Ewa

Janina Zającówna
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Ewa
Książka Ewa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Imię to przecież tylko hasło, znak wywoławczy. Więc powiedzmy - Ewa. Powiedzmy - Stefan. Ale wokół nich inni: jak w ciepłe popołudnie na ruchliwej ulicy taksują się - jakby z pomieszanych przedziwnie talii kart - twarze,gesty,słowa. I w tym tłumie każdy jest i nie jest sam. Jak to w życiu albo w książce, jak na ulicy. Więc Michał, Stefan, Ewa. Więc ja... "Mamy nie było. Co za ulga! Można więc rozpaczać bez świadków, rwać sobie włosy z głowy, wyć z bólu, albo wyskoczyć z czternastego piętra. Co za nonsens! Nie! Nie! Wycofałam się z balkonu. Zapaliłam papierosa i chodząc szeptałam: - Mamo, weź mnie w obronę, powiedziałaś, że nie pozwolisz mnie skrzywdzić, więc teraz zrób coś, spraw, żeby on cierpiał, żałował za grzechy, bił się w piersi i błagał na klęczkach o przebaczenie, którego nie otrzyma. Nie! Nie! Nie jestem Bogiem i nie obce mi są boskie uczucia i boskie zwyczaje, nie chcę przebaczać, nie potrafię, nie jestem do tego zdolna, chcę się mścić i będę! Naprawdę. Zemsta jest rozkoszą bogów, a ja, choć nie jestem Bogiem, będę się mścić - krztusiłam się dymem, zbierało mi się na mdłości, w końcu rzuciłam papierosa, padłam na tapczan i gryząc narzutę płakałam i nie wiedziałam, co robić, dokąd uciec, jak teraz żyć..."  
Data wydania: 1987
ISBN: 83-203-2180-8, 8320321808
Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Seria: Portrety
Stron: 144
dodana przez: jbutton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ewa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Czytane w Podstawówce Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Ewa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}