Eryk Müller poszukuje siostry

Zygmunt Sztaba
Eryk Müller poszukuje siostry
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Co było jednym z częstych tematów rozmów w powojennej Polsce? Czy w 1946 roku Polacy mogli się czuć bezpiecznie? Historii, które działy się jeszcze tak niedawno, nie da się przecież wyrzucić z pamięci po kilku czy nawet kilkunastu miesiącach. O Wehrwolfie słychać było jeszcze kilka lat po zakończeniu wojny. Skala zniszczeń w kraju była olbrzymia. Wiadomości, jakie dochodziły z terenów byłej Rzeszy, nie napawały optymizmem.

Nic więc dziwnego, że narodził się pomysł na książkę, która miała ostrzec przed możliwą nową tragedią, a jednocześnie „krzepić serca”.

W 1946 r. (nakładem wydawnictwa „Przełom” z Krakowa) wydał powieść „”. Jej bohaterem jest dziennikarz „Polpressu”, Roman Wirski. Jako berliński korespondent uczestniczy w ważnym wydarzeniu w dziejach Europy. W 1950 roku, po pięciu latach intensywnej pracy nad reedukacją społeczeństwa niemieckiego i osiągnięciu znakomitych rezultatów, alianci rezygnują z okupacji – demokratycznych już teraz – Niemiec. Po krótkim czasie reszta wojsk Anglii, Francji, Stanów Zjednoczonych i Sowieckiej Rosji ma powrócić do swych krajów.
Data wydania: 1946
Wydawnictwo: Przełom
Stron: 175
dodana przez: Klementynka

Autor

Zygmunt Sztaba
Urodzony w 1918 roku w Polsce
Zygmunt Sztaba – polski pisarz, dziennikarz „Słowa Powszechnego”, autor powieści kryminalnych i tekstów popularnych piosenek m.in. „Kuba wyspa jak wulkan gorąca”.

Pozostałe książki:

Co czwartek ginie człowiek Milion za milion Giełda przestaje notować Nie pij dżinu, bosmanie Puszka błękitnej emalii
Wszystkie książki Zygmunt Sztaba

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Eryk Müller poszukuje siostry aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Eryk Müller poszukuje siostry. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl