Dziennik mojego głodu

Claire Kohda
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dziennik mojego głodu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Niezwykle współczesna i refleksyjna opowieść o dojrzewaniu, relacjach rodzinnych i poszukiwaniu własnej tożsamości.

Lydia, młoda wampirzyca, stoi na progu dorosłości. Musi samotnie stawić czoła światu i nauczyć się pozyskiwać pożywienie, próbując wyr­wać się z mentalnych okowów, które przez całe dotychczasowe życie nakładała jej matka. Gdy Lydia rozpoczyna praktyki w galerii sztuki, zanurza się w świat zarówno fascynujący, jak i zupełnie jej obcy.

Dziennik mojego głodu śledzi wewnętrzne konflikty głównej bohaterki, szukając odpowiedzi na pytania dotyczące tożsamości i wpływu wywieranego na nią przez pochodzenie, relacje rodzinne oraz sztukę. Powieść zaintryguje każdego, kto szuka historii o sile, niezależności i odkrywaniu własnej tożsamości w świecie pełnym wyzwań.

Trigger warningi / treści potencjalnie niepokojące: molestowanie (wspomnienie), śmierć zwierzęcia, zaburzenia odżywiania.
Tytuł oryginalny: Woman, eating
Data wydania: 2024-09-24
ISBN: 978-83-967290-7-1, 9788396729071
Wydawnictwo: Yumeka
Stron: 248
dodana przez: mewaczyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dziennik mojego głodu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mewaczyta
2024-10-14
8 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃

Powieść wampiryczna w wykonaniu Claire Kohdy to ogromne pokłady zagubienia u kobiety, która dopiero wkracza w dorosłość, a przed sobą ma wieczność. Pozbawiona ochrony matki Lydia pierwszy raz podejmuje samodzielne decyzje, a pozorna wolność staje się źródłem kolejnych zmartwień. Konieczność zdobywania pożywienia na własną rękę sprawia, że o każdej porze dnia oraz nocy towarzyszy jej głód, a marzenia na przyszłość zderzają się z rzeczywistością świata sztuki. Bezpieczeństwo dają jej cztery ściany jej pracowni, w głodzie ukojenie przynoszą filmy z ludzkim jedzeniem, a możliwości relacji z śmiertelnikami oscylują między chęcią zwykłego życia a wpojoną ostrożnością. Lydia kradnie, oszukuje i fantazjuje o wgryzieniu się w ludzką szyję, a wszystkiemu temu towarzyszą gęste emocje. Kobieta próbuje uciekać od swojej wampirzej strony, wpojone zostało jej bycie godnym kary potworem, ale jednocześnie widać w niej kiełkującą chęć pogodzenia się z samą sobą. Im bliżej tego się znajduje, tym dalej ucieka, częściej zamyka się przed światem, wspomina przeszłość. Traumatyczne słowa matki nieustannie ją atakują, co kłóci się z jej młodzieńczą chęcią poznania świata, odnalezienia innych wampirów, zaprzestania głodowania. A gdzieś między tym miejsce znajdują wielcy artyści, molestowanie, pierwsze zakochanie, rasizm czy kolorowe środowisko początkujących artystów. I najpewniej powolne snucie się po Londynie Lydii podzieli czytelników, ale moje serce zachwyciło.

przek...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziennik mojego głodu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl