Nie pij dżinu, bosmanie

Zygmunt Sztaba
Nie pij dżinu, bosmanie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Fragment początkowy: Dwukołowy wózek zachybotał się niebezpiecznie na wyrwie w asfalcie, ale Michał w porę przytrzymał najwyżej umieszczony transporter z ostatnią na ten dzień butelką mleka. Pochylił niżej dyszel - koła wtoczyły się na chodnik i dalej w szeroko otwartą, niską bramkę, której jedna połowa, jak zwykle, wisiała żałośnie na zardzewiałym zawiasie.
Żwirowa dróżka obsadzona była równo przyciętym, niskim żywopłotem. Po lewej stronie zielenił się gęsty maliniak, po prawej - na wyrudziałej w słońcu trawie - stała niewielka altanka z ażurowymi ścianami z listewek. Od słonecznej strony ocieniała ją rozłożysta akacja.
Michał podjechał pod pierwszy schodek przed wejściowymi drzwiami, wyjął z transportera butelkę, lecz nie postawił jej od razu na ganku; obszedł dom i zajrzał w pierwsze okno za narożnikiem.
- Nie śpi! - ucieszył się.
W oknie, w obramowaniu zsuniętych na boki barwnych zasłonek wisiała dziwaczna klatka. Siedziała w niej wielka, purpurowo-błękitna papuga z białym czubem na łbie. A klatka była istotnie dziwaczna: zbudowana w kształcie mauretańskiego pałacu miała wiele ganeczków, krużganków i wieżyczek, a najwyższą z nich, sięgającą karnisza, zdobił pozłacany półksiężyc.
Data wydania: 1975
Wydawnictwo: Pojezierze
Stron: 188
dodana przez: Klementynka

Autor

Zygmunt Sztaba
Urodzony w 1918 roku w Polsce
Zygmunt Sztaba – polski pisarz, dziennikarz „Słowa Powszechnego”, autor powieści kryminalnych i tekstów popularnych piosenek m.in. „Kuba wyspa jak wulkan gorąca”.

Pozostałe książki:

Co czwartek ginie człowiek Milion za milion Eryk Müller poszukuje siostry Giełda przestaje notować Puszka błękitnej emalii
Wszystkie książki Zygmunt Sztaba

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nie pij dżinu, bosmanie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nie pij dżinu, bosmanie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl