Dzieci Hurina

Dzieci Hurina
4.29
Ocena 4.29 na 5 możliwych
Na podstawie 56 ocen kanapowiczów
Dzieło, nad którym Tolkien pracował przez całe życie, doczekało się pierwszeg...
Dzieło, nad którym Tolkien pracował przez całe życie, doczekało się pierwszego wydania w ponad 30 lat od śmierci jednego z największych pisarzy XX wieku Fantastyczny świat Śródziemia zachwycił miliony czytelników trylogii Władca Pierścieni i miliony widzów nagrodzonej siedemnastoma Oscarami filmo...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788324130146
Wydawnictwo: Amber
Napisz swoją opinię

Opinie

@Zmotywowany
@Zmotywowany 2012-08-12
Przeczytane (2012-08-12)
Książkę posiadam na swojej półce i nie żałuję jej zakupu. Dlaczego? Bo to powrót do krainy Śródziemia, do świata, gdzie wszystko jest możliwe i nie ma mowy o nudzie :-) Mimo to, uważam, że nie jest to mistrzostwo. Myślę, iż akcja dzieje się odrobinę za szybko. To nie jest już książka J.R.R. Tolkiena. I choć jego syn korzystał z notatek pisarza, uważam, że to nie ten sam styl, że to nie to "coś", co towarzyszyło mi przy innych książkach brytyjskiego pisarza.
@frodo
@frodo 2009-11-28
Przeczytane (2008-08-01)
Kolejny raz można się przenieś do Śródziemia. Nie do III Ery, nie do wielkich wydarzeń, ale do zwykłych-niezwykłych losów tych którzy przeciwstawili się Morgothowi. Świetna szata graficzna ale to przecież Alan Lee. Smutna ale takie były losy tej krainy. Polecam.
@samo_zUo
@samo_zUo 2009-03-03
Przeczytane (2009-03-03)
Tak tak język Tolkiena zachwyca, ale fabuła także. Wiadomo, że diametralnie różni się od Władcy Pierścieni, lecz tak czy siak zaliczyłabym ją do pozycji obowiązkowych każdego szanującego się fana fantastyki.
JP
@juro 2007-09-07
Przeczytane (2007-09-07)
Swietna ksiazka, napisana w mistrzowskim stylu. Opowiada o tragicznej historii potomstwa Hurina, na ktorym ciazy klatwa Morgotha. Polecam na dlugie zimowe wieczory.
SE
@Ebol 2009-09-05
Przeczytane (2009-09-05)
Dobra, smutna książka, chyba piersza, którą przeczytałem, która nie kończy się happy end'em, jednak polecam wszystkim fanom, nawet nie koniecznie fantastyki !
@Maynard
@Maynard 2010-02-25
Przeczytane (2007-08-07)
Moim zdaniem niepotrzebna reedycja opowieści zawartej już w "Silmarillionie" i innych "Niedokończonych opowieściach". Raczej dla FANatyków niż dla FANów.
@Salama
@Salama 2010-07-22
Przeczytane (2010-01-01)
Troszeczkę powielanie "Silmarillina", ale czyta się przyjemnie i dobrze jest jeszcze raz wrócić do starych czasów Śródziemia.
OS
@osiek16 2009-09-28
Przeczytane (2007-08-07)
Jedna z pierwszych książek Tolkiena, które przeczytałam po Władcy Pierścieni. Ciekawa treść i szczegółowe opisy. Polecam
@Tymon
@Tymon 2011-07-20
Przeczytane (2011-07-20)
Fajne fajne, chociaż w porównaniu do opisu z Sirmarillionu jest chyba tylko więcej dziwnych aktów w ramach ekspiacji =p
@Sempere
@Sempere 2011-12-17
Przeczytane (2011-12-17)
Dla mnie geniusz. Chyba nawet lepiej się czytało od LOTR. Przedstawiona historia całkowicie mnie urzekła:P Polecam!
Dzieci Hurina

Dzieło, nad którym Tolkien pracował przez całe życie, doczekało się pierwszego wydania w ponad 30 lat od śmierci jednego z największych pisarzy XX wieku Fantastyczny świat Śródziemia zachwycił miliony czytelników trylogii Władca Pierścieni i miliony widzów nagrodzonej siedemnastoma Oscarami filmowej superprodukcji. Teraz powraca w pierwszej od czasu opublikowania Silmarillionu w 1977 roku książce J.R.R. Tolkiena przygotowanej do druku przez jego syna Christophera. Piękna bibliofilska edycja z olśniewającymi kolorowymi ilustracjami Alana Lee Historia Túrina i jego siostry Niënor - dzieci Húrina, człowieka, który śmiał się przeciwstawić Czarnemu Władcy - toczy się na długo przed wydarzeniami Władcy Pierścieni, w rozległej krainie za Szarymi Przystaniami, na ziemiach, po których chadzał niegdyś Drzewiec zatopionych podczas wielkiego kataklizmu, jaki zakończył Pierwszą Erę świata. W odległych czasach, gdy na Północy wznosiła się ogromna twierdza pierwszego Czarnego Władcy. To opowieść o wojnie rozpętanej przez Morgotha przeciwko elfom i ludziom, o nienawiści i zemście, o odwadze i słabnącej nadziei, o strachu i o zmaganiu się z przeznaczeniem. O losach Túrina i Niënor, naznaczonych straszliwą klątwą Czarnego Władcy. J.R.R. Tolkien John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973, jeden z najwybitniejszych pisarzy w historii literatury, zasłynął jako twórca niepowtarzalnego gatunku literackiego i niezwykłej krainy fikcji, która od lat zachwyca kolejne pokolenia czytelników. Źródłem inspiracji dla powstania Hobbita, Władcy Pierścieni, Silmarillionu, Niedokończonych opowieści były legendy. Lecz sięgając do mitów greckich i rzymskich, celtyckich i anglosaskich, legend arturiańskich, karolińskich i germańskich, Tolkien- profesor języka staroangielskiego w Oksfordzie, jeden z najlepszych filologów swoich czasów - powołał do życia własną, na wskroś oryginalną mitologię. Rozmach tego przedsięwzięcia jest oszałamiający, a niepowtarzalny świat Śródziemia - najbardziej zwarty i drobiazgowo wymyślony świat w historii literatury zapisał się trwale we współczesnej kulturze. W 2001, 2002 i 2003 roku zachwycił miliony widzów dzięki wielkiej filmowej trylogii Władca Pierścieni. J.R.R. Tolkien zaczął pisać Dzieci Húrina w 1918 roku i pracował nad tą opowieścią przez całe życie. Christopher Tolkien, syn pisarza i opiekun jego spuścizny literackiej, przez trzydzieści lat uzupełniał nieukończone dzieło na podstawie szkiców pozostawionych przez ojca.

Autorzy
J. R. R. Tolkien
Data urodzenia: 03-01-1892 Miejsce urodzenia: Bloemfontain Data śmierci: 02-09-1973 Prozaik, poeta i filolog angielski. Urodził się w Bloemfontain w Afryce Południowej. W wieku trzech lat powrócił ...
Inne książki:
Książka Władca Pierścieni. [1], Wyprawa ; [2] : Dwie Wieże ; [3] : Powrót Króla
Książka Hobbit czyli Tam i z powrotem
Książka Hobbit czyli tam i z powrotem
Książka Hobbit czyli tam i z powrotem
Książka Tolkien dzieciom
Współtworzący tą stronę
puchar
WO
@korniszon pierwsza opinia