Drzewo krwi

Kim de l'Horizon
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Drzewo krwi
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jak ogień niszczy wszystko na swojej drodze: podziały na kobiece i męskie, przynależność klasową, ideologie, sposoby opowiadania. Drzewo krwi to wstrząs dla naszych najgłębszych przekonań i poglądów.

Niemiecka Nagroda Książkowa i Szwajcarska Nagroda Książkowa.

Ponad 150 000 sprzedanych egzemplarzy.

Tę historię opowiada Kim, osoba niebinarna. Ma dwadzieścia sześć lat, po coming oucie i ucieczce z prowincjonalnego przedmieścia mieszka w Zurychu. Poszukując języka, którym może wyrazić to, kim był_, kim jest i kim się staje, odnajduje go w szalonej eksperymentalnej narracji, bezlitośnie intymnej, odważnej, wyzwalającej, łamiącej wszelkie reguły i chwytającej za serce.

„… pozwolić traumom naszych rodzin w końcu wytrysnąć, potokiem z wymiocin i kału, i spermy, i krwi, i łez. Przeciąć linię krwi i nie przekazywać tego gówna dalej”.

To sprowokowane demencją babci poszukiwanie własnych korzeni, rodzinna księga strachu i wstydu – najdokładniejszej siły pamięci. Opowieść o przodkiniach, które znikły nagle z domowych przekazów; czarownicach podtrzymujących tajemną więź z naturą; buntowniczkach, które nie mieściły się w strukturach społeczeństwa, religii i płci. Osobista i polityczna historia milczenia.

Wydanie 1 - Wyd. Literackie
Tytuł oryginalny: Blutbuch
Data wydania: 2024-03-06
ISBN: 978-83-08-08373-4, 9788308083734
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Stron: 328
dodana przez: Vernau

Autor

Kim de l'Horizon Kim de l'Horizon
Urodzony 9 maja 1992 roku w Szwajcarii (Ostermundigen)
ur. 2666 r. na planecie Gethen. Przed debiutanckim Drzewem krwi próbował_ zdobyć attention, m.in. biorąc udział w konkursie litycznym Textreich dla nienapisanej poezji oraz konkursie Dramenprozessor. Dziś Kim ma dosyć „JA”, studiuje czary u Starhawk...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przeżycie na płaszczyźnie literackiej i emocjonalnej

7.03.2024

Kandydatka do moich najlepszych książek tego roku? Macie ją przed sobą. Trudno mi o niej pisać, gdy od kilku godzin nie słabną bombardujące chaotycznie myśli, które nie pozwalają uciszyć szalejącej wewnątrz burzy. Zgadzam się z tłumaczką, Elżbietą Kalinowską, że to tekst, który „wali na odlew” odwagą, intymnością i bolesną szczerością. To tak int... Recenzja książki Drzewo krwi

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@czytanie.na.platanie
2024-03-07
10 /10
Przeczytane Przeczytane 2024 Posiadam
@Sabina
2024-03-18
10 /10
Przeczytane Powieści obyczajowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Drzewo krwi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl