Dwa brakujące słowa

Zbigniew Kowerczyk
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dwa brakujące słowa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Po wakacjach w szkole dla niedowidzących i niewidomych pojawia się nowa uczennica, Justyna, wychowanka domu dziecka, która od razu zjednuje sobie sympatię uczniów i nauczycieli. Nie wszystkich jednak. Prymuska Iza i jej świta nie mogą znieść popularności nowej koleżanki, z czym wcale się nie kryją. Ale nie tylko one. Krzyś Banaś, do którego paczki dołączyła dziewczyna, nie może pogodzić się z utratą swojej pozycji w grupie. Dziwny zbieg okoliczności jeszcze bardziej zaognia całą sytuację. Zaczyna się subtelna, acz zdecydowana rywalizacja o najważniejszy stołek w tym roku. Niebawem okazuje się, że niechęć nielicznych znajomych nie jest największym problemem gimnazjalistki. W kieszeni plecaka znajduje bowiem groźnie brzmiący anonim. A to dopiero początek roku szkolnego?
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-65816-05-4, 9788365816054
Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Stron: 312

Autor

Pozostałe książki:

Zielone słońce
Wszystkie książki Zbigniew Kowerczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zwykłe życie nie do końca zwykłych nastolatków

18.08.2020

Po wakacjach w szkole dla niedowidzących i niewidomych pojawia się nowa uczennica, Justyna. Dziewczyna to wychowanka domu dziecka, która od razu zjednuje sobie sympatię uczniów i nauczycieli i dołącza do zgranej paczki przyjaciół. Nie wszyscy jednak entuzjastycznie przyjęli przybycie nowej koleżanki. Prymuska Iza i jej świta nie mogą znieść popula... Recenzja książki Dwa brakujące słowa

@viki_zm@viki_zm × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2020-08-18
6 /10
Przeczytane Z biblioteki Książka papierowa 2020

Po wakacjach w szkole dla niedowidzących i niewidomych pojawia się nowa uczennica, Justyna. Dziewczyna to wychowanka domu dziecka, która od razu zjednuje sobie sympatię uczniów i nauczycieli i dołącza do zgranej paczki przyjaciół. Nie wszyscy jednak entuzjastycznie przyjęli przybycie nowej koleżanki. Prymuska Iza i jej świta nie mogą znieść popularności Justyny z czym wcale się nie kryją. Nie są to niestety jedyne osoby… Krzyś Banaś, uczeń klasy i przywódca paczki do których dołączyła sympatyczna dziewczyna, nie może pogodzić się z utratą swojej pozycji w grupie. Chłopak czuje się odsunięty i rozgoryczony. Ze strony Justyny pada bowiem pomysł prowadzenia szkolnej gazety, ale takiej z prawdziwego zdarzenia. Propozycję dziewczyny entuzjastycznie przyjmują chłopcy z paczki przyjaciół. Zdradzony i niedoceniony czuję się Krzyś, tóry uważa, że pomysł był jego, a koledzy kilka dni wcześniej nawet nie chcieli o nim słyszeć wymigując się dużą ilością nauki i brakiem chęci do działania i pisania. Dziwny i niecodzienny zbieg okoliczności jeszcze bardziej zaognia rywalizację pomiędzy Justyną a Krzyśkiem. Rozpoczynają się zdecydowane starania tej dwójki o bycie redaktorem naczelnym „Słońca”. Już niedługo okaże się, że niechęć nielicznych znajomych nie jest największym problemem gimnazjalistki i są ważniejsze sprawy, które coraz bardziej zaczynają męczyć i stresować Justynę. W kieszeni plecaka dziewczyna niespodziewanie znajduje groźnie brzmiący anonim.

Kto jest au...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwa brakujące słowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl