Dziedzictwo średniowiecza. Mity i rzeczywistość

Henryk Samsonowicz
Dziedzictwo średniowiecza. Mity i rzeczywistość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Co w skali szerszej, europejskiej czy światowej, pozostawiło po sobie średniowiecze, o którym pisano tak wiele dobrego i tak wiele złego? Sądzić można, że - jak o każdej epoce - pisano słusznie i w jednym, i w drugim wypadku. Niemniej przy próbie jego oceny wyjść można z konstatacji podstawowej: korzenie współczesności tkwią w średniowieczu. Nie chodzi nawet wyłącznie o Europę, chodzi o cały nasz glob. Nie w antyku, z którego oczywiście wiele czerpiemy, nie w dobie nowożytnej, która coraz szybciej zmieniała kształt świata, ale właśnie w średniowieczu narodziły się zalążki układów politycznych, gospodarczych, kulturalnych, które towarzyszą nam do dziś.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-04-04979-6, 9788304049796
Wydawnictwo: Ossolineum

Autor

Henryk Samsonowicz Henryk Samsonowicz
Urodzony 23 stycznia 1930 roku w Polsce (Warszawa)
Polski historyk, mediewista i nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych. W latach 1980–1982 rektor Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1989–1991 minister edukacji narodowej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Kawaler Orderu Orła Białego.

Pozostałe książki:

Życie miasta średniowiecznego "Długi wiek dziesiąty" : z dziejów powstawania Europy Dynastie panujące w polsce Dzień chrztu i co dalej… HISTORIA POLSKI do roku 1795
Wszystkie książki Henryk Samsonowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dziedzictwo średniowiecza. Mity i rzeczywistość aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziedzictwo średniowiecza. Mity i rzeczywistość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl