Dziewczyńskie bajki na dobranoc

Zofia Soliłło, Marzena Usarek, Marta Pawlik, Jovanka Tomaszewska ...
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Dziewczyńskie bajki na dobranoc
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Niniejsza antologia w całości poświęcona jest baśniom. Nie przypominamy tu jednak szczegółowo znanych historii, lecz przedstawiamy opowiadania, które powstały dzięki naszym wspomnieniom o słodkich, choć nieco mdłych księżniczkach, o złych macochach, czarodziejskich przedmiotach, wróżkach i przedziwnych zwierzętach. Dziewczyńskie bajki na dobranoc są pisarskim owocem przetworzenia tego, co baśniowe, na użytek współczesnych odbiorców. Zmierzenie się z baśniami było pewnym wyzwaniem, ponieważ wymagało od autorek antologii odkrycia tajników starych opowieści – po to, by móc w nich rozdzielić to, co dobre i uzdrawiające, od tego, co toksyczne. Szukając wśród fantastycznych symboli i niedomówień, pisarki spotykały się ze współczesnymi Dziewczynkami z zapałkami, zaglądały w serca, wyciskając z nich okruchy lodu, budziły Śpiące Królewny, przeganiały złe wilki, nie godziły się być Kopciuszkami ani Brzydkimi Kaczątkami. Swoimi opowieściami wyznaczyły drogowskazy do pokonania niełatwej wędrówki poprzez baśniowe krainy, w której największym balastem bywała samotność.
Data wydania: 2008-11-20
ISBN: 978-83-924658-5-0, 9788392465850
Wydawnictwo: Amea
Kategoria: Opowiadanie polskie
Stron: 336

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dziewczyńskie bajki na dobranoc

3.01.2012

Jeśli polubiliście powieść "Dom duchów" Isabel Allende, to ta książka również powinna przypaść wam do gustu, bo wg mnie jest w podobnym klimacie. Jest to saga rodzinna, powieść obyczajowa i romans w jednym na tle wydarzeń historycznych Portugalii. Akcja powieści zaczyna sie w 1908 roku w Portugalii, na prowincji Alentejo gdzie piętnastoletnia Juju... Recenzja książki Dziewczyńskie bajki na dobranoc

@monidecor@monidecor

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@panda420
@panda420
2010-11-17
3 /10
Przeczytane

Mnie się osobiście średnio podobała. Sam pomysł fajny, przyznaje. Książkę szybko się czytało, ale było to w dużej mierze spowodowane tym, ze chciałam jak najszybciej skończyć ją czytać i przejść do innej książki. Osobiście najgorzej było mi przebrnąć przez "baśń", która nawiązywała do Królowej Śniegu, którą jako dziecko bardzo lubiłam i ta interpretacja kompletnie nie przypadła mi do gustu. Cała książka trochę mi się kojarzyła z twórczością Jonathana Carolla. Jak dla mnie ocena 2/3

| link |
@Becoming_Jane
@Becoming_Jane
2009-01-22
8 /10
Przeczytane

Ciekawy zbiór 'baśni', w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre historie są wspaniałe, inne nieco mniej, ale co najważniejsze autorkom udało się utrzymać ten baśniowy klimat i zachować sam sens. Najbardziej spodobały mi się: 'Żar', 'Dziewczynka z Z.', 'Karolina Bianka', 'Valadissa' i 'Żegnajcie bajkowi przyjaciele'. Bardzo, bardzo polecam.

| link |
@agnieszka_maciejewska
@agnieszka_maciejewska
2019-11-17
9 /10
Przeczytane

Książka rewelacyjna i bardzo pouczająca.

| link |
@monidecor
@monidecor
2012-01-03
8 /10
@azia
@azia
2011-05-16
10 /10
Przeczytane Zdobyte

Cytaty z książki

O nie! Książka Dziewczyńskie bajki na dobranoc. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl