Edukacja domowa dzieci w spektrum autyzmu

Wendela Whitcomb Marsh, Siobhan Marsh
Edukacja domowa dzieci w spektrum autyzmu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Na całym świecie nastąpił zwrot ku edukacji domowej. W przypadku dziecka z autyzmem nauczanie domowe może jednak wydawać się wyjątkowo trudnym wyborem. Książka "Edukacja domowa dzieci w spektrum autyzmu" zapewni rodzicom narzędzia niezbędne w tej sytuacji. Dzięki niej dowiesz się, jak:
- zaplanować lekcje w domu, aby w pełni wykorzystać rytm dnia i mocne strony dziecka
- stworzyć okazje do nauki dzięki wprowadzeniu różnorodnych, zabawnych zajęć
- sprawić, żeby zdobywanie wiedzy i umiejętności przychodziło naturalnie
- dostosować metody do charakteru i osobowości dziecka.

Wskazówki zawarte w poradniku przydadzą się również podczas pracy z dziećmi z ADHD, OCD, zaburzeniami integracji sensorycznej i trudnościami w uczeniu się.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku szkolnym z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD), to na pewno masz już pewne po­jęcie na temat edukacji domowej. Być może od zawsze uczysz dziecko w domu, a może zaskoczyło cię zamknięcie szkół z powodu COVID-19. Być może twoja rodzina wciąż przebywa głównie w domu. Nauczyliście się zachowywać dystans fizyczny, stosować maseczki i często myć ręce, ale wasza szkoła może nie jest jeszcze gotowa na ponowne otwarcie. Jeśli jest czynna, ale masz w rodzinie osoby z grup ryzyka, być może wybrałeś opcję nauki w domu. Nawet jeśli dziecko jest w stanie regularnie uczęszczać do szkoły, może mu się przydać pewien rodzaj organizacji w weekendy i w trakcie wakacji. Może nawet zdecydujesz się na naukę hybrydową. Niezależnie od tego, jakie masz powody, szukasz wsparcia w realizacji edukacji domowej nastawionej na dzieci z autyzmem
(fragment wstępu).
Data wydania: 2022-06-30
ISBN: 978-83-8309-054-2, 9788383090542
Wydawnictwo: Harmonia
Stron: 116
dodana przez: Asamitt

Autor

Pozostałe książki:

Samodzielne życie z autyzmem
Wszystkie książki Wendela Whitcomb Marsh

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Edukacja domowa dzieci w spektrum autyzmu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Edukacja domowa dzieci w spektrum autyzmu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl