Dziewczyna moich marzeń

Bułat Okudżawa ...
Książka Dziewczyna moich marzeń
Książka Dziewczyna moich marzeń
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Dziewczyna moich marzeń" to cykl opowiadań autobiograficznych, ukazujących losy pisarza począwszy od roku 1942, gdy jako uczeń wyruszył ochotniczo na front, oraz w latach powojennych, gdy rozpoczynał pracę jako nauczyciel w prowincjonalnej szkole, a potem jako redaktor w wydawnictwie. Epoka wycisnęła na tej biografii swoje piętno: lata stalinizmu, represji, totalnej podejrzliwości, werbowanie na agenta służb bezpieczeństwa niemal co drugiego obywatela radzieckiego - wszystko to znajdziemy w opowiadaniach Okudżawy, łączących tragizm z autoironią, dowcip ze smutną refleksją. Kameralny nastrój, ciepło, humor i liryzm tych utworów przypominają ogromnie piosenki Okudżawy, których osobisty ton tak bezpośrednio przemawia do czytelnika.  
Data wydania: 1993
ISBN: 83-06-02195-9, 8306021959
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Klub Interesującej Książki
Kategoria: Biografia
Stron: 205

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dziewczyna moich marzeń nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziewczyna moich marzeń. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}