Endymion Spring

autor: Matthew Skelton Kozak Jolanta (tłum.)
Endymion Spring
4.27
Ocena 4.27 na 5 możliwych
Na podstawie 44 ocen kanapowiczów
" Plastyczne, niemal filmowe obrazowanie. (...) Cudownie wciąga, wręcz uzależ...
" Plastyczne, niemal filmowe obrazowanie. (...) Cudownie wciąga, wręcz uzależnia." -"Kirkus Reviews" Mroczne zakamarki, zaszyfrowane wiadomości, tajemniczy uczeni i magiczna księga tworzą niezwykłą scenerię frapującego debiutu Matthew Skeltona. Szczególnie miłośnicy ksiąg z lubością będą się dele...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788323785309
Wydawnictwo: EGMONT

Recenzje

Endymion Spring
Niemcy, Moguncja, rok 1453. Jan Gutenberg wpada na genialny pomysł - ruchoma czcionka! Dzięki niej stworzy dzieło, o jakim nikomu się nie śniło - Biblię, i to w wielu egzemplarzach. Idealnie prosta czcionka, piękne ozdoby, jedyne, czego teraz potrzebuje, to sponsor. Znajduje go: Fust przybywa do ...
Otwórz skrzynię
Przeszłość to groźna bestia! „Gdy Lato się z Zimą rozejdą w Jesieni, Sekretu mrok Słońce w sens jasny przemieni. Gdy Lato od Zimy na zawsze odbiegnie, Rozpadnie się Księga i Świat w gruzach legnie. Lecz jeśli połączą się znów Pory Roku, Na wieki trwać będzie Porządek i Pokój. Te Słowa zapisał End...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Tsumetai
@Tsumetai 2011-06-30
Przeczytane (2011-06-30)
Książka skierowana jest raczej do dużo młodszych ode mnie czytelników, o czym świadczy bardzo młody wiek bohaterów i "lekkie" słownictwo, jednakże czytało mi się ją bardzo płynnie i bez znużenia. Lektura była dość przewidywalna, więc nie zaskakiwała rozwojem akcji, ale miało w sobie "to coś", co kusiło mnie do przewrócenia kolejnej kartki. Jako ogromny plus odbieram to, że z tej lektury niewątpliwą przyjemność mogą wyciągnąć zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli :)
@iziu08
@iziu08 2011-03-05
Przeczytane (2011-01-01)
Może i żadnej rewelacji nie było, ale książka fajna :) nie jakaś tam górnolotna, ambitna literatura, tylko po prostu taka sobie przyjemna lekturka, którą szybko się czyta. Ot taka książka o książce, ale raczej dla tych młodszych fanów fantasy. Dla tych starszych - idealna w przerwie między czymś cięższym.
@rockaga
@rockaga 2009-11-10
Przeczytane (2007-08-07)
Jak dla mnie tej "skóry" było tyle co nic. Zdecydowanie oszczędzili na grafice w porównaniu z np. Pamiętnikiem Cathy. Książka fajna, bardzo, a może byłaby i bardzo, bardzo, gdyby bohater nie miał 12 lat. Ale to ma też swoje plusy. Przypominanie sobie starych dobrych czasów.... x]
@enedtil
@enedtil 2010-01-09
Przeczytane (2007-08-07)
Dokładnie - chwytliwa okładka ale treść niezbyt porywająca. Sięgnęłam po nią w celach, że tak powiem, bardziej relaksacyjnych ale niezbyt spełniła to zadanie. Ledwie doczytałam do końca. Zdecydowanie dla młodszego grona czytelników.
@Salama
@Salama 2010-06-01
Przeczytane (2010-01-01)
Podeszłam do niej zniechęcona, aczkolwiek początkowo była ciekawa, nawet wciągała. Ale potem zaczęła się dłużyć. Momentami chaotyczna. Ogólnie można, ale nie trzeba. Raczej chyba już za duża jestem na takie książki :D
@Kaki_94
@Kaki_94 2010-01-09
Okładka cudna, ale co do książki powiedzieć tego nie mogę. Przerwałam czytanie na około 3 rozdziale. Według mnie, nudna jak flaki z olejem. Ale gusta są różne. ^^ Może kiedyś skończę czytać.
@azunyan
@azunyan 2009-12-13
Przeczytane (2007-08-07)
co prawda dawno czytałam, ale mam bardzo miłe skojarzenia z tą książką. przyjemna, ciekawa, z lekkim dreszczykiem emocji oraz mieszanie przeszłości z teraźniejszością, taktak!
KS
@Yuna 2008-05-01
Zgadzam sie w stu procentach. jak ja zaczelam czytac wieczorem to kolo 8 rano nastepnego dnia skonczylam tak mnie wciagla. A okladka jest po prostu cudna.
@Grafogirl
@Grafogirl 2011-06-26
Przeczytane (2011-06-26)
Książka bardzo, bardzo mi się podobała. Trafiłam na nią przypadkiem, a potem cieszyłam się, że miałam takie szczęście. Wciąga do ostatnich stron.
@navenien
@navenien 2010-04-18
Przeczytane (2007-08-07)
Książka generalnie była fajna, taka do poczytania na jeden wieczór. Była jednak trochę dziecinna; raczej przypominała baśń, niż powieść.
Endymion Spring

" Plastyczne, niemal filmowe obrazowanie. (...) Cudownie wciąga, wręcz uzależnia." -"Kirkus Reviews" Mroczne zakamarki, zaszyfrowane wiadomości, tajemniczy uczeni i magiczna księga tworzą niezwykłą scenerię frapującego debiutu Matthew Skeltona. Szczególnie miłośnicy ksiąg z lubością będą się delektować wyraźnie wyczuwalnym zapachem zakurzonych półek i zatęchłych woluminów. (...) Zapamiętajcie obu - bohatera i autora; powieść czyta się jednym tchem, nie można się od niej oderwać. - "Publishers Weekly" Endymion Spring - brytyjski hit dla nastolatków już w Polsce! Książka opowiada historię rozgrywającą się jednocześnie w dwóch wymiarach czasowych - we współczesnym Oksfordzie oraz w piętnastowiecznych Niemczech, chwilę przed wynalezieniem druku przez Gutenberga. Endymion Spring, ogłoszony przez media Kodem Leonarda da Vinci dla młodzieży, to historia wrażliwego chłopca o imieniu Blake, który na jednym z zakurzonych regałów oksfordskiej Biblioteki Bodeljańskiej odkrywa tajemniczą, przedziwną księgę, której pergaminowe strony są puste, niezadrukowane. Chłopiec nawet nie podejrzewa, że wolumin pochodzi ze średniowiecznych Niemiec, gdzie młodziutki pomocnik drukarza, Endymion Spring, natknął się przypadkiem na ten sam tom. Kiedy nagle na półprzezroczystych kartach zaczynają pojawiać się słowa, Blake zdaje sobie sprawę, że księga ma niezwykle silną, magiczną moc, dla której ludzie gotowi są oszukiwać i zabijać. Teraz to Blake musi chronić ludzi przed zawartą w księdze magią.

Współtworzący tą stronę
puchar
KS
@Yuna pierwsza opinia