Dziennik z wysp Aran i z innych miejsc

Nicolas Bouvier
Dziennik z wysp Aran i z innych miejsc
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tym razem odbywamy wędrówkę po dziejach Irlandii, widzianej z perspektywy historii opactwa Clonmacnoise i mieszkańców osady Klimurvy, niegdyś rybackiej, dziś żyjącej z turystów. W dalszej części opowieści przemierzamy Koreę, tak bardzo odmienną od japońskiej supercywilizacji; wreszcie pod okiem przewodnika-mędrca poznajemy Państwo Środka. Spotykani na szlaku ludzie, krajobrazy, magia przenikająca religię i historię układają się w świadomości czytelnika w obraz wręcz metafizyczny, który staje się manifestem wewnętrznej wolności człowieka.
ISBN: 978-83-86743-85-8, 9788386743858
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Kategoria: Nauka języków
Stron: 132

Autor

Nicolas Bouvier Nicolas Bouvier
Urodzony 6 marca 1929 roku w Szwajcarii (Lancy)
Szwajcarski podróżnik, fotograf i pisarz tworzący w języku francuskim. Podróżować - początkowo po Europie - zaczął jako nastolatek, a jego teksty z kolejnych wypraw były publikowane w szwajcarskich gazetach. Studiował literaturę i prawo. Na początk...

Pozostałe książki:

Oswajanie świata Kronika japońska Drogi i manowce Pustka i pełnia : zapiski z Japonii 1964-1970 Kronika japońska / Pustka i pełnia. Zapiski z Japonii 1964-1970
Wszystkie książki Nicolas Bouvier

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dziennik z wysp Aran i z innych miejsc aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziennik z wysp Aran i z innych miejsc. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl