Dzieci dyktatorów

Jean-Christophe Brisard, Claude Quétel
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dzieci dyktatorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Alina Castro musiała do swojego ojca mówić: Comandante, a jej brat Fidelito był trzykrotnie porywany przez własnych rodziców! Syn Stalina dostał od taty płaszcz jako prezent ślubny, a siostra Swietłana była tak „zachwycona” swoją ojczyzną, że 13 lat po śmierci ojca uciekła na Zachód. Kim Dzong Un godnie zastąpił swego protoplastę, stając się najkrwawszym dyktatorem XXI wieku. Przeróżne osoby, miejsca, charaktery i losy. Mianownik ten sam – ojciec despota. Niektóre dzieci zmuszono, by poświęciły swoją niewinność. Reżim widział w nich kontynuatorów rządzącej dynastii. Inne, dla odmiany, traktowano nie lepiej niż resztę społeczeństwa. Musiały stać w blasku fleszy w służbie propagandy lub ukrywać się przed wzrokiem nieprzystępnego ojca, który się ich wyrzekł i skazał na wygnanie. Część z nich przyznaje się do dziedzictwa swoich ojców. Dla innych ten ciężar jest nie do udźwignięcia. Te ostatnie będą ze wszystkich sił starały się przeciąć więzy łączące je z ludźmi, z którymi przyszło im dzielić życie. Prawda o Dzieciach dyktatorów leży gdzieś między prywatną opowieścią o losach pojedynczych ludzi a wielką panoramą dziejów. Pora ją odkryć. I zrozumieć.
Data wydania: 2015-10-07
ISBN: 978-83-240-3420-8, 9788324034208
Wydawnictwo: Znak
Stron: 352

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Naprawdę jaki jesteś nie wie nikt...

7.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Tyran, despota, dyktator. Odpowiedzialny za masową zagładę milionów istnień ludzkich. Na swoich barkach niesie cały kraj, ale jego ręce pokryte są krwią niewinnych mieszkańców. Za drobne przewinienie surowa kara, za propagowanie innej polityki śmierć w męczarniach. Kim oni są, gdy gasną światła fleszy? Zamieniają się w czułych mężów, troskliwych o... {} Recenzja książki Dzieci dyktatorów

Latorośle morderców

11.11.2015

Książka składa się z 17 rozdziałów. Każdy z nich przedstawia inną dynastię. Począwszy od europejskich wywodzących się z krajów komunistycznych, po azjatyckie i afrykańskie. Zarówno z początków XX wieku jak i te, które jeszcze w XXI wieku mają się (lub miały) dobrze. Możemy zatem poznać historie znanych z kart historii władców jak Stalin, Mussolini,... {} Recenzja książki Dzieci dyktatorów

@mxf@mxf {}

Moja opinia o książce

Opinie

@Brzezinkowa
2020-06-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Dzieci Dyktatorów. Prawdziwe historie. Uwielbiam serię tych książek. Już kilka za mną, a akurat ten egzemplarz już poszedł dalej w świat :) Dlatego wrzucam Wam grafikę. 📚📚📚📖📖📖. Bardzo ciekawe historie dzieci, które musiały znosić piętno ich rodziców. Niektórzy byli dumni z potęgi (głównie ojców), ale część z nich musiała uciekać przed konsekwencjami czynów przywódców. Książka ta to prawdziwe historie, głównie dlatego, że powstała na podstawie rozmów z zainteresowanymi. Jakie powiązania miała Beyonce z dyktatorem? Kto uciekał do największego wroga-Stanów Zjednoczonych? A który syn okazał się ograniczony umysłowo mimo, że musiał sprawować władzę w Państwie? Jeśli lubisz historię pokazaną z całkowicie innej perspektywy to polecam Ci tę pozycję. Czytając te serie nigdy się nie zawiodłam :)

{} | link |
@Zaczytane_koty
2021-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@mxf
2015-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieci dyktatorów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl