoły, jak rozwijać swoje zainteresowania i nie ulegać otoczeniu. Tate doświadcza zmasowanej fali nienawiści, która przejawia się plotkami na jej temat, a nawet uwłaczającymi zdjęciami rozsyłanymi w internecie. Jej sposób na to jest prosty: nie czyta komentarzy, nie zagląda na strony, a gdy to się nasila - po prostu idzie do źródła plotek.
Innym problemem Tate jest to, że mieszka sama, a jej tato pracuje daleko. Za swoje życie musi więc odpowiadać sama: sama regulować sobie czas na obowiązki i szkołę, uczestniczyć w projektach i zawodach, które mają zaprowadzić ją na upragnione studia. Chodzi na imprezy, ale sama wie, kiedy ma wrócić do domu, żeby nie zaspać. Szkoła jest dla niej bardzo ważna. Miłość jest dla niej ważna, ale nie zaślepia jej na świat.

Podsumowując, nie jestem 'targetem doce...

× 10 | link |
@katala
2019-11-18
7 /10
Przeczytane 2017 Młodość ma swoje prawa

I tutaj zupełnie nie chodzi o to, co kto myśli o moim czytaniu czy o powodach czytania przeze mnie, książek YA czy NA. Ostatnio coraz częściej dochodzę do przekonania, że jestem w stanie przeczytać naprawdę niemal wszystko. „Wszystko” pod warunkiem, że znajdę tam trochę sensu. I jeszcze odrobinę czegoś... Pewnie różnego czegoś w różnych przypadkach.
Jak dotąd byłam przekonana, inaczej - nadal jestem, ale literacko już chyba nie tak stanowczo, że nie ma nic gorszego niż podłość ludzka. Jak człowiek jest głupi jestem w stanie zrozumieć ograniczenia, ale nie w przypadku podłości i okrucieństwa wobec innych. I stąd muszę przyznać, że Dręczyciel mnie zaskoczył. Po blurbie byłam przekonana, że to książka nie dla mnie, po wypowiedziach na forum, pomyślałam, że zdecydowanie nie dla mnie i na dodatek będę musiała się sporo namęczyć podczas lektury.
Szczerze?
Nic bardziej mylnego.
Może właśnie chodzi o to „coś” co decyduje, że historia, która zawiera motywy, których nie lubimy, staje się atrakcyjna, warta przeczytania, niekiedy nawet zapamiętania.
Dręczyciel, to historia o młodych ludziach u progu dorosłości. Mają prawie 18 lat. Kiedyś byli nierozłączni. Od trzech lat żyją tylko obok siebie. W sąsiadujących domach. Przy czym w przypadku Jareda mamy do czynienia z jawną nienawiścią, tytułowym „dręczeniem”. Historia rozpoczyna się kiedy Tate wraca do domu po rocznej nieobecności. Wraca do domu, a więc i pośrednio do swojego sąsiada - chłopaka, z którym przez kilka lat...

| link |
@bookaholic.in.me
2022-12-07
8 /10

Nastoletnie serca nie zawsze mogą być łatwo zrozumiane. Z uwagi na mnogość emocji, które każdego dnia proszą o uwolnienie, ich czyny i myśli nie zawsze są racjonalne. Niektórych trawi nieokiełznana wściekłość, inni próbują za wszelką cenę zażyć życia zarezerwowanego dla dorosłych, kolejni zamykają się w sobie i poświęcają sobie tylko znanemu światu. Tak czy inaczej, niezależnie od sposobu przetrwania tego trudnego wieku, nie jest to okres łatwy- ani dla nastolatka ani dla jego otoczenia. A gdy w jego duszę wkrada się miłość, może być jeszcze gorzej.
Tate to pilna uczennica, zawsze na poważnie traktująca swoje obowiązki. Ponadto uwielbia biegać i spełnia się w szkolnej drużynie. Ma ambicje co do pokierowania swoją przyszłością i robi wszystko, by stało się to jej rzeczywistością. Wychowywana przez kochającego ją ojca ma dużo swobody jak na swój wiek, jednak nigdy nie zrobiła niczego, co mogłoby nadwyrężyć zaufanie, jakim została obdarzona. W szkole może liczyć na zaufaną przyjaciółkę, jednak tak naprawdę ma tylko ją, bowiem opinia, której się dorobiła nie jest najlepsza. Tate nazbyt często jest wyśmiewana, zazwyczaj omijana szerokim łukiem przez rówieśników, a wszystko przez to, czego dopuścił się wobec niej jeden człowiek. Dręczyciel. Chłopak, który w dzieciństwie był dla niej całym światem, od lat próbuje ten jej prywatny świat spopielić.
Jared mieszka w domu tuż obok Tate. Cieszy się ogromną reputacją w szkole i wszyscy uczniowie liczą się z jego zd...

| link |
@wiedzma.sol
2019-12-14
6 /10
Przeczytane Biblioteczne Zaczytanie 07 Lipiec 2018

Trudno jest mi ocenić Dręczyciela. Trudno, bo jednocześnie podobał mi się, czytało się lekko i ciągnęło, a z drugiej tak okropnie mnie irytowało tak wiele rzeczy i tak wiele rzeczy się nie podobało.
Prawie jak rozdwojenie jaźni.

Autorka w książce wykorzystuje motywy już przerabiane. Na ogół jak czytam po raz enty podobny schemat to zaczyna mi skakać ciśnienie, a pani Douglas udało się tak to złożyć do kupy, że ja to biorę. Na tyle, że mogę czytać z przyjemnością.
Bardziej irytowało mnie to, że nastolatki – dzieciaki mające po 16-17 lat zachowują się chwilami jak osoby znacznie starsze, ale w tym samym momencie też strasznie niedojrzale i irracjonalnie. Dziwne nie? Ciężko to wytłumaczyć, ale oni sprawiają wrażenie zdziecinniałych dorosłych.
W tej kwestii nasuwał mi się na myśl nieszczęsny Dominic Casey i to skojarzenie było bardzo zniechęcające. Bo też mamy bandę dzieciaków która w zasadzie jest puszczona samopas. Tate mieszka sama! Ojciec jest na jakimś kontrakcie w Niemczech, babcia wpada do niej raz, mama nie żyje. Jared ma wiecznie nieobecną mamę a o ojcu to może się nie będę wyrażała.
Nauczycieli też niezbyt obchodzi co ta hałastra robi na przerwach, na lekcjach marginalnie ich pilnują. Nie dochodzi do aż tak dantejskich scen co w Dominicu, ale i tak jazda po bandzie zaliczona.
Na szczęście też nie klną co drugie słowo, a napięcie seksualne pojawia się rozsądnie i w odpowiedniej ilości.

Bardziej by mi pasowało gdyby akcja była osadzo...

| link |
@zaczzytanaa
2022-12-02
8 /10

Jestem wielką fanką Penelope Douglas, i biorę w ciemno jej wszystkie książki, serio. Przyznam Wam się, że w połowie zdałam sobie sprawę, że w gimnazjum czytałam “Dręczyciela” i w pewnym momencie czułam się tak, jakby ziściły się moje wszystkie modlitwy, a dlaczego? Bo zapomniałam o książce i czytałam ją tak jakbym przeczytała ją po raz pierwszy, kto by tak nie chciał?
Książka napisana jest z perspektywy Tatum, czyli naszej głównej bohaterki, która jako dziecko przyjaźniła się z Jaredem, jednak pewnego dnia, a raczej lata wszystko dosłownie się zmienia. Jared jest naszym tytułowym dręczycielem i nie chce odpuścić Tate przez całe liceum, jednak ona wyjeżdża do Francji na rok czasu. Wraca i… i wszystko się dosłownie zmienia. Bardzo polubiłam Tate, pomimo, że czasami doprowadzała mnie do szału i przez nią chciałam rzucić książką, to jednak jest ona na swój sposób świetną kobiecą postacią – jest uparta i wojownicza, trochę naiwna, ale nie każdy jest idealny. Jared to moja nastoletnia miłość, pomimo, że aktualnie gdybym go spotkała w prawdziwym życiu dostałby w twarz, to i tak jako fikcyjny bohater jest tak świetnie wykreowany! I za to uwielbiam Pen, za tą kreację bohaterów, bo każdy tutaj odgrywa jakąś rolę i każdy na siebie działa!
Czuć, że to książka z 2013 roku. Widzę to w opisach i nawet w dialogach, jednak czasami dobrze, jest wrócić do czegoś z przeszłości i na nowo się zakochać, bo tak właśnie było ze mną i z fabułą. Budowanie napięcia między bohate...

| link |
AJ
2020-07-13
7 /10
Przeczytane

Lubię motyw, w którym główni bohaterowie się nienawidzą, a potem coś się dzieje i mamy szczęśliwe zakończenie. Nie wiem, czy ja do końca tak szybko wybaczyłabym swojemu dręczycielowi, ale trzeba pamiętać, że nastolatki na niektóre sprawy patrzą inaczej niż osoby dorosłe. :)

| link |
@madzia176
2021-04-25
9 /10
Przeczytane

Uwielbiam takie historie, przeczytana jednym tchem 💕

| link |
@karolinawolosz23
2022-12-07
8 /10
Przeczytane
KA
2022-12-02
10 /10
Przeczytane
NA
2022-11-19
8 /10
Przeczytane
@recenzjeksiazekniezwyklyc
2022-01-07
7 /10
@Czytam_dla_relaksu
2021-02-23
9 /10
Przeczytane
JU
2021-02-18
9 /10
Przeczytane
@paulaczyta
2021-02-17
8 /10
Przeczytane
@wikswiatek
2021-02-10
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“- Płakałam przez ciebie już niezliczoną ilość razy - uniosłam ku niemu powoli środkowy palec i zapytałam. - Wiesz co to jest?- poklepałam środkowym palcem kąt mego oka. - To ja, ocierająca ost...”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Rywal
Rywal
Penelope Douglas
7.7/10
Niezmiernie wyczekiwany przez czytelniczki drugi tom serii „Fall Away” Penelope Douglas! Historia M...
Falling Away
Falling Away
Penelope Douglas
Jaxon is the guy she’s supposed to avoid. K.C. is the girl he won’t let get away.... K. C. Carter ...
Next to Never
Next to Never
Penelope Douglas
New York Times bestseller Penelope Douglas introduces Quinn, younger sister to Jared, Madoc, and Ja...
Aflame
Aflame
Penelope Douglas
10/10
The tables have turned. Now I have the power—and it’s his turn to beg… Everyone wants to be me. Ma...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl