Empatia i jej rozwój u osób pomagających

Ewa Wilczek-Rużyczka
Empatia i jej rozwój u osób pomagających
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowana książka stanowi próbę spojrzenia na empatię i jej możliwości rozwoju w aspekcie pomagania. Zagadnienia te, rzadko rozważane przez autorów, zostały przedstawione zarówno w formie przeglądu światowej literatury, jak i prezentacji własnych badań autorki. Badania te koncentrowały się przede wszystkim na określeniu skuteczności treningu empatii przeprowadzonego wśród pielęgniarek psychiatrycznych. Efekt ten to nie tylko podniesienie poziomu empatii u osób pomagających, ale przede wszystkim wzrost satysfakcji z opieki odczuwanej przez pacjentów psychiatrycznych. Ponadto rozwój empatii jest rozważany w aspekcie ustosunkowań interpersonalnych osób poddanych treningowi empatii. Wyniki uzyskane przez autorkę wskazują na możliwość rozwoju empatii u osób pomagających i stanowią zachętę do podejmowania dalszych badań i refleksji nad istotą empatii. W związku z tym książka adresowana jest nie tylko do wąskiej grupy specjalistów, ale także do wszystkich tych, dla których ważne jest zarówno zrozumienie, jaki pomaganie drugiemu człowiekowi w aktualnej rzeczywistości.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-233-1544-5, 9788323315445
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kategoria: Psychologia
Stron: 131

Autor

Ewa Wilczek-Rużyczka Ewa Wilczek-Rużyczka Dr hab. nauk społecznych, prof. nadzwyczajny Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Kierownik Katedry Psychologii Zdrowia na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych, wcześniej długoletni pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońs...

Pozostałe książki:

Wypalenie zawodowe a empatia Wypalenie zawodowe pracowników medycznych Empatia pracowników medycznych Komunikowanie się z chorym psychicznie Zdrowie psychiczne. Współczesne zagrożenia i możliwości wzmacniania
Wszystkie książki Ewa Wilczek-Rużyczka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Empatia i jej rozwój u osób pomagających? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Empatia i jej rozwój u osób pomagających. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl