Pod Baranami. Ten szczęsny czas...

Leszek Długosz
Pod Baranami. Ten szczęsny czas...
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Leszek Długosz to artysta wszechstronny – śpiewający poeta, kompozytor, pianista, aktor, felietonista. Opublikował szereg zbiorów poezji i płyt autorskich, m.in. Z tego co jest, Dusza na ramieniu, Po głosach, po śladach. W okresie świetności Piwnicy pod Baranami, w latach 60. i 70., jedna z najbardziej twórczych osobowości tego Zespołu. O swojej książce, wspomnieniach z tego czasu, mówi tak: "W mojej piwnicznej opowieści starałem się selekcjonować materię i włączać do niej przędziwo autentyczne. Więc to, czegom sam doświadczył. W czym brałem udział, co widziałem, słyszałem. Co opowiadano mi wtedy. Byłoby pięknie, gdyby Czytelnik, kończąc lekturę i zamykając okładkę tej książki, niczym drzwi za sobą, miał wrażenie, że znów tam był... Trafił tam jeszcze raz... I odzyskał, w rzeczywistości przecież nigdy nie zaistniały, ten jeszcze jeden wieczór w Piwnicy... Ach, na koniec gdyby jeszcze było i tak, że ożywione myśli i poruszone Jego serce – żeby znów w tamtą stronę, znów chciały tam biec".
Data wydania: 2016-09-19
ISBN: 978-83-65521-26-2, 9788365521262
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategorie: Biografia, Historia
Stron: 416

Autor

Leszek Długosz Leszek Długosz
Urodzony 18 czerwca 1941 roku w Polsce (Zaklików)
Leszek Marek Długosz – aktor, literat, kompozytor, pianista, jeden z najbardziej znanych polskich śpiewających poetów. W 1964 ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w latach 1964–1966 studiował na Wydziale Aktorskim w PWST ...

Pozostałe książki:

Dusza na ramieniu. Wiersze i piosenki Piwnica idzie do góry. Gościnne pokoje muzyki. Śpiewnik ilustrowany
Wszystkie książki Leszek Długosz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pod Baranami. Ten szczęsny czas...? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pod Baranami. Ten szczęsny czas.... czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl