Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować

Daniel Jerzy Żyżniewski
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Książka Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czym są emocje i nastrój? Jak powstają? Jak na nie wpływać? Emocje towarzyszą nam od zawsze. Wpływają na codzienność, nastrój i decyzje. Ich zrozumienie pozwala nam lepiej poznać siebie i drugiego człowieka. Świadome i regularne oddziaływanie na własną emocjonalność może zmieniać funkcjonowanie mózgu niezależnie od wieku. Choć mamy pewne predyspozycje genetyczne, to emocje kształtowane są przez środowisko – tak powstają np. strach, złość, wstręt, radość. Korzystając z wyników aktualnych badań na gruncie psychologii autor w przystępny sposób wyjaśnia te mechanizmy i proponuje praktyczne rozwiązania. Opisywane zagadnienia wzbogacone zostały grafikami, tabelami i diagramami. Książka skłania do refleksji, samopoznania i lepszego zrozumienia związku między mózgiem, umysłem a środowiskiem.  
Data wydania: 2019-10-09
ISBN: 978-83-8132-123-5, 9788381321235
Wydawnictwo: Zwierciadło
Seria: Umysł zależny od mózgu
Stron: 240
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Emocje i nastrój

9.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„(…) drugi człowiek ma prawo do swoich emocji i nie ma powodu, by to podważać, niezależnie od tego, jak dalece jego uczucia różnią się od naszych.” Emocje są stanem znacznego poruszenia umysłu, charakteryzują się tym, że pojawiają się nagle i zawsze łączą się z pobudzeniem somatycznym, ale są przejściowe, krótkotrwałe. Towarzyszą nam każdego dn... {} Recenzja książki Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować

Moja opinia o książce

Opinie

@mzksiazka
2020-07-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe