Ekonometria i GAUSS. Cz. 1, Wprowadzenie

Ewa Marta Syczewska
Ekonometria i GAUSS. Cz. 1, Wprowadzenie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

GAUSS jest jednym z nowoczesnych, stale rozwijających się języków programowania tzw. wysokiego poziomu, szeroko stosowanym w badaniach ekonometrycznych. Umożliwia zarówno zastosowanie metod klasycznej statystyki i ekonometrii, jak i najnowszych narzędzi, nie zawsze dostępnych w innych programach ekonometrycznych czy statystycznych. GAUSS opracowany został z myślą o zastosowaniach matematycznych, statystycznych i ekonometrycznych. ma wbudowane około 400 funkcji matematycznych i statystycznych, dobrze opracowane generatory liczb losowych, jest bardzo dobrym narzędziem do badań typu symulacyjnego, Monte Carlo itd. Pisanie własnych programów w celu zastosowania nowych metod nie nastręcza wielkich trudności. Prezentowany podręcznik stanowi wprowadzenie do wykorzystania GAUSSA w badaniach ekonometrycznych. Omawiania jest przede wszystkim wersja dla Windows; tekst uzupełniają uwagi dotyczące specyficznych cech GAUSSA dla DOS i Linuxa. Opracowanie to jest przeznaczone głównie dla studentów kierunków ekonometrycznych i informatycznych SGH i innych uczelni.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7378-012-5, 9788373780125
Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ekonometria i GAUSS. Cz. 1, Wprowadzenie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ekonometria i GAUSS. Cz. 1, Wprowadzenie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl