Droga na cmentarz. Tom 1

Wojciech "(1990)" Kowalski
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Droga na cmentarz. Tom 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Wstrząsająca opowieść o ludziach, którzy zostali wychowani, by mieć wszystko

Mały Natan nie rozumie znaczenia słowa „miłość”, za to doskonale wie, jak ważne są w życiu pieniądze. Dorastając w domu, w którym relacje rodzinne dawno zmieniły się w układy biznesowe, tworzy w swojej głowie przyszłą hierarchię wartości. Na jej szczycie jest on sam i wszystkie jego potrzeby, kaprysy oraz fanaberie.

Bogaty chłopak z luksusowej rezydencji początkowo budzi wśród rówieśników podziw i respekt. Wkrótce jednak Natan boleśnie przekonuje się, że świat nie został stworzony po to, by nieustannie spełniać jego zachcianki, a bajkowe życie nie zawsze kończy się jak w bajce…

„Droga na cmentarz” to nie tylko historia o bogatym chłopcu, który od urodzenia miał to, czego zapragnął. To ostrzeżenie dla wszystkich ludzi żyjących w swojej własnej bańce.

Wydanie 1 - Wyd. Novae Res

Data wydania: 2024-02-08
ISBN: 978-83-8313-919-7, 9788383139197
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 400
dodana przez: NovaeRes

Autor

Wojciech "(1990)" Kowalski
Urodzony w 1990 roku w Polsce
Rocznik dziewięćdziesiąty. Ojciec dwójki dzieci. Oddaje się lekturze od momentu, gdy ponad dekadę temu dziewczyna (dziś żona) zmusiła go do przeczytania „Wzgórz Toskanii”. W czasie wolnym – czyli nocą – przelewa swoje myśli na papier. Zwolennik pisa...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Droga na cmentarz

8.02.2024

📖 Wojciech Kowalski - Droga na cmentarz TOM. I Książki bywają naprawdę różne, czasem bardzo interesujące, innym razem do tego stopnia irytujące, że ma się ochotę rzucić nimi o ścianę. Rzadko zdarza się jednak, że gdy wezmę książkę do ręki, nie jestem w stanie wypuścić jej choćby na chwilę, dopóki jej nie przeczytam. To właśnie stało się w przypad... Recenzja książki Droga na cmentarz. Tom 1

@frau.bukowa@frau.bukowa × 1

Mogło być lepiej...

17.02.2024

INSTAGRAM: @violet.and.dog . Jaki ojciec taki syn - mawiają. Nastoletni Natan vel. Natanek– syn zamożnego prawnika, od dziecka ma wszystko to, czego zapragnie. Pieniądze, najnowsze gadżety i każdą dziewczynę, o jakiej tylko zamarzy. Zycie w luksusie i bezstresowe wychowanie uczyniło z chłopaka bezdusznego egoistycznego młodzieńca skupionego ... Recenzja książki Droga na cmentarz. Tom 1

VI
@violetowykwiat

Droga na cmentarz

5.02.2024

“Droga na cmentarz” zostanie ze mną na długo z wielu powodów. Wstrząsająca lektura to delikatne określenie tej książki. Panie Wojtku zupełnie nie rozumiem, dlaczego jako autor musiał Pan przejść tak długą drogę do jej wydania. Tym bardziej gratuluję tego debiutu, wszedłeś w świat polskiej literatury wyłamując drzwi z framugi - moim zdaniem. Drodzy... Recenzja książki Droga na cmentarz. Tom 1

36
@365dni.bibliotekarki

Droga na cmentarz

13.02.2024

Droga na cmentarz... życie jest drogą na cmentarz, i tylko od nas samych zależy jak ta droga będzie wyglądała. Zgadzasz się? A może myślisz inaczej? ✨Droga na cmentarz - Wojciech Kowalski✨ ☕ Czytając kryminały czy thrillery oczekujemy konkretnych emocji, zaskoczeń, dramaturgii. A sięgając po literaturę obyczajową? W tym określeniu kryje się wszy... Recenzja książki Droga na cmentarz. Tom 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

KA
@czytam_kiedymoge
2024-02-12
10 /10
Przeczytane

"Droga na cmentarz" jest to debiutancka opowieść Wojciecha Kowalskiego. Uważam go za bardzo dobry debiut!

Natan - główny bohater opowieści. Chłopak urodzony w bogatej rodzinie, mający wszystko czego dusza zapragnie. Ojciec - prawnik mający własną kancelarię, matka - żona ojca, widząca tylko czubek własnego nosa, nie pracująca, nigdy nie ma czasu dla syna, już od pierwszych dni życia zatrudniła opiekunkę. Ojciec na każdym kroku zdradza matkę, udają idealną rodzinę. Najważniejsze w ich życiu są pieniądze a nie dziecko. W związku z powyższym Natan nie jest nauczony szacunku do ludzi i rzeczy, dostaje wszystko czego dusza zapragnie jednak nie dostaje tego co jest najważniejsze - rodzicielskiej miłości. Od małego uważa, że jest we wszystkim najlepszy i wszystko mu się należy, niestety jego towarzystwo jest takie same, liczy się dla nich jedynie impreza, alkohol, seks oraz narkotyki.
Czy wychowanie w przeświadczeniu, że jest się najlepszym i wszystko się należy wyjdzie na dobre w życiu dorosłym? Czy Natan da sobie radę z demonami przeszłości?

Wojciech Kowalski porusza trudne i bolesne problemy dzisiejszej młodzieży. Poprzez przedstawioną historię zauważamy jak ważne jest zaangażowanie i dobry kontakt z dzieckiem. Opisy zachowań młodzieży momentami przyprawiają o ciarki. Najgorsze jest to, że te wszystkie sytuacje opisane w książce nie są wymyślone, to się dzieje naprawdę. Niestety w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować. Książka je...

| link |
@Radande.nelia
2024-02-14
7 /10
Przeczytane

"Droga na cmentarz" to naprawdę bardzo udany debiut Wojciecha Kowalskiego. Emocje, które towarzyszyły mi podczas lektury, nadal nie pozwalają o sobie zapomnieć. Zwłaszcza teraz, gdy próbuję przelać swoje myśli.
Powieść zaczyna się spokojnie, jesteśmy obecni przy narodzinach Natana i wraz z nim poznajemy rodzinę oraz najbliższe otoczenie chłopca. Byłam wściekła na jego rodziców za to, jakie wpajają wartości synowi, a ból, który odczuwałam, narastał z każdą kolejną przeczytaną stroną.
Podczas lektury niejednokrotnie zastanawiałam się jak wyglądałoby życie Natana, gdyby rodzice choć trochę poświęciliby swój czas chłopcu. Czy trafiłby na dobre towarzystwo? Szanowałby innych? Mimo wszystko, bardzo kibicowałam głównemu bohaterowi aż do ostatnich stron.

Jednak nie jest to lektura dla każdego. W powieści niejednokrotnie pojawiają się sceny dla osób dorosłych (mimo, że nie przepadam za dokładnymi opisami scen łóżkowych, tak tutaj one były niezbędne, by ukazać charakter poszczególnych bohaterów- zwłaszcza Fathera).

Muszę zaznaczyć, że "Drogę na cmentarz" czyta się bardzo szybko (ciężko się od niej oderwać) i wraz z zakończeniem pragnie się więcej.
Mocna, poruszająca trudne tematy, targająca emocjami i skłaniająca do refleksji, tak mogłabym streścić ten tytuł.
Czekam na kolejny tom!

| link |
@paulaczyta
2024-02-06
7 /10
Przeczytane

Wstrząsająca opowieść o ludziach, którzy zostali wychowani, by mieć wszystko.

Natan dorastał w domu, gdzie nie poznał znaczenia słowa miłość, nie doświadczył relacji rodzinnych, bliskości czy czułości. Były za to hierarchię, układy biznesowe i pieniądze, ich nigdy nie brakowało. Na każdą zachciankę i każdy kaprys.

Nie jest dobra postawa, ani dobry wzorzec zachowania. Takie dziecko powiela potem te same schematy jako osoba dorosła.
Tak właśnie było z Natanem który wyrósł na człowieka, myślącego że wszystko mu się należy, że zawsze dostanie to czego chce.

Z początku może mu się to udawało. Pieniądze potrafiły wzbudzić w innych podróże i respekt. Jednak czy wszystko da się załatwić za pomocą pieniędzy? Los była przewrotny i bolesny. Życie, nawet życie bogaczy nie jest bajka.

To ciekawa, życiowa książka. Pokazuje że to co widzimy jako dziecko przejmujemy i powielamy jako dorosli. Pokazuje że życie nie jest bajka i nie zawsze można mieć wszystko.

| link |
VI
@violetowykwiat
2024-02-17
3 /10
@intermission4reading
2024-02-13
8 /10
Przeczytane
@frau.bukowa
@frau.bukowa
2024-02-08
10 /10
36
@365dni.bibliotekarki
2024-02-05
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Droga na cmentarz. Tom 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl