Edvard Munch. Malarstwo światowe

Agnieszka Widacka-Bisaga
Edvard Munch. Malarstwo światowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Edvard Munch jest jednym z najbardziej znanych artystów, a jego obraz Krzyk jest dziełem kultowym, rozpoznawalnym na całym świecie. Artysta we wczesnym dzieciństwie stracił matkę, niewiele później siostrę. Te smutne wydarzenia odcisnęły piętno na życiu artysty i jego malarstwie, w którym przeważa motyw śmierci, uczucia samotności i lęku. Twórczość Muncha miała ogromny wpływ na sztukę europejską XX wieku, a on sam uważany jest za jednego z prekursorów ekspresjonizmu.

Data wydania: 2022-02-15
ISBN: 978-83-7576-549-6, 9788375765496
Wydawnictwo: BOSZ
Stron: 64
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Agnieszka Widacka-Bisaga Dr Agnieszka Widacka-Bisaga – historyk sztuki, Główny Inwentaryzator i Pełnomocnik Dyrektora ds. Digitalizacji MNK.

Pozostałe książki:

Dürer. Malarstwo światowe Caravaggio. Malarstwo światowe Francisco de Goya y Lucientes. Malarstwo światowe Anthony van Dyck. Malarstwo światowe Edgar Degas
Wszystkie książki Agnieszka Widacka-Bisaga

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Edvard Munch. Malarstwo światowe nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Edvard Munch. Malarstwo światowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl