Dusza na ramieniu. Wiersze i piosenki

Leszek Długosz
Dusza na ramieniu. Wiersze i piosenki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Obszerny tom wierszy i piosenek Leszka Długsza - poety, kompozytora i pieśniarza, związanego z krakowskim kabaretem „Piwnica pod Baranami”, w którym był jedną najbardziej twórczych i znaczących osobowości. Jako poeta zadebiutował w 1973 r. tomikiem Lekcje rytmiki (Wydawnictwo Literackie). Pod koniec lat siedemdziesiątych rozpoczął samodzielną działalność artystyczną: recitale, spotkania autorskie w całym kraju, programy poetycko-muzyczne prezentowane w radiu i w telewizji. Występował w większości krajów europejskich, w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych. Otrzymał nagrodę artystyczną Miasta Krakowa za osiągnięcia w dziedzinie piosenki poetyckiej.

Leszek Długosz jest autorem programów, recitali, słuchowisk poetyckich, wykonawcą piosenek francuskich, autorem dziesięciu książek poetyckich, z których najważniejsze, to: Lekcje rytmiki 1973, Na własną rękę 1976, Gościnne pokoje Muzyki 1992, Z tego, co jest (wybór wierszy), Po głosach, po śladach 1996, Piwnica idzie do góry 2000. Wydał także kilka autorskich płyt (analogowych i CD), kaset magnetofonowych i video z własnym repertuarem (w tym jedna we francuskiej wersji językowej).

W „Czasie krakowskim” i w „Rzeczypospolitej (w dodatku kulturalnym Plus Minus) publikuje swoje felietony. W dziale edukacyjnym Programu 1. Telewizji Polskiej realizuje cykliczny program poświęcony poezji, zatytułowany „Literatura według Długosza”. Jego sposób na spędzenie wolnego czasu - nad wodą wśród zieleni; zainteresowania - ISTNIENIE – możliwości, granice...

Wydanie wraz z płytą CD, na której znajdzie się kilkanaście tekstów w autorskim wykonaniu, poeta jest również autorem muzyki.

Data wydania: 2002-11-01
ISBN: 83-08-03315-6, 8308033156
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Poezja polska
Stron: 188
dodana przez: jatymyoni

Autor

Leszek Długosz Leszek Długosz
Urodzony 18 czerwca 1941 roku w Polsce (Zaklików)
Leszek Marek Długosz – aktor, literat, kompozytor, pianista, jeden z najbardziej znanych polskich śpiewających poetów. W 1964 ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w latach 1964–1966 studiował na Wydziale Aktorskim w PWST ...

Pozostałe książki:

Pod Baranami. Ten szczęsny czas... Piwnica idzie do góry. Gościnne pokoje muzyki. Śpiewnik ilustrowany
Wszystkie książki Leszek Długosz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dusza na ramieniu. Wiersze i piosenki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dusza na ramieniu. Wiersze i piosenki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl