Dzieje wypraw krzyżowych tom 1/2/3

Steven Runciman
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Dzieje wypraw krzyżowych tom 1/2/3
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Wydanie 2009 oprawa twarda W trzytomowym dziele "Dzieje wypraw krzyżowych" omówiona została nie tylko geneza i historia wypraw krzyżowych, ale również dzieje państw frankijskich na Wschodzie. Autor, znakomity brytyjski mediewista i bizantyista, zadziwia erudycją i mnogością szczegółów, zachwyca pięknem i klarownością języka - jak w każdej jego książce tu również ożywają ludzie, słychać szczęk oręża i ściszone głosy uczestników tajnych rozmów. Książka zawiera szczegółowe indeksy oraz tablice genealogiczne.
ISBN: 7883245577437
Wydawnictwo: Publicat - wydawnictwo
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Steven Runciman Steven Runciman
Urodzony 7 lipca 1903 roku w Wielkiej Brytanii (Northumberland)
Steven Runciman, właściwie Sir James Cochran Stevenson Runciman – brytyjski historyk i dyplomata. Jest autorem wielu prac poświęconych głównie dziejom średniowiecza. Szczególnie cenne[potrzebny przypis] jest jego trzytomowe, przekrojowe dzieło Dziej...

Pozostałe książki:

Dzieje wypraw krzyżowych tom 1/2/3 Dzieje wypraw krzyżowych. Tom 1 Teokracja bizantyjska Upadek Konstantynopola 1453 Manicheizm średniowieczny Nieszpory sycylijskie. Dzieje swiata śródziemnomorskiego Dzieje wypraw krzyżowych. Tom 2 Dzieje wypraw krzyżowych. Tom 3 Ostatni renesans bizantyjski Zapomniana stolica Bizancjum. Historia Mistry i Peloponezu
Wszystkie książki Steven Runciman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dzieje wypraw krzyżowych tom 1/2/3 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Palamedes
@Palamedes
2010-10-04
Przeczytane

Opus magnum historiografii średniowiecza. Warto nie tylko dla tutułowej tematyki krucjat, ale też dla pięknego, klarownego języka i ogólnej panoramy skomplikowanej i zaskakującej geopolityki przełomu XII i XIII wieku. (Kto wie, że gdbyby Mongołowie Czyngis-chana przeszli na chrześcijaństwo, zamiast na islam, nie tylko ruch krzyżowy zostałby prawdopodobnie uratowany, ale i cała historia świata potoczyłaby się zupełnie inaczej?). Czyta się jednym tchem, pomimo encyklopedycznych rozmiarów. PS dla fantastykomaniaków. Jeśli chcecie wiedzieć skąd Martin wziął ogólną atmosferę spisków, rodowych sojuszy i bezwzględnej walki o sukcesję - musicie to przeczytać :)

| link |
@frodo
2010-10-04
10 /10
Przeczytane Średniowiecze

Dokładnie. Nic dodać, nic ująć. Jeśli chcemy przeczytać świetne ujęcie historii i genezy krucjat to Runciman jest jak znalazł. Klasyka historiografii.

| link |
@tomasz_michalowski1
@tomasz_michalowski1
2021-06-24
9 /10
Przeczytane
@Jagrys
2019-11-14
8 /10
Przeczytane Posiadam
@MagicalChristopher
@MagicalChristopher
2014-11-13
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieje wypraw krzyżowych tom 1/2/3. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl